Psí zápach

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Pon 21.09.2015 18:32

Ahojte, potrebovala by som radu ako sa zbaviť psieho zapachu. Psík byval s nami v dome ale nemal pristup do celho domu iba do jeho casti kde byvala jeho panicka. Dnes som jeho panicka ja a psik chodi po celom dome. Problem je ze ked umyjeme plavacku strasne smrdi ako zmoknuty pes - hroza. Plavacka ma tak 1,5 rok. Skusali sme savo, ocot, ajax, cistice co pouzivaju na verejne priestranstva a nic. Mne by to az tak nevadilo ale priatel je z toho na nervy. Psa by som sa nikdy nevzdala, ani ho nedala von ale nechcem prist ani o priatela. Verim, ze mate niekto osvedceny recept lebo neviem ako z tejto situacie vykorculovat.

Za kazdu radu dakujem !
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod aNeMiC » Pon 21.09.2015 20:26

My máme tiež laminát, no zatiaľ nenapáchol až tak... Ono bude už asi to drevo napáchnuté a z toho to ťažko už vytiahnete... alebo len čisto ten lak navrchu :nwm:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Psí zápach

Poslaťod lila.claire » Pon 21.09.2015 22:33

uprimne, nedokazem si predstavit ako moze plavajuca podlaha nabrat psi smrad :nwm: existuje savo (ale nie to s chlorom, obyc saponat na podlahy, len sa vola savo) na odstranenie zapachu zvierat, ja som to mala, ze zo srandy :lol: ale neviem posudit ci odstranuje psaci smrad, lebo ja zo zeme psacinu necitim proste... a mam plavacku, a kolko krat bola aj ostata, ogrcana, a po umyti nic necitim... a chodia mi tu aj navstevy nepsickarske, psacinou citit skor koberec, gauc kde maju svoju deku... keby bolo u nas citit moc alebo nieco, povedali by mi :lol:
smrdi vam ta podlaha aj ked je sucha? lebo mne moja smrdi ked ju umyjem niektorymi druhmi saponatov, nie ako mokry pes sice, ale smrdi. a cokolvek s chlorom nepouzivam na umyvanie bezne nikdy, lebo TOTO smrdi proste. ja by som asi vymenila plavacku :angel: som velmi neporadila teda :angel:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Psí zápach

Poslaťod vavrena » Pon 21.09.2015 23:09

Laminát nemôže nabrať psí smrad. Textil určite áno, ale podlaha fakt nie, a hlavne, ak nie je pravidelne znečisťovaná telesnými tekutinami. Handra na podlahu určite môže páchnuť, ale podlaha nie.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Psí zápach

Poslaťod Margita » Uto 22.09.2015 3:55

a kto to citi?ty ci tvoj priatel?
ci vobec ta podlaha aj smrdi...lebo stava sa,ze niektori ludia citia veci,ktore nie su,len aby sa zbavili toho,co ten udajny smrad ma produkovat
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psí zápach

Poslaťod wer » Uto 22.09.2015 5:01

:haha: fakt vymenit handru... :joint:
my sme mali v robote take upratovacky, neviem, s cim podlahy umyvali, ale to bol taky smrad.... radsej keby to neumyli. :heh: a psov tam nemame. :ha:

a inak suhlasim ajs margit. presne taky bol moj otec, pre ktoreho patril pes len von.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 5:14

Margita aj ano aj nie. Bohuzial moje dedicstvo je nevychovane, nesocializovane a robi nam teror z zivota. Nikto nemoze prist, nemozem ani zakricat lebo hned zacne stekat, bezdovodne vrci, a ked ide niekto prec tak to radsej ani nebudem opisovat ale jednosucho rano odchadzam z vytecenymi nervami z domu. takze toto vsetko akosi problem s tym smradom vyhrocuje.

Ked to uschne tak mi to nesmrdi, priatelovi ano. Ale objedktivne musim uznat ze ked je mokra naozaj pachne takou psinou. Mam mop, ktory pravidelne davam do savovej vody a este aj do pracky a ten nesmrdi. Skusali sme asi 10 pripravkov a pri kazdom ten isty smrad. Plavacku nam nikdy neocikal, nepokakal. U nas nesmie chodit na gauc ci postel takze odtial pach nepojde. Kedze ma plavacka 160m2 asi ju len tak nevymenim, takze zato hladam nejake skusene osvedcene recepty. To SAVO neutralizer som hladala v 3 drogerkach a nikde ho nemali ale este to skusim.
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod wer » Uto 22.09.2015 5:55

a co tak riesit hlavny problem...?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 6:24

Aj to teraz riesim, hladam nejakeho cvicitela co by si s nim dal rady a pomohol nam. Vsetci ma vsak odradzaju ze 9 rocneho psa uz nikto nezmeni ale ja tomu neverim, lebo ked je "normalny" tak je to ten najvacsi mojho na svete. Ja viem ze to nie je len jeho problem ale nas kde bol vycvik a socializacia absolute zanedbana.

Ale toto je este akutnejsie, ked kazdy den to zmyjem a zas to je citit a vidim....cele zle .....
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod wer » Uto 22.09.2015 6:51

smrad nie je psom, si myslim. aj napr. lino zvykne mokre tak smrdiet. :nwm:
vykup psa a prestan tolko umyvat. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 7:01

psa som kupala minuly tyzden a on nesmrdi, pelisky mu cistim pravidelne tiez nesmrdia. Tym ze ma otvorene dvere a chodi von-dnu-von-dnu mame vsade same packy. Keby mam maly byt tak to nevidno ale jednoducho mam velke plochy podlahy na ktore ked zasvieti slnko su zacapane a verim ze ani jeden z vas by to tak nenechal.

Pre mna nieje riesenie neriesit to. Proste musim to poriesit aby bol klud, lebo to nedopadne dobre.
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod Snezienka123 » Uto 22.09.2015 7:14

Tiež si neviem predstaviť, že by mohla plávajúca podlaha smrdieť...
Ešte by som možno skúsila pridať Sanytol k prípravku na umývanie podlahy, je to dezinfekcia proti baktériam, plesniam a vírusom a dá sa pridať k bežným čistiacim prostriedkom. :nwm:

Nemôžete mať skôr problém pod podlahou...nemáte tam zatečené odniekiaľ, či pleseň?
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 7:24

uz aj Sanitol mame :(. Urcite nie. Dom sme prerabali pred 2 rokmi takze tam problem nebude. Teda raz sa pocikal vnutri a aj to zatieklo ale nastastie to bol prechod po dlazbe cize ten kus sme cely vymenili ale smrdi to.

Ja tiez nechapem ako je to mozne. Proste riesim to aby pes neskoncil vo voliere. nechcem to dopustit.
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod pigie » Uto 22.09.2015 7:31

Mne sa nechce verit, ze to je od psa. Pohybuje sa po celej ploche a vsade to smrdi? Ak mozes, zabran mu vstup niekam a ci tam ten smrad bude tiez - teda ale musi tam byt aj predtym.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 7:44

je jedna izba kam nechodi a tam ten zapach nie cize preto nam to vsetko indikuje ze by to malo byt hafom :plac:

Ja neviem ci by to mohlo byt tym aj plznutim. Ked rano povysavam do druheho dna je po celej ploche pokryvka psich chlpov.

Teraz ma tak napadlo furt si lize labky, neustale aj v noci nas tym zabudi a musime ho upozornit aby s tym prestal. Neolizuje si ich destruktivne typu ze by si ich vyhryzal ale furt si ich olizuje. Zacalo sa to ked prisiel o panicku. Nemohlo by to byt tym a teda aj take tie packy na podlahe? Ved ked vonku bolo 30 nemal ich mat z coho mokre .....
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Ďalší

Späť na Starostlivosť