Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod peter.d131 » Uto 24.01.2017 19:40

Zdravim, vedel by niekto poradit?
Jedna sa o sucku Cavaliera, v aprili bude mat 10rokov. Zacala sa harat 27.12.2016, trvalo to priblizne tyzden a pol, nasledne to skoncilo, po 5 dnoch to prislo zas a trva to az doteraz je to vsak dost silne. Vie niekto takto priblizit danu problematiku, pripadne ma tu niekto s tymto skusenost? :ua:
peter.d131
Okoloidúci

Barfer.sk

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.01.2017 8:18

Čo na to veterinár? ...ono cez net sa ťažko niečo diagnostikuje. U starších sučiek môže ísť aj o choroby, napr. pyometra apod.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod peter.d131 » Str 25.01.2017 12:38

Veterinar dal 3 injekcie (oxitocin, zelezo, anemia). Plus antibiotika ktore stale berie. Spominal ze mozno operacia maternice, ale to by v tomto veku uz nemusela prezit. Zatial vsak injekcie dosli, antibiotika berie, a nejake zlepsenie nenastalo, takze cakame. Ja len medzitym som tu chcel napisat, ci s tym niekto nemal skusenost a podobne.
peter.d131
Okoloidúci

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.01.2017 13:06

Oxytocín?? ...ak ide o pyometru (teda zápal maternice), tak áno, možno to liečiť antibiotikami, ale ak nezaberajú, tak jedinde kastrácia pomôže. A pyometra nie je sranda, neliečená je životu nebezpečná. Ak sa dá, určite zvážte operáciu, daje suku vyšetriť - srdce, obličky, krvný obraz a podľa toho zhodnoťte zákrok. A myslím, že cavalier v 10 rokoch ešte nemôže byť na tom tak zle, že by sa nemohol operovať.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Jozef Macuško » Štv 31.08.2017 15:54

Ahojte, chcel by som sa spýtať, aké sú príznaky alebo resp. ako sa prejavuje háranie. Mám skoro 7 mesačnú fenku kríženca nejakého. V poslednej dobe je strašne prítulná ku mne, celá sa na mňa natiahne a leží. Často sa olizuje. Vonku čúra s pravou nožkou vo vzduchu. Ale nie, že čúra ale akokeby značkovala. Oňuchá niečo a šup. Chcel len vedieť aké správanie čakať pred háraním.
Jozef Macuško
Okoloidúci

Poslaťod lucik » Štv 31.08.2017 16:08

to je veľmi individuálne.. moje suky sa nejak nemenili, keď hárali, akurát beauceronka trošku značkovala, no poznám sučky, ktorým šibalo mesiac pred háraním, počas hárania a ešte aj mesiac po.. a potom ešte zase z falošky :ach: :nwm:

čiže to si musíš sám odsledovať, či je tá zmena predzvesť hárania, alebo nie..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Štv 31.08.2017 16:15

Naša Nelly asi mesiac pred háraním začala mávať hnačky, potom počas hárania bola strašne prítulná ale strááášne smutná, motala sa stále kade tade popod nohy a ruky a hlavne nechcela jesť, to bolo asi najhoršie. Potom po háraní mávala falošku alebo niečo také, lebo ešte asi tak dva mesiace po háraní sa chovala divne, nosila si plyšákov na svoje miesto, nejedla, stále bola smutná, stále sa chcela starať o jedného nášho kocúra, tomu to ale vyhovovalo, lebo on si z nej spravil maminku, už keď bol malý :lol:. Našťastie (?) hárala iba raz za rok, lebo to sme niekoľko mesiacov z toho všetci blbli.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Prvé haranie

Poslaťod capinka1989 » Str 04.07.2018 7:28

Dobrý deň.mame psíka sučku jack russela.ma 7 mesiacov a zdá sa nám že ide prvé haranie. Je to možné tak skoro?ďakujem za odpovede
capinka1989
Okoloidúci

Poslaťod Sunny » Str 04.07.2018 8:57

Áno, to je primeraný vek u psa malého plemena.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť