Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Uto 12.01.2016 19:56

Ona sa teraz hára prvý krát? :oo:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod weron » Uto 12.01.2016 20:01

Neeee sak druhy :heh: Prvykrat pred rokom
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod lucik » Uto 12.01.2016 21:28

image.jpeg
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod weron » Str 13.01.2016 6:24

Ake sexi pradelko :haha:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Str 13.01.2016 8:49

Túto fotku som už niekde asi videla. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Nemecky Ovciak 323 » Pon 01.02.2016 15:59

Zdravím. Viete mi niekto prosím poradiť? Moja fenka dostala prvý krat v živote injekciu proti haraniu, dostala ju po predošlom harani v správnom čase ako je to určené bolo to v novembri (ta injekcia).. no včera mi tu za ňou začali doliezať psi, iné známky harania som nepozoroval okrem toho že je poslušnejšia a to ma vo zvyku keď začne harat. Je možne aby začala harat aj potom čo dostala tu injekciu? Nejdem tu asi popisovať svoje dôvody prečo dostala tu injekciu ale zabrániť haraniu bolo a stále je veľmi veľmi dôležité. Dakujem !
Nemecky Ovciak 323
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Pon 01.02.2016 20:36

Áno, možné to je. Injekcia má len oddialiť háranie, nie ju úplne vynechať. Inak nechápem, prečo takáto injekcia. Toto už dnes nikto nepoužíva, pretože to robí viac problémov ako osohu.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Nemecky Ovciak 323 » Pon 01.02.2016 21:59

No ale účinkovať by mala 6 mesiacov, mala ju pichnutú 11.11 a dneska je 1.2 veď to by harala tak ci tak skoro žiadne oddialenie. A prečo? To je na dlho možno vysvetlím inokedy. Ale zatiaľ som nepozoroval aby špinila ani nič podobne.. No tie psi by tu inak neboli neviem si to vysvetliť veľmi som na tu injekciu spoliehal dúfam že harat nebude. :ua:
Nemecky Ovciak 323
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Nemecky Ovciak 323 » Uto 22.03.2016 17:48

Nakoniec to nebolo také riadne haranie trvalo to krátko, len niekoľko dni doliezali psi. No dneska som našiel krv tak neviem ci zase začína harat alebo čo. Dostala injekciu proti haraniu a bude harat nie raz ale 2x ? :oo: :ua:
Nemecky Ovciak 323
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Uto 22.03.2016 18:42

Bohužiaľ, vedľajší účinok tejto injekcie je aj "háranie sa".
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Noelle » Str 10.08.2016 21:10

Práve som zistila, že Nelly krváca ako pri háraní. Naposledy hárala v marci (začiatok), vždy hára raz za rok, môže to byť ďalšie háranie, alebo to môže byť aj niečo iné ? Dosť ma to vystresovalo a naša vetka mi nedvíha mobil.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Štv 11.08.2016 5:33

Určite by som čo najskôr zašla k vetovi aspoň na sono, či to náhodou nie je pyometra.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Buchťa » Štv 11.08.2016 8:59

Noelle píše:Práve som zistila, že Nelly krváca ako pri háraní. Naposledy hárala v marci (začiatok), vždy hára raz za rok, môže to byť ďalšie háranie, alebo to môže byť aj niečo iné ? Dosť ma to vystresovalo a naša vetka mi nedvíha mobil.


Noelle, kolik je babulce? Nezměnila jsi něco v poslední době, že by se tím vyvolala hárání? Celý život hárala jen 1x v roce? Změř teplotu a pro jistotu běž k vetovi. Ten výtok zapáchá? Jakou má barvu? Fenka hodně pije? Je unavenější? Změnila se nějak?
Múže to být jedno i druhé ...
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Noelle » Štv 11.08.2016 9:05

Mala teraz v júli 7 rokov (koncom augusta mala ísť na sterilzáciu), dva krát hárala iba prvé dva roky, potom už len raz do roka, nič som nemenila, len konečne po troch mesiacoch začala jesť, to je vždy keď hára a dohára problém s jedlom a konečne práveže nie je smutná ale hravá a veselá. Pije štandartne (ono to bolo teraz v noci, takže len večer sa raz napila akože normálne), nie je to krvavý výtok, ale normálna krv, presne ako keď hára, nezapácha, len ráno sa mi nejako nastavovala, ale ona to niekedy aj tak robí keď sa chce hladkať. Pred asi mesiacom sme boli so susedovým psom a nejako sa chvíľu o ňu zaujímal, čo je pri ňom neštandartné, ale boli sme aj minulý týždeň a už sa o ňu nezaujímal. V sobotu ku mne príde kamoška vetka so sonom, konečne som sa jej dovolala, poučila ma čo mám usledovať (brucho, zápach, sliznice ...) a kedy mám bežať k nejakému vetovi, ale som z toho aj tak nervózna.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Štv 11.08.2016 9:33

TEORETICKY sa môže hárať, ale ak sa nič nemenilo a už toľko rokov sa hára len raz ročne, neviem. Tam by som možno nejaký problém hľadala. Hlavne ale nepanikár, sleduj ju a zajtra uvidíš, čo povie vet.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť