Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Poslaťod MisheliQ » Štv 13.12.2007 22:27

Vôbec to nie je Tvoja povinnosť, aby si Ty vyháňala cudzie psy! Nie je to Tvoja chyba, že sa tu zjavili, ani to nie je chyba Tvojej sučky. Chyba je v majiteľoch psoch, že si neustrážili svoje psy. V nich je chyba a tí by konečne mali zdvihnúť zadky a začať tie svoje psy hľadať, lebo ako toto je dosť nezodpovedné...tie psy im akože vôbec nechýbajú? Totál flegmatické správanie majú voči tomu? To akože takto by nechali aj svoje deti? No pekne. Jednoducho, nič nemusíš, okrem toho, že si musíš dávať pozor na svoju fenku. To jediné je Tvojou povinnosťou. Tvoji susedia nech sa dajú vypchať. A tej susedke odkáž, že ak ešte Ti ešte nabudúce bude nadávať, ta že jej nakopem ten vysedený zadok. Boa, to je prístup ako fakt, najlepšie sa o nič nestarať, všetko zvaliť na iných, trochu sa posťažovať a pohodička...problémy pominú...veď načo si dávať na krk ďalší problém, ak ho môžme zavesiť niekomu inému?..stavím sa, že to bola nejaká stará rachetľa, ktorá už od nudy nevie čo zo sebou..Ak je Tvoj pes v úplnom poriadku, o cudzích sa nemáš dôvod starať, to je už o dobrom srdci, veď nikto sa nestará o túlavé psy, iba ľudia s dobrým srdcom /niekedy ani polícia sa nestará tak, ako by sa mala, čiže zase ide o dobré srdce/ a útulkový zamestnanci...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Silwuska » Pia 14.12.2007 7:06

Nebudu to psy michala.filipa??? :heh: ale nie...pj jack...ty si s tym starosti nerob...povedz ze ked sa ich boja, tak nech zavolaju policajtou, alebo na mestsky urad, ty to uz vybavia...vies, to je pekne ze im nechces ublizit, ale ak to nevyriesis, tak sa to bude opakovat...pre klud duse by si mohla dat vyhlasit, ze sa tam potuluju take a take psy a ze ked si ich majitel nevyzdvihne, tak ze budu utratene :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Iniekcia na zastavenie hárania

Poslaťod Iwka » Sob 22.12.2007 16:24

Ahojte, donieslo sa mi že na zastavenie hárania sa používa nejaká iniekcia. To nejaká hormonálna? a prvýkrát treba nechať fenku dohárať bez injekcie alebo aj vtedy sa môže pichnúť? A môže sa dávať prikaždom háraní?

Díky za odpovede, teším sa najma na Bassetkynu :no:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Iwka » Sob 22.12.2007 16:49

Meggy sa vcera zacala harat, a mala 7mesiacov a 26 dni .
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Lili » Sob 22.12.2007 17:02

moja staršia sa začala hárať v 10mes.(min. rok v novembri) a mladšia v 8mes.(koniec septembra, bo viem že na špeciálke už mala po), no a Kity to zatiaľ vychádza raz ročne, ale ževraj severské plemená sa hárajú raz za rok, nie dva krát ako "bežné", neviem čo je na tom pravdy,ale zatiaľ to vychádza.
Naposledy upravil Lili dňa Sob 22.12.2007 20:05, celkovo upravené 1
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Poslaťod Domča » Sob 22.12.2007 18:12

mne sa ajda prvý krát hárala keď mala 9 mesiacov... tuším to bol november. No a potom sa hárala pravidelne na začiatku mája a na začiatku novembra :)
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Poslaťod bielyhavko » Sob 22.12.2007 19:25

Ja ani neviem kedy sa nám ambra hárala tá nebola krita ani raz za celý život takže ma to ani nezaujíma síce všetky psy z dedine k nám chodili na pýtačky ale ona aj keď sa hárala žiadneho na seba nepustila vždy ho odohnala raz sa to jeden pokúšal tak ho chňapla chudáka :heh: už to radšej potom neskúšal takže ja to nesledujem.
bielyhavko
BANNED
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Na dolinách

Poslaťod bassetka » Uto 01.01.2008 18:54

Ak sa uz fenka hara neodporucam do hormonov zasahovat.Na trhu su hormonalne injekcie,ktore zabrania haraniu,ale je najlepsie ich aplikovat v obdobi medzi dvoma haraniami,vtedy su totiz v organizme take iste hormony ako v injekcii.Po injekcii sa potom fenka 5,5 mesiaca nehara.Ak sa po tejto dobe pichne dalsia,nehara sa dalsich 5,5 mesiacov.
Kazda metoda zabranenia harania ma svoje pre a proti.Sterilita operacnou cestou je financne pre niekoho narocna,definitivna,fenky nad 30 kg mozu mat problemy s ukapavanim mocu,mozu mat stenaciu srst po cely zivot,mat sklony k priberaniu...
Pri dlhodobom pouzivani depotnych hormonov sa udava zvyseny vyskyt nezhubnych nadorov mliecnej zlazy.
Ak to clovek necha na prirodu hrozi nechcena kotnost a pri kazdom harani a pri tom spojenom vykyve hormonov,
vznik zhubnych nadorov mliecnej zlazy a zapalov maternice.
Niektory vet.vam povie,ze hormonami si fenu zabijete,ale ja nemam ten dojem.Ak ma majitel problem fenku odstrazit,ked sa hara,financne nema na operaciu,tak injekcia raz za pol roka tieto problemy vyriesi.Je to tiez elegantne rieseni ak mate naplanovanu dovolenku a nie ste si isty,ze babicka na dedine vas poklad pocas vasej nepritomnosti ustrazi.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Iwka » Str 02.01.2008 8:24

Tu ani nejde o to, že ju mám problém ustrážit,to vobec nie, ale ze nas to trosicku obmedzuje. Nemozem ju pustat(vlastne ja radsej nechcem) , nemozme chodit na cvicak, nemozme sa stretavat s meg. kamaratmi psami, lebo by zosaleli,atd. A sterilizaciu nechcem vdaka tomu, ze by mohla zleniviet a pribrat. A aka draha je ta injekcia? staci priblizne. Moc Ďakujem za odpoveď.
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod bassetka » Str 02.01.2008 19:32

Jedna davka stoji od 200 do 300 SK.
Na ukapavanie mocu po sterilite su injekcie,drzia potom od pol roka do roka,ako u ktorej fenky.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod bassetka » Str 02.01.2008 19:53

Ad prapodivne kombinacie:nespolahnite sa na to ,ze je medzi psom a fenou rozdiel v vzraste.Chodi k nam otec jazvecik a matka rotwajler.Uzasny pas.Je ako basset s dlhsou srstou.Priroda si hold cesticku najde.Nespolahla by som sa ani na oplotenu zahradu.Videla som nejedneho psa splhat ako macku po pletive.Ak bude mat fenka haranie 9-20 den zavri ju radsej do garaze,alebo do predsiene,do koterca,ak mas zastreseny a s betonovou podlahou.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod p.j.jack » Štv 03.01.2008 10:31

bassetka píše:Ad prapodivne kombinacie:nespolahnite sa na to ,ze je medzi psom a fenou rozdiel v vzraste.Chodi k nam otec jazvecik a matka rotwajler.Uzasny pas.Je ako basset s dlhsou srstou.Priroda si hold cesticku najde.Nespolahla by som sa ani na oplotenu zahradu.Videla som nejedneho psa splhat ako macku po pletive.Ak bude mat fenka haranie 9-20 den zavri ju radsej do garaze,alebo do predsiene,do koterca,ak mas zastreseny a s betonovou podlahou.



Presne tak.....psy pridu na to ako sa dostat svojej drahej,nepomoze ani pletivo,niekedy ani dvere,ani rozdielny vzrast.Ja som videla fenku zavretu v koterci a pes ju nakrival cez pletivo,pekne sa nastavila aby sa k nej dostal...bola to zaujimava podivana... :ha:
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod Rony » Štv 03.01.2008 18:50

ach jaj...lidi, veď ma nestrašte... to aby som ju zavrela do protiatomového krytu... no našťastie máme okolo celého dvora postavené opevnenie :lol: bo tiež sme mali takého psa čo rád zdrhal, tak dúfam že cudzí sa tu nedostane... a Ronyho hádam ustrážim.
Rony
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Žilina

Poslaťod bassetka » Štv 03.01.2008 19:15

Po kastacii ochabnu zvierace na mocovej trubici a preto dochadza k uniku mocu.Moze dochadzat k zapareniu medzinozia a k vzostupnej infekcii mocovych ciest.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Zastavenie hárania

Poslaťod Kača » Ned 06.01.2008 14:47

Neviem, asi táto téma nepatrí do chorôb, ale nevedela som, kam ju dať... ide o to, že moja 3-ročná fenka (bíglica) sa už mala hárať pred mesiacom... chcela som sa popýtať veťoša, ale furt prečosi nemôžem, a stále aj čakám, veď to už bude, musím jej daŤ čas, nemožem očakávať, že to bude na dátum presne....

Ale uvítam naozaj každú radu:(

Vďaka
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť