Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod katarina » Pia 30.05.2008 20:51

kebyze zarabam, tak si pozicam, ide o to, ze nezarabam...vsetko okolo psa platia rodicia, co je super dovtedy, kym by sa nieco nestalo, na co by si museli pozicat- na psa by si nepozicali...
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod Linduska » Ned 01.06.2008 14:20

tak aj mne prispievaju na psov ale s tym ze b mi asi dali aj viac penazi keby sa nieco stalo, pytala som sa ich akoby zareagovali a povedali mi ze kto ma psa musi s tym byt vysporiadany
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod shishi » Pon 23.06.2008 9:45

ja studujem a na 18te narodeniny som dostala dlho vytuzenu madarku, ktora ma 2 roky a 2 mesiace teraz.... byvam s rodicmi v dome so zahradou a mali sme v plane buduci rok,ked bdue mat steniatka,si jej dceru jednu nechat, no zmenili sme nazor...teda ja, nakolko yb som veeeeeelmi chcela dalsieho psika,mozno aj 2, viem,ake je to financne narocne a nechcem vycviciavat rodicov... aj ked oni mi radi daju an vystavu,skusku, granule,hracku na benzin na vylety.... ale nezda sa mi to spravne... aj ked idem niekde na chatu,alebo do mesta a pridem an druhy den, oni ju maju na starosti...
a tak som sa rozhodla,ze dalsi psik k nam pride az o 3 roky, ked uz snad budem skoro koncit skolu a uz to nejako zvladneme, budem financne prisipevat aj ja.... a dovtedy bude v nasej rodine pupok sveta nasa Daruska :jazyk:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod Nikolaos » Pon 21.07.2008 8:57

Ulfheiðr píše:Proste je to tak. Ak má človek smolu na psa, tak k vetovi chodí ako na klavír a každý sa musí pripraviť na to, že tá smola môže nastať aj u neho.

:poklona: svätá pravda
Nikolaos
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod lara » Štv 04.09.2008 21:43

niekedy ma clovek smolu na cloveka.... vcera som sa rozpravala s majitelkou polrocnej labradorky... nejaky pako presiel psa bicyklom :hmm: a dochramal mu nohu.. za operaciu dali 11 000, bolo to pred 5 tyzdnami a havo este stale nie je uplne fit...
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod mimi » Pia 05.09.2008 10:26

o Ginine potreby sa stará mamina .aj o fretky mačky na tie prispievam. cvrcky nosi priatel z prace.
potkany a myšky a Tara a kocúr -ockovanie sa starám sama.
ešteže mám drahého ktorý sa mi stará o zvieracie potreby a pomáha nám s tým.
Tara je len a len moj pes takze financujem s ju sama tiez som koli tomu naprv druheho psa az tak velmi nechcela. ale pohlad na taru to všetko zmenil.
prvý mesiac sme boli u veta kazdy druhy den koli kaslu to bola vtdy pekná palka aspon pre mna.
napríklad ozem jasne povedať ze ja by som si nemohla dovolit velkeho psa. uz len granule su pre mna hrozne drahe a zasa tesco granule davat nebudem.
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod rybicka » Uto 09.09.2008 6:11

Ja som za operaciu zlomenej nohy dala dokopy 15tis. Platili sme v podstate dve operacie jednej nohy, lebo pri prvej daval srob do kolena na udrzanie vaziva a kosti pokope a po par mesiacoch srob vytahoval. Dokopy aj s anestetikami a liekmi nas to vyslo 15tis. Vtedy som na tu operaciu peniaze mala, ale potom sme mali problemy zaplatit najom :ach: ale nebolo to az take hrozne...teraz viem, ze by som tiez na taketo operacie peniaze mala-aj ked teraz by ma to vyslo viacej, lebo dost casto sa platia rozne ceny aj za velkost psa...za operaciu oci u bigla som platila dokopy 5tis. za obe a za operaciu oka pri IW som za jedno oko zaplatila 3,5tis. lebo je potreba viac uspavaciek a navyse sme dostali este drahu, aby sa sama hned po operacii zobudila a mohla ist domov po svojich, lebo sama by som ju domov neodniesla...
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod Lena » Ned 16.11.2008 7:35

vuaaa zaujímavá téma. no ja neviem-teraz som asi nezodpovedná ale my sme nevedeli koľko nás taký psík môže stáť. bola proste jedinečná príležitosť, my sme sa vytešovali že sme zaňho nič nedali ale hlava sa mi krúti pri pokuse o spočítanie konečnej sumy za ešte nie rok :oo: :pac: :ha: Mojej mame zázračne miznú peniaze :hi: (ja mám na starosti jej účty) a pojem brigáda sa u mňa obsahovo nedá vysvetliť. raz ma nechcú,raz chcú ale to čakám na odpoveď z inej či ma vezmú a v konečnom dôsledku si uvedomím že som na škole len preto že drvím,drvím a drvím (a aj tak to nie je super). čiže brigáda u mňa nehrozí. ešteže mám šikovného priateľa ktorý mal super brigádu. granule?-sú drahé-ale preto kupujeme radšej mäso ktoré vyjde lacnejšie :lol: , čo sa týka aspoň akéto takého vrátenia v podobe nakrytia-to nehrozí-ešte nie je uchovnený a máme zadarmo preto že ujo ho bude môcť využívať na krytie svojich sučiek :ha: Ak by prišla nejaká takáto operácia ajko ste tu písali-tak by som sa asi zbláznila :ua: - to by som išla asi na ulicu dačo privyrobiť :jazyk: (čo človek neurobí pre psíka :haha: ) Inak tak ako sme sa chodili stravovať viac do reštaurácií, tak tak teraz kúpime v tescu jeden šalát, bagetu a psíkovi niečo pre potešenie :aaa: a ešte musím myslieť na moju železnú zásobu pár litríkov ktoré som dostala LEN na vodičák ktorý sa ale ešte nechytám robiť takže to teraz asi padne za obeť.......a potom príde zas jar a priateľ bude mať zas super brigádu...a predávame čo nevyužívame-inak nechcete niekto MP4 prehrávač-nivý len 2krát použitý za 1500Sk? :haha:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod Aris » Ned 16.11.2008 14:17

Moja skúsenosť je takáto. U mňa rodičia všetko obkecali kolko penazí ich to stojí. A potom niekto šlahol alebo kopol môjho bývalého jazvečíka do chrbtice a nemohol chodiť. Ked ho videli ako trpí neváhali ani chvílku a hned poputovalo na veterinu okolo 5 tis. a boli ticho, lebo boli radi, že žije :no: Čiže podla mňa ak majú tvoji rodičia psíka radi váhať nebudú.

// Debata o cene vytrhnutia zúbkov presununté a spojené v téme "Čo s nevypadnutými mliečnymi zubami?"
/ B.
/ Ps.: Aris prepáč za zhovadenie príspevku :lol:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod elienka » Str 19.11.2008 10:02

Keď som bola študentka, tak rodičia platili veterinárnu starostlivosť za psa. Mali sme jedného a keď v roku 1992 mu vet zistil chronický obojstranný zápal plúc, tak rodičia platili celú starostlivosť. Vyšlo to vtedy na 2 tis. a všetci v rodine si klopkali na čelo, že sme psa radšej mali dať utratiť. Mala vtedy 2 roky a po mesiaci za z toho vystrábila a žila až do svojich 15,5 roka. Ku koncu to bolo finančne náročnejšie, občas nejaké tie lieky proti bolesti, výživa na kĺby, ale rodičia nikdy nereptali. Keď som bola s mačkou na cisárskom reze, zaplatili, nereptali. Nemohli by sa pozerať ako bezbranné zviera umiera v bolestiach. A mačku máme doteraz, má 8 rokov a to je na obyčajnú mačku s voľným pohybom úctyhodný vek. Teraz keď už nebývam u našich, tak sa o mačku veľmi zdravotne nestarajú, ale ja ju zoberiem aj zaočkovať, tak v pohode zaplatia.
Ja mám teraz doma 2 hafanov a 2 mačky, to mi už fakt stačí, lebo keby som to rátala na peniaze, tak sa z toho zbláznim. A to sú úplne zdraví, mačky boli trocha choré keď som ich priniesla, ale antibiotiká za 100 Sk to spravili. Aj som zmenila veta za lacnejšieho (nemenila som kvôli peniazom, ale kvôli prístupu jeho asistentky k zvieratkám), a moja peňaženka je teda dobre odľahčená. Pretože podaktorí si nevedia čo vypýtať za svoje služby. Len očkovanie 1 psa u nás v meste kolíše niekde medzi 325 a 600 Sk. Keď si to vynásobím štyrmi, tak sa mi krúti hlava.
Keby bola treba nejaká operácia, mám železnú rezervu, lebo potom sa to kľudne vyšplhá na viac ako 10 tis. Ale ja dúfam, že táto železná rezerva zostane nedotknutá.
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod Lena » Str 19.11.2008 11:24

keď si nadhodila toho veta. práve od nás odišiel jeden pod ktorého patrí NO-za očkovanie vypýtal 300sk, má na starosti niekoľko dedín tak si viete predstaviť koľko musí zarobiť, niektorí naňho repcú že nie je moc dobrý.CC je pod iným vetom ktorého považujem za kapacitu-má super ambulanciu (preto super že je to malá miestnosť kde je stôl pre psíkov, knižky nejaká skrinka s liekmi a úplne v kútiku mini stolička ktorá je pri ďalšej skrinke kde si on sadne a na ktorej píše pričom musí byť schúlený aby sa do ničoho nebuchol -aspoň vidieť ako sú mu prednejší psi :no: ), očkuje aj všetkých policajných tu okrem iného, má veľa zákazníkov a perfektný prístup k hafom. ten vzal 150sk.... :nwm: čiže niekedy aj zmena veta urobí na financiách svoje (a niekedy aj na spokojnosti) :lol:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod Ema 012 » Str 19.11.2008 12:09

:oo: Lena 150? :oo: A to bolo kompletné očkovanie?
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Kedy si ešte môžeme dovoliť psa

Poslaťod Lena » Str 19.11.2008 14:10

Offtopic: jj kompletka
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť