Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Buchťa » Štv 11.08.2016 10:04

Noelle píše:Mala teraz v júli 7 rokov (koncom augusta mala ísť na sterilzáciu), dva krát hárala iba prvé dva roky, potom už len raz do roka, nič som nemenila, len konečne po troch mesiacoch začala jesť, to je vždy keď hára a dohára problém s jedlom a konečne práveže nie je smutná ale hravá a veselá. Pije štandartne (ono to bolo teraz v noci, takže len večer sa raz napila akože normálne), nie je to krvavý výtok, ale normálna krv, presne ako keď hára, nezapácha, len ráno sa mi nejako nastavovala, ale ona to niekedy aj tak robí keď sa chce hladkať. Pred asi mesiacom sme boli so susedovým psom a nejako sa chvíľu o ňu zaujímal, čo je pri ňom neštandartné, ale boli sme aj minulý týždeň a už sa o ňu nezaujímal. V sobotu ku mne príde kamoška vetka so sonom, konečne som sa jej dovolala, poučila ma čo mám usledovať (brucho, zápach, sliznice ...) a kedy mám bežať k nejakému vetovi, ale som z toho aj tak nervózna.


Noelle, klídek. Vetka Ti dala dobré rady a sobota je zde za chvilenku. Vím, jak Ti je, ale tou nervozitou si nepomúžeš.
Možná se teď stala nějaká hormonální změna a začla se hárat znovu. Příroda je někdy nevyzpytatelná :ua: . Možná, že když hárala první 2 roky 2x ročně, že to bylo oki a pak nastala hormonální změna, Kdoví ....
Hlídej i to pití, měř teplotu, i několikrát denně.
Držím palečky, ať je vše oki :yes: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Noelle » Štv 11.08.2016 10:19

Dúfam Buchti, že máš pravdu, že je to len háranie a nič vážne, lebo som si aj spomenula, že keď háravala 2x ročne bolo to také bezproblémové, ale keď začala raz ročne, bolo to o nervy, jej aj naše, totálne smutná, nežrala, potom falošky, výroba hniezdočiek pre šteniatka .... možno to bolo to neštandartné nejaké hormonálne blbnutie a teraz to je zase normálne. Priateľ je s ňou doma teraz a práve mi písal, že sa jašia, takže zatiaľ je "normálna". Som mu poslala inštrukcie, čo sledovať.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Noelle » Ned 14.08.2016 16:12

Tak háranie to nie je. Dostala ATB. V piatok ideme na sterilizáciu, má tam nejakú infekciu a je riziko, že sa z toho vyvinie pyometra, tak sme sa práve teraz objednali v Sibre na zákrok.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Buchťa » Ned 14.08.2016 17:36

Myslela jsem na vás a je mi to líto :ua: .
Hlavně, ať je babulka v pořádku :jop: .
Z čeho asi infekce? A proč Sibra, s jejich cenami (vysoké ceny neznamená kvalitu :ach: ) ?
Naposledy upravil Buchťa dňa Ned 14.08.2016 18:07, celkovo upravené 1
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Noelle » Ned 14.08.2016 17:51

No z čoho môže byť tá infekcia netuším, a prečo Sibra ? Prečo nie ? Náš vet, teda ten čo k nemu chodíme mimo očkovania ide na dovolenku a rozmýšľala som len medzi Sibrou a Fagom v Trnave, lenže tá Trnava je predsa len od ruky, keby dačo bolo treba urýchlene. Chcela som hlavne pracovisko, kde je všetko možné vybavenie a inhalačná anestéza a nie sú tam dovolenky a nezastupujú sa vetovia. Tvoja otázka ohľadne Sibry ma znepokojila :ach: .
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Buchťa » Ned 14.08.2016 18:09

Noelle píše:No z čoho môže byť tá infekcia netuším, a prečo Sibra ? Prečo nie ? Náš vet, teda ten čo k nemu chodíme mimo očkovania ide na dovolenku a rozmýšľala som len medzi Sibrou a Fagom v Trnave, lenže tá Trnava je predsa len od ruky, keby dačo bolo treba urýchlene. Chcela som hlavne pracovisko, kde je všetko možné vybavenie a inhalačná anestéza a nie sú tam dovolenky a nezastupujú sa vetovia. Tvoja otázka ohľadne Sibry ma znepokojila :ach: .


Zlatíčko, byla to jen otázka :smile: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Noelle » Ned 14.08.2016 18:17

No mne povedal náš vet že to bude cca 200,- a v Sibre mi povedali predbežne 200,- + predoperačka nejakých 54,- tuším tak to zase taký rozdiel nie je.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod ivana1 » Ned 14.08.2016 20:10

Noelle píše: Chcela som hlavne pracovisko, kde je všetko možné vybavenie .
:jop:
Noelle píše:No mne povedal náš vet že to bude cca 200,- a v Sibre mi povedali predbežne 200,- + predoperačka nejakých 54,- tuším tak to zase taký rozdiel nie je.
My sme pred rokom v Bajvete platili 130,-€ (12 kilový pes), predoperačné nerobili :ua: :joint:

No - my chodíme do Sibry od januára na onkológiu, so službami som spokojná, veterinárku obdivuje aj môj manžel :au: :smile: , avšak kvôli cene si nemôžem dovoliť tam začať chodiť so všetkými tromi sučkami. :ua: Sú evidentne drahší.
Systém je tam taký, že psa si odvedú, urobia RTG, odbery... potom dovedú k páničkovi - a k môjmu prekvapeniu sa tam Hoshiko nebráni ísť (pred Bajvetom ťahala preč už na 30 metrov), ide do vnútra. Akurát do ich zadných priestorov nejde nadšená (ale kto by aj) a odtiaľ maže preč. Ale pri príchode pekne ťapká dnu...poznajú ju všetci, ale ona je tam ako na klavíri. :ua: :plac:
Minule som bola len sama, bez manžela, moč som len doniesla - a recepčný (sympaťák) už pozdravoval manžela. Dobrý prístup a Hoshiko pomohli v rámci možností, holt, rakovina je sviňa.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Buchťa » Ned 14.08.2016 21:33

Noelle píše:No mne povedal náš vet že to bude cca 200,- a v Sibre mi povedali predbežne 200,- + predoperačka nejakých 54,- tuším tak to zase taký rozdiel nie je.


Noelle, jen otázečka to byla :)
Pokuď ta cena bude sedět tak, jak Ti bylo řečeno, tak je to dobrá cena. A je v tom i inhalačka?
Hlavně, ať je babulka oki, to je TOP :jop: .

Já platila jinde více, ale tak silný otevřený zánět dělohy, infúze, odběry, komplikace, silné atb, injekce = takže nemohu cenu objektívně porovnat + fena 53 kg (ale nebyl to dvojnásobek Tvé základní předběžné ceny).


Ivanko, Ivanko :no: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Noelle » Pon 15.08.2016 5:43

áno, je v tom aj inhalačka.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Noelle » Sob 20.08.2016 11:52

Tak máme to za sebou. Včera ju operovali. Išli sme o 13 na predoperačku a o 17.30 sme si ju prevzali. Operovali ju okolo 14.30. Cenu dodržali, platila som 267,- eur (23 kg pes). Dostala na dnes sirupček proti bolesti, ale že jej ho máme dať iba keby mala fakt bolesti, čo nevyzerá, lebo je čulá ako rybička a veselá. Iba nejako viac pije. Noc prekňučkala, lebo bola strašne hladná, mala som jej dať večer iba dve polievkové lyžice z konzervy. Ráno dostala ATB a trochu z konzervy, teraz dostala zase trochu z konzervy a konečne prestala pišťať, že chce jesť. Pre istotu pišťí že chce ísť na poschodie, to bude horšie jej to "vysvetliť", lebo ona to tam miluje a stále chce byť na posteli (holt máme posteľového psíka). Celkovo je ako keby ani nebola na operácii.

V Sibre to prebiehalo nasledovne: došli sme, vyplnili vstupnú kartu, prišla si po nás pani doktorka Terzieva (velice milá), všetko nám dopodrobna vysvetlila, ukázala rozpis cien, podpísala som nejaké tlačivká a cenovú ponuku. Potom si bubulku zobrali na predoperačné vyšetrenie, mi sme už odišli, po operácii nám pani doktorka zavolala, že to prebiehalo v poriadku a už sa prebrala a kedy si máme pre ňu prísť. Večer sme došli, zase nám pani doktorka všetko vysvetlila, ako to prebiehalo, čo máme a nemáme robiť na čo si dávať pozor a tak. Dostali sme celú lekársku správu, čo jej robili, ako to prebiehalo, poučenie ako často chodiť von a ako dlho, kedy na kontrolu (pekne napísané aj kto bude vtedy ordinovať), proste všetko popísané a vysvetlené tak ako si to človek predstavuje, ešte som sa s tým nestretla a bolo to milé prekvaplenie. Dostali sme aj všetky výsledky z predoperačky aj s vysvetlením čo čo znamená. Zaplatili sme, pani doktorka sa rozlúčila s bubulkou aj s nami a išli sme. Vonku majú takú plochu na venčenie, tak sme tam išli ale Nelly nechcela cikať, ani doma sa hneď nechcela vyvenčiť, až v noci cikala, z čoho sme boli trošku v strese, lebo predsa len bola na infúzkach a čakali sme že bude viac cikať. Golier sme nevzali, lebo pani doktorka nám poradila staré tričko, bubula v tom vyzerá ako Yoda :haha:, ale zatiaľ nemá vôbec záujem si to olizovať, vôbec si to nevšíma. V nedeľu ideme na kontrolu a potom na 10. deň na vyberanie štichov. Teraz má ranu do zajtra prekrytú nejakou gázou, alebo čo to je. Prikladám foto. Čakala som aj väčšiu ranu, nie je to také veľké ako som si myslela že bude.
Prílohy
n2.jpg
n1.jpg
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Slausa » Sob 17.09.2016 16:28

Môže sa stať, že jedna suka sa hára "silnejšie" ako druhá, resp. že silnejšie vonia?
Keď sa totiž harala susedova, tak len ovonal, poolizoval, piskol a nechal tak. Ale teraz, keď sa hára o tri domy ďalej, je ako nepríčetný. Len chodí, celý deň šteká, vyje, ani na meno nepočúva a od včera nič nežral.
Môže to byť tým, že vonia viac, alebo skôr tým, že si nemal možnosť ju ovoňať?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Aris » Sob 17.09.2016 16:50

Podľa mňa môže. Sú feny, čo psovi voňajú aj keď sa nehárajú a sú feny, čo si psy ledva všimnú aj keď sú v najlepšom. To máš ako so ženami, tiež sú niektoré príťažlivejšie ako iné :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Silvuch » Sob 17.09.2016 18:55

Voni viac. U nas vždy voni viac daba. Tiez mi psi nezeru.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Sob 17.09.2016 20:20

Určite môže voňať jedna viac ako druhá.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť