Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Starostlivosť o steniatko

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Starostlivosť o steniatko

Poslaťod renetke1 » Pon 29.02.2016 22:56

Ahojte . Zobrala som si z utulku na starostlivosť malé šteniatko 10 týždňoveho kríženca teriera. Jej meno je Hetty. U nas sa to vola *zijem na Cypre * FOSTERING.Bohuzial male steniatka nemaju sancu prezit v utulku a tak su vacsinou utratene . Hetty mala stastie a ja tiez .Mam ju len tyzden ale robi ma kazdy den stastnou. Adoptovali si ju V Anglicku ale keďže môže letieť iba od 15 týždňov budem sa O ňu starať ešte ďalších 5 týždňov
Chcem vás poprosiť O rady čo sa týka starostlivosti. Z útulku mi dali stravu -granule pre steniatka Purina ale keďže kak bola hnačkova varím jej kura-ryza-mrkva mix 3 krát za deň miešané Z granula mi. ČO JE VHODNÉ A ČO NIE PRE STENIATKO? A taktiež nám cika kade tade aj keď sa snaží už len na balkón. Vonka na obojku mi zatiaľ ešte necikala .nejaké rady ako naucit hygiene čím skôr ?

Ďakujeme Vám krásne a posielame fotku ...
uploadfromtaptalk1456783007347.jpg

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
renetke1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Starostlivosť o steniatko

Poslaťod renetke1 » Pon 29.02.2016 23:02

uploadfromtaptalk1456783326795.jpg

renetke1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod usagi » Sob 05.03.2016 10:16

ahoj, toto forum je plne rad tohoto charakteru, treba sa trochu povrtat a najdes odpovede :yes:
Pozornému nie je príroda ani mrtva,ani nemá... (Goethe)

Живи, и жить давай другим...

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod renetke1 » Sob 05.03.2016 10:18

Prešla som to cele A 10 týždňové stena 800 g -žiadna rada

renetke1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod jakut » Sob 05.03.2016 10:38

Čo sa týka stravy, to ti ja veľmi neporadím. Možno by som vyskúšala iné granule, ale nemám žiadny prehľad o šteňacích granuliach hoci by som ti rada pomohla :/
Vonku ju ber vždy keď sa zobudí, vtedy šteniatko určite močiť bude, len to musíš odsledovať, aby po prebudení nestihla cikať dnu a po vycikaní vonku samozrejme chváliť.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod renetke1 » Sob 05.03.2016 10:46

Páni Z útulku mi vravela zatiaľ ju moc nenosit von pretože má oslabenu imunitu A je to malé šteniatko. Takže sa učí na balkón cikat hnrd po zobudeni ju tam polozim 'no občas jej to ujde aj inde . Nosím ju von dva krát do dňa . A zatiaľ dávam granulky a raz do dňa varená strava ryža kura

renetke1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Sob 05.03.2016 10:47

V prípade, že potrebuješ aj úplne základné rady ohľadne starostlivosti, kontaktovala by som organizáciu, od ktorej máš šteniatko v dočasnej opatere. Nech ti osobne povysvetľujú, lebo tu treba ísť vyslovene do základov.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod jakut » Sob 05.03.2016 11:26

nepíšeš či šteniatko bolo choré, iba o tej hnačke, ak už nehnačkuje je aktívne pravdepodobne ide iba o to že nemá všetky očkovania a tých pár minút čo vonku vykoná potrebu mu podľa mňa nijak neublíži.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod renetke1 » Sob 05.03.2016 11:49

Ved ide O to ze jej to vykonanie parminut netrvá. Je ešte neistá vonka keďže do teraz bola zatvorená na veterine nie je náučena na vonka .Už nehnackuje -chvála bohu.

renetke1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Sob 05.03.2016 15:15

No, popisane k tomuto tu mas velmi vela, neda sa zhrnut do 1 prispevku.

Ale jedno zdoraznim - urcite nenechavat len doma!!!! Do 3 mesiacov prebieha faza socializacie, uz to ten pes nikdy nedozenie! Podnety, podnety, podnety! Co najviac! Aj imunita sa prave vytvara tak, ze bude tomu vystavene, nie izolovane! :nono:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod renetke1 » Sob 05.03.2016 17:11

Áno snažím sa ju brat všade A bérem ju aj na prechádzky ale nie dlhé . A zatiaľ vonka nechce cikat aj keď je napr 3 hodky vonka

renetke1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Sob 05.03.2016 17:22

No lebo je naucena robit ju na balkone.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod darksin » Štv 01.09.2016 7:50

ahojte psickari,

mam taku otazku, tak cisto teoreticky by ma zaujmalo kedy bolo vase steniatko ciste resp kedy vedelo aj vydrzat par hodin kym slo von. moja situacia je:

vecer o 22h ideme von - to sa este vycika a potom spi dobre celu noc do 6h rano - potom ideme cikat, kakat - vsetko pekne urobi (nepyta sa este sama von ale vidim na nej ked je nervozna ze ups musim letiet:D).

situacia je taka ze teraz mi pomaha s nou mamina, lebo je malicka este a nech nie je tych 4-5h sama. ja pracujem. o 7:30 idem z domu prec a pridem o 14h domov. moj predosly pes to vedel vydrzat ze sa mi nevysral niekde v byte :D, ale bola ucena napriklad cikat do macacieho wc.
teraz mam kokerspaniela, fenku, 9 tyzdnov - a ju na to macacie wc ucit nebudem teda :D

vase skusenosti? kedy sa vase steniatko ci pubertiak naucili vydrzat a aj chvilu pockat?
a vydrzali teda aj tych 5hodin cca
darksin
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod RotvajlerRony » Pia 23.09.2016 19:20

Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť. Mam 7 mesačného rotvajlera a váži 38 kilo. Veterinár mi povedal, že to je na jeho vek veľa. Podotýkam ze veterinar ho nevidel. Nevyzerá byt pribraty pekne mu vidno rozdiel medzi hrudníkom a zadkom. Aký je váš názor na váhu v tomto veku??
RotvajlerRony
Okoloidúci

Poslaťod elfinka » Pia 23.09.2016 22:05

Vaha ako cislo neni nic, posudit treba podla kondicie - ci idu nahmatat rebra, ci ma vyrazny pas... Na psa co moze mat v dospelosti 60kg mi to nepride zas tak moc, myslim ze moj hw (momentalne v 2.5r 36kilovy) mal v tych 7 mesiacoch tiez uz nad 30.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Späť na Starostlivosť