Po vyholeni kvoli operacii srst nerastie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Po vyholeni kvoli operacii srst nerastie

Poslaťod ivetka77 » Štv 02.01.2014 19:10

Moja fenka bola v oktobri na operacii klbu,kde jej vyholili srst. Dodnes, tj po 3 mesiacoch nema dorastenu srst. Ma cca 3 roky. Labka jej pekne zarastla,ale na chrbte nema srst dorastenu vobec, maximalne iba take paperie z troch chlpov. Vyzera ako vypelichana. Viete poradit nejaky ucinny pripravok? Mame Fitmin - vitaminy v prasku na srst, ale to moc efekt nema. Mozno nejake serum,ktore sa priamo aplikuje na nedorastene miesta. Je nieco take?
ivetka77
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Po vyholeni kvoli operacii srst nerastie

Poslaťod Vikiki22 » Štv 02.01.2014 19:54

Ak zoberieš do úvahy ten stres po operácii, samotnú operáciu apod., nie je nič neobvyklé, že vyholené miesto tak dlho zarastá. Daj tomu čas.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Po vyholeni kvoli operacii srst nerastie

Poslaťod ivetka77 » Pon 06.01.2014 20:37

ale ide o to,ze ma doslova lysiny. Na niektorych miestach mekne zarasta, inde akoby nic nedorastlo
ivetka77
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Po vyholeni kvoli operacii srst nerastie

Poslaťod casira » Pon 06.01.2014 21:11

Ja by som tomu tiež dala čas,tri mesiace je podla mna málo.
Toto je dobrý prípravok,mám overené.Ja aj vo forme prášku.Mala som oba.
http://www.rajkrmiv.sk/vitaminy-a-miner ... n-180-tbl/
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Po vyholeni kvoli operacii srst nerastie

Poslaťod pigie » Pon 06.01.2014 21:15

Nepotesim ta, ale vlejem nadej. Mne sa pes dostal do stavu pred operaciou az po roku :ua: Teda, ze nik nezistil, ze bol vyholeny... Ale jemu museli narast zastavky a tie rastli velmi dlho. Srst bola zo zaciatku veeeelmi riedka na viacerych miestach.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Po vyholeni kvoli operacii srst nerastie

Poslaťod lenli » Štv 09.01.2014 12:49

U nas na chrbte tiez trvalo kym prva vrstva vyrastla ( cca 2 mesiace) - nam ale pomohlo tyzden potieranie koze kalciovou mastou. A tiez davame pangamin.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Po vyholeni kvoli operacii srst nerastie

Poslaťod zuzka:) » Štv 09.01.2014 13:22

ked kastrovali čakynu, tak jej tiež ostalo hole brucho asi 3 mesiace. mala uplne málo chlpov normálnej dlžky. jedna vetka mi vravela, že sa to stáva, že po vyholení to niekedy nedorastie, ale neviem či vobec. po tých 3 mesiacoch ju operovali zas, vyholili jej to čo tam narástlo a potom jej vyrástlo všetko normálne
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951


Späť na Starostlivosť