Psí zápach

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 10:59

ouuu.... takze beh na dlhe trate....ako to liecite tabletky, sampon, kremy ??? Bala som sa ci to nieje ako toxoplazmoza.
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod pigie » Uto 22.09.2015 11:01

Ja mam kombinaciu tabletiek a samponov. Ale treba najst pricinu, preco sa kvasinky premnozuju a tych pricin je vela. Moj je napr. alergicky na roztoce a s ttym neurobim nic :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 11:11

aha. Tak ja to u neho pozorujem tak max. 4 mesiace tak snad najdeme nejaku pricinu.
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod pigie » Uto 22.09.2015 11:22

Na stery prist treba s neokupanym psom a nevycistenymi usami. Inak o problemoch s kvasinkami je na fore toho popisaneho hodne, staci pohladat :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psí zápach

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 22.09.2015 11:23

elinkaaa píše:z dedinky medzi NZ a NR. K vetovi chodime na kliniku do NZ. A zbavili ste sa tej pliagy v pohode resp. rychlo? Planujeme babo takze preto tie otazky ale isto ho dam najprv do poriadku .....


odporucam MVDr.Zubrický, Nitra
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 11:31

To mi je jasne ze ho neokupem a tiez co som vybrala z usiek tak iba tak aby som sa nato pozrela, chapem ze by to nemalo zmyslel.

Popravde niesom odtialto odporucali mi NZ kliniku ale ked som videla ako mu naposledy taky starsi panko (nikdy predtym tam nebol) strihal pazuriky ma pot oblieval a neverila som ze to dopadne dobre ale vsetci svaty staly pri nas. Aj som rozmyslala o zmene. Mas teda dobre "osobne" skusenosti?
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod lila.claire » Uto 22.09.2015 13:06

kozne problemy (vo vseobecnosti) moze sposobovat aj vytieranie podlahy agresivnymi pripravkami (to savo s chlorom). to su drazdive latky. nevravim ze tie kvasinky ma pes z toho, to len taka poznamka.
btw zmyvanie kazdy den- plavacka nema rada vlhko. to je jedno ze je nova a kvalitne polozena.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Psí zápach

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 22.09.2015 13:20

ano, chodievam tam ja, posielam tam vsetkych. som mimoriadne spokojna, zachranili steniatko z mojho odchovu, perfektny pristup personalu, vyborne skusenosti, poradenstvo.
ludi co som tam poslala tiez mam od nich spatnu vazbu, ze su spoko a chodia tam stale.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 13:34

Akutne to takto riesime asi dva tyzdne ...cize dovtedy umyte len ajaxom a tak kazdy treti den, niekedy raz za tyzden ale teraz to zacal riesit priatel "intenzivne" :ach: . Cize mozno posledny tyzden ju umyval kazdy den a skusal kadeco mozne posledne dva.

Podla mna tak ako ja aj on presiel strasnym stresom zo strary. Po tyzdni som ho nasla pred dverami schuleneho trasuceho knuckat a plackat. Tam lezi iba vtedy ked na niekoho caka :plac:

Odvtedy sa aj jeho uz tak nevhodne spravanie zhorsilo, maximalne sa na mna naviazal. Vsade kde idem ma sleduje - vyvesat peadlo, wc, sprcha, gauc .....jednoducho moj tien. Ale do uz som dnes vybavila jeden KK. Takze sa tesim ze poriesime spravanie, snad ten zapach a bude klud.

Snad ho presvedcim aby sme sli niekam inam. Kedze je to NR ceny su prijatelne alebo mam ist rozbit prasiatko :smile:
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 22.09.2015 13:54

ja neviem co su to prijatelne ceny, inam som nechodila ale kedp orovnam ich a veta pri agrokomplexe, je to cenovo cca rovnako. kazdopadne, mysim, ze aj ked sa len pojdete poradit, je to prvy krok. a pri takto specifickej veci by som sla k dobremu vetovi.
nam zachrnail steniatko s prasknutym bubienkom a infekciou na mozgu. zaplatili sme strasne peniaze, ale nevadi. zije do dnes a ma sa super. kazdopadne, kvasinky a tieto veci, to bude chciet skor vyrobky kupovat, ani nie tak praca veterinara, nez ta kozmetika. hned vedla je aj v medarde veterinarna lekaren, kde maju fakt vyber, tak ked tak, chodte kuk aj tam.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 14:26

tak bola som na veterine este tam kde som byvala a len ze si tam vosla bola 20€. Nemam problem zaplatit ale nechcem plait za nezmyslenosti. Kukala som nazory na nich tu na fore a som pevne rozhodnuta kam ideme :lol:
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod matoa » Štv 19.10.2017 7:28

Neviem či to tu nie je, alebo som len prehliadol.
Ale ako odstrániť zápach z voliery?
Tá je nad zemou a vždy keď sa pes vyští, tak to stečie dolu. Čo je v pohode. V zime :D
Ale keď je teplejšie, tak to smrdí jak šlak.
Prvý krát som si to všimol u susedovho psa, od ktorého ide smrad na dogrcanie. Ale pripisoval som som to tomu, že on si tam žije vo vlastných sračkách.
No lenže táto moja má pravidelnú údržbu a po čase to začalo smrdieť podobne. Našťastie nie tak silno.
Mno to nevadí, lebo to nejde do dvora k nám, ale problém je, že sa ten smrad ťahá k susedom za nami.
Tak by som bol rád, keby sa toho dá nejako zbaviť. Nejaké tipy?
matoa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Psí zápach

Poslaťod wer » Štv 19.10.2017 8:02

Aky povrch?
Podla mna jedine nevencit sa v kotci...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psí zápach

Poslaťod hisham » Štv 19.10.2017 10:14

To som este nepocula, ze by sa pes vencil vo vlastnom kotci :oo: Vacsina sa tomu chce vyhnut, ak su normalne venceni...
Sorry, so zapachom neporadim, len ma to zaskocilo...
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Psí zápach

Poslaťod Efa » Štv 19.10.2017 10:57

Hisham ak je človek mimo domu 10 hodín a viac (čo je žiaľ denná realita, ak dochádzaš z/do práce aj hodinu = hodina ráno + hodina poobede), tak je vysoko pravdepodobné, že sa ten pes v koterci proste vyčúra ... osobne by som to riešila ešte pred stavbou koterca = buď koterec situovať priamo na betónovú vyspádovanú podlahu, alebo ak je vyvýšený s priepustnou podlahou, tak zasa by mal stáť na vyspádovanej betónovej ploche, ktorá sa dá pravidelne splachovať prúdom vody ... odtok samozrejme vyriešiť do kanalizácie, alebo minimálne do zapusteného trativodu s priepustným dnom ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť