Správne aplikovanie spot-onu

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: správne aplikovanie spot-onu

Poslaťod Rauke » Pia 15.08.2008 16:04

ja mam taku skusenost ze "mastny flak" ostal na chlpoch iba po aplikacii Frontline, po Advocate nic take nezostalo.ten flak zmizol tak cca za 1 den...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: správne aplikovanie spot-onu

Poslaťod Whip it » Pia 15.08.2008 16:56

Mne zostal po Advantixe. Ale to nie je dovod, aby som vybrala nabuduce iny :ha: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: správne aplikovanie spot-onu

Poslaťod Bibiana » Pia 15.08.2008 18:45

Ja som bola príjemne prekvapená z ProMerisu Duo.. Keď som ho dala tak som krútila asi takto :ach: očami keď som zbadala ten výrazne žltý veľký flak.. A po pár hoďkách po žltej ani stopa :oo: Frontline sa vstrebával o dosť dlhšie a Advantix tak medzi :ha:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: správne aplikovanie spot-onu

Poslaťod iriska » Pia 29.08.2008 15:02

ahoj, trochu nesoro k tejto téme... má sa nanášať na min dve miesta na tele, lopatky a nad koreň chvosta, nemá sa kúpať a ani chytať to miesto kam bol nanesené (lebo môže ostať na rukách, neviem či nemôže vyvolať u človeka podráždenie) po dvoch dňoch sa látka vstrebá a je účinná, dávka je od váhy psa a je na mesiac...pokiaľ viem ja, aj veťoch potvrdil :smile:
iriska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74

Re: správne aplikovanie spot-onu

Poslaťod igi » Pon 10.08.2009 11:37

kde ste kupovali spot on od advantixu, ja som prvu davku dostal od vetosa?
Kupujete len u veterinara, alebo cez net, alebo to maju aj v nejakom kamennom shope?
A skusenosti mame dobre s nim :smile:
Ani jeden kliest za ten cas (mesiac)
Ale teraz by uz bolo dobre dat znova.
igi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Bratislava

Re: správne aplikovanie spot-onu

Poslaťod Offca » Pon 10.08.2009 11:47

V kamenných shopoch majú (ak sa nemýlim a doba sa nezmenila) len Frontline.
Ja tiež preferujem Advantix, no mám v zálohe ešte ExSpot a Bob Martin a naháňam po veterinároch. Väčšinou jeden z týchto troch prípravkov majú. A ked nie, jdeme o dum dal :nwm: :smile:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: správne aplikovanie spot-onu

Poslaťod 01dieselgirl » Uto 18.08.2009 23:30

Ja na moju hafinu pouzivam frontline.prvy raz sa mi ho podarilo aplikovat zle lebo sa jej vobec nedala rozhrnut srst este sa pritom stale mrvila a otacala za mnou tak jej toho viac ostalo na srsti ako na kozi :pac: rodicia ma skoro dorazili ked museli kupovat este jednu pipetu :angel: ...potom som sa uz snazila jej to naniest spravne tak som jej na kohutiku vystrihala s noznickami taky tenky pasik srsti a tam som jej to dala vsetko...potom uz konecne zabralo a ten pasik ani vidno nebolo ked som ho zacesala :jop:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: správne aplikovanie spot-onu

Poslaťod ilovedogs » Uto 15.09.2009 18:36

mne veto tiez povedal, ze rozhoduje velkost psa, ja davam na 4 miesta a samozrejme treba odhrnut srst a vmasirovat. teraz sice pouzivam obojok ale striedam to, ako spot on sa mi dobre osvedcil Advantix aj po kupani :)
ilovedogs
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: správne aplikovanie spot-onu

Poslaťod Matica » Uto 06.10.2009 10:13

My používame frontline, na RR zaberá super, za deň mastný fľak zmizol a žiaden kliesť ani parazity. Ale dávala som to kokrici a tá má 7 rokov, teraz dosť pribrala a jej to proste nezabralo tento rok, inak jej to úplne super fungovalo ale tento rok pribrala a nič, dali sme jej dokonca dve ... a mala 5 kliešťov, takže asi to bude mať nejaký súvis tým vstrebávaním do podkožného tuku.
Inak frontline chráni mesiac pred kliešťami a tri mesiace pred "povrchovými" parazitmi.
Per Aspera Ad Astra
Matica
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 428
Bydlisko: Prešov

Re: Správne aplikovanie spot-onu

Poslaťod Lolusik » Štv 19.05.2011 11:07

Ahojte, chcem sa opýtať, či môžem aplikovať za jednu sezónu rôzne druhy spot-on prípravkov... Totižto prvýkrát pred mesiacom som aplikovala advantix, ale teraz som kúpila frotnline a neviem, či to môžem dať - aby nedostala nejakú kožnú reakciu alebo tak... Ideme na dovolenku a zostane s mamou, tak nechcem, aby mala zbytočné starosti... Ísť radšej kúpiť advantix? Je to yorkshirka, tak neviem, či aj to nezohráva úlohu... :nwm:
Lolusik
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Správne aplikovanie spot-onu

Poslaťod Sunny » Štv 19.05.2011 11:30

Striedať sa môžu - ak po uplynutí účinnosti Advantixu daš Frontline, nič sa nedeje. Akurát je určitá možnosť nejakej alergickej reakcie, ale to je pri každom novom prípravku.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť