Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod peter.d131 » Uto 24.01.2017 19:40

Zdravim, vedel by niekto poradit?
Jedna sa o sucku Cavaliera, v aprili bude mat 10rokov. Zacala sa harat 27.12.2016, trvalo to priblizne tyzden a pol, nasledne to skoncilo, po 5 dnoch to prislo zas a trva to az doteraz je to vsak dost silne. Vie niekto takto priblizit danu problematiku, pripadne ma tu niekto s tymto skusenost? :ua:
peter.d131
Okoloidúci

Barfer.sk

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.01.2017 8:18

Čo na to veterinár? ...ono cez net sa ťažko niečo diagnostikuje. U starších sučiek môže ísť aj o choroby, napr. pyometra apod.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod peter.d131 » Str 25.01.2017 12:38

Veterinar dal 3 injekcie (oxitocin, zelezo, anemia). Plus antibiotika ktore stale berie. Spominal ze mozno operacia maternice, ale to by v tomto veku uz nemusela prezit. Zatial vsak injekcie dosli, antibiotika berie, a nejake zlepsenie nenastalo, takze cakame. Ja len medzitym som tu chcel napisat, ci s tym niekto nemal skusenost a podobne.
peter.d131
Okoloidúci

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.01.2017 13:06

Oxytocín?? ...ak ide o pyometru (teda zápal maternice), tak áno, možno to liečiť antibiotikami, ale ak nezaberajú, tak jedinde kastrácia pomôže. A pyometra nie je sranda, neliečená je životu nebezpečná. Ak sa dá, určite zvážte operáciu, daje suku vyšetriť - srdce, obličky, krvný obraz a podľa toho zhodnoťte zákrok. A myslím, že cavalier v 10 rokoch ešte nemôže byť na tom tak zle, že by sa nemohol operovať.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Jozef Macuško » Štv 31.08.2017 15:54

Ahojte, chcel by som sa spýtať, aké sú príznaky alebo resp. ako sa prejavuje háranie. Mám skoro 7 mesačnú fenku kríženca nejakého. V poslednej dobe je strašne prítulná ku mne, celá sa na mňa natiahne a leží. Často sa olizuje. Vonku čúra s pravou nožkou vo vzduchu. Ale nie, že čúra ale akokeby značkovala. Oňuchá niečo a šup. Chcel len vedieť aké správanie čakať pred háraním.
Jozef Macuško
Okoloidúci

Poslaťod lucik » Štv 31.08.2017 16:08

to je veľmi individuálne.. moje suky sa nejak nemenili, keď hárali, akurát beauceronka trošku značkovala, no poznám sučky, ktorým šibalo mesiac pred háraním, počas hárania a ešte aj mesiac po.. a potom ešte zase z falošky :ach: :nwm:

čiže to si musíš sám odsledovať, či je tá zmena predzvesť hárania, alebo nie..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Štv 31.08.2017 16:15

Naša Nelly asi mesiac pred háraním začala mávať hnačky, potom počas hárania bola strašne prítulná ale strááášne smutná, motala sa stále kade tade popod nohy a ruky a hlavne nechcela jesť, to bolo asi najhoršie. Potom po háraní mávala falošku alebo niečo také, lebo ešte asi tak dva mesiace po háraní sa chovala divne, nosila si plyšákov na svoje miesto, nejedla, stále bola smutná, stále sa chcela starať o jedného nášho kocúra, tomu to ale vyhovovalo, lebo on si z nej spravil maminku, už keď bol malý :lol:. Našťastie (?) hárala iba raz za rok, lebo to sme niekoľko mesiacov z toho všetci blbli.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Prvé haranie

Poslaťod capinka1989 » Str 04.07.2018 7:28

Dobrý deň.mame psíka sučku jack russela.ma 7 mesiacov a zdá sa nám že ide prvé haranie. Je to možné tak skoro?ďakujem za odpovede
capinka1989
Okoloidúci

Poslaťod Sunny » Str 04.07.2018 8:57

Áno, to je primeraný vek u psa malého plemena.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod indiana » Sob 29.12.2018 18:09

Stretol sa prosim niekto so zhorsenim spravania aj kratko po harani?

1,5 rocna fenka, krizenec jork a nieco, cca 10kg, povahovou priatelska ku znamym psom, bojazliva a obranna voci neznamym psom, dlhsi jej trva socializacia s inym psom, k ludom extremne priatelska, hrava, vesela, pokojna, pojasena...
Pocas prveho harania aj po nom vsetko ok, ziadne zmeny povahy
Pocas druheho harania sa jej povaha zmenila, zacala byt agresivna voci kamartovi (pes kamaratov, nie moj druhy), parmesacnemu havanakovi, s ktorym sa vzdy nadsene a do vycerpania hrala...toto je ale bezny stav cez haranie, neriesil som.
Par dni po skonceni harania sa jej povaha ale moc nezlepsila... par minut sa s kamosom dokazala hrat, potom na jeho "hracske utoky" odpovedala vrcanim alebo zahnanim. A ked bol moc otravny, odisla prec a zlozila sa v ustranni.
Cca 2 tyzdne po skonceni harania som tu mal velku oslavu, prisla sestra s fenkou (uz kastrovanou), doteraz sa hrali, teraz moja bola na nu agresivna a vrcala a opat sa radsej niekam utiahla.
Detto ked prisiel ten havanak, tak od neho bocila. Spod stola kukala, ako sa ten havanak a pes mojej segry spolu hraju, aj moja vrtela chvostom, tesila sa, ale jak sa niekto priblizil, ohnala sa po nom. A to pokracovalo aj ked odisiel segrin pes a prisla ina fena.
Cize bez ohladu na to, ci to bol pes alebo fena alebo kastrovana fena, moja sa sprava agresivne.
Ostatne spravanie je tiez zmenene, je viac unavena, taka akokeby bez zivota, malo sa hra, vydrzi jej to par minut a potom odide prec. Vonku sice nahana lopticku a nosi mi ju, ale vydrzi podstatne kratsie ako kedysi.

Na zmenu spravania pocas harania mi to pride uz neskoro, uz davno doharala, na negativne javy pocas falosnej je to zasa moc skoro.
Nejake napady? Este doplnkova info - stravovanie ok, stolica detto, pozorujem trosku zvysene skrabanie a hryzenie si do noh.

Bol som vcera aj u vetosky, zamotal som jej hlavu, zapal maternice nema, krvne vysledky relativne ok. Je tam asi podozrenie na stitnu, lebo 2 hodnoty mala zvysene, ale to aj tak nevysvetluje agresiu len tu apatiu. Testy na stitnu este len absolvuje, zatial bol len taky vseobency test.
Mala plne analne zlazy, ale vytlacenie nic nezlepsilo.
Najpravdepodobnejsie podla vetosky je, ze dospieva a zial povaha sa meni k horsiemu.
Toto si ale nechcem nejako pripustit a hladam ine moznosti a tajne dufam, ze niekto napise, ze je to iba docasne a ze sa to zlepsi. :ach:

Nemate s vasimi fenkami podobnu skusenost, ze aj po harani boli nevrle a apaticke a zlepsilo sa to?
Alebo?

Dakujem
indiana
Okoloidúci

Poslaťod ivana1 » Str 02.01.2019 19:14

Sama som zvedavá, čo ktosi poradí...

Poznám shibu, ktorá po treťom háraní v roku a pol bola presne takáto. A je aj ďalších osem (?) rokov.
Moja Rippa vlastne tiež. I keď my sme boli v tom období 2 x napadnutí ridžbečkou. Rippka bola dovtedy veľká kamoška so psíkmi a sučkami, odvtedy po priblížení štartuje... V máji bude mať deväť rokov, takže to tiež trvá dlho.
ivana1
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Str 02.01.2019 20:43

indiana píše:Najpravdepodobnejsie podla vetosky je, ze dospieva a zial povaha sa meni k horsiemu.

taky mi to pripada, ze dospela.
a ne každý dospely pes bude mit rad všechny jiné psy.

vyreste ale nejdriv, jestli opravdu nemá zdravotni problém.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť