Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod tulenik » Pia 25.03.2011 0:42

adushiik4 píše:Aké sú možné nežiaduce účinky po čajovníku?

- pes sa pchá vždy do tmy
- hneď po aplikovaní je úplne sklesnutý
- robí kolečka po celom byte
- nepokojnosť

Čajovník je 100%, kupovaný v lekárni, aplikovaný je určite dobre.
U konkretného psa je prvý krát ( nemal ešte po minulé roky ).

Je možné , že by sa to až takto prejavovala, jedna kvapka do každého ucha?
Zatiaľ je davaný do ucha len tretí deň, no stále to isté .
Tieto stavy trvajú približne 2-3 hodiny.


Ehm.
Svetloplachosť je dosť typický príznak alergickej reakcie.
Skleslosť tiež (pokles tlaku). Mimochodom, do ucha... ja mávam na pár vecí reakciu, že sa mi zduria a strašne svrbia zvukovody... a to svrbenie s nepokojom a kolečkami by aj korelovalo...
Typický sled by bol: chvíľu nič (alebo pobehovanie "dajte zo mňa dole ten smrad"), potom asi nástup svrbenia (furt behanie) a postupne svetloplachosť ako sviňa a pokles tlaku - môže končiť až bezvedomím (aj smrťou).
Mal to aj pri prvom raze? Lebo alergická reakcia predpokladá nejaký kontakt už pred prvým "zlým" razom, čo sa nejaká reakcia objaví, ale pravda je, že niekedy stačí kontakt s niečím podobným (zo štruktúrneho hľadiska), nemusí to byť to isté.
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod inwuska » Uto 19.04.2011 17:51

Tak som dnes nabehla do lekarne a kupila TTO :-) mali 10 ml za 5,47 Eur. uz som to aj dala krpcovi a mala som pocit ze sa mu to dokonca paci .-) ja mu zvyknem masirovat uska lebo to ma rad a tak drzal ako hluchy dvere :-)
tak budem podavat spravy ako pokracujeme.
Zatial male scalibor a chytili sme 2 kliestov behom tyzdna, uvidim co spravi TTO :-)
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod kotrmelc » Uto 19.04.2011 18:13

My sme už jednu fľaštičku, minuli. A som hnilá, ísť po robote kúpiť ďalšiu, tak teraz patlem levanduľu :au: (aj keď sú ešte komáre nie v takom hojnom množstve...
Offtopic: Kliešťa som dnes našla, loziť po karimatke čo som mala rozloženú na dvore. Neviem, či zliezol z psice, ktorá sa pri mne túlila?! Z jednej strany nemáme susedov: je tam taká džungľa, tak by som sa ani nečudovala, keby nájdem viac tých zmrdov :rip:
Pre istotu som si hneď umyla vlasy, lebo v tých čórnych nájdem kliešťa, až keď bude vypasený.. :joint: Ja mám takú haluz, všade sa prehladávam, a za jedinú vhodnú skrýšu považujem moje háro.. Inak nikdy som sa s tým nestretla v mojom blízkom okolí, že by mal niekto vo vlasoch kliešťa:ha:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod zuzka:) » Pia 22.04.2011 21:07

to tohto roku sú čo za rezistentné kliešte :hmm: čajovník dávam už asi 2 týždne. každý deň. a už som našla 4 :hmm: a dnes mi jeden liezol po ruke, potom čo som pohladkala Denyho. to sme už pol dňa boli doma, tak ešte že sa nestihol pricucunúť.
ale 2 boli fajne nacucuaní :hmm: sa mi to nepáči.
zajtra mu kvapnem aj na obojok a možno niekde kde si nelízne, možno to pomôže
sviňuchy jedne malé :au:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod inwuska » Pia 22.04.2011 22:36

No od utorka pouzivame TTO a dnes sme nasli 3 kliestov :-( a boli uz nacucany :-( no snad to do tych 2 tyzdnov bude lepsie. ale fakt je ich asi vela zmrdikov :hmm:
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 23.04.2011 11:49

hmm neviem ale čajovník u nás nejako nefunguje :ua: dávam asi 5 deň ... pred tým som dávala asi týždeň lebo v tom dávkovaní som nezodpovedná :pac: lenže teraz už tretieho kliešťa som ťahala :ach: síce nebol napitý skôr vysušení ale aj tak sa bojím keď sa zahryzne ... a podotýkam že čajovník dávam aj keď ideme do lesa tak nalejem na kohútik ... len žeby to bolo tým že nedávam ešte vkuse tie 3 týždne alebo niečo iné mám vyskúšať? :no: obojkov sa dosť bojím :ua:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1253

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 23.04.2011 12:31

martinkaaa4 píše:hmm neviem ale čajovník u nás nejako nefunguje :ua: dávam asi 5 deň ... pred tým som dávala asi týždeň lebo v tom dávkovaní som nezodpovedná :pac: lenže teraz už tretieho kliešťa som ťahala :ach: síce nebol napitý skôr vysušení ale aj tak sa bojím keď sa zahryzne ... a podotýkam že čajovník dávam aj keď ideme do lesa tak nalejem na kohútik ... len žeby to bolo tým že nedávam ešte vkuse tie 3 týždne alebo niečo iné mám vyskúšať? :no: obojkov sa dosť bojím :ua:
skus davat pipetu ja som s nou spokojna :jop:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod Mackie » Sob 23.04.2011 17:50

precitajte si, ako sa ma cajovnik aplikovat
moj recept - pocas 4 TYZDNOV denne, pocas dalsich 2 tyzdnov kazdy druhy-treti den, potom by uz mal byt rozsireny v lymfe a malo by stacit davat 1x tyzdenne
aplikovat spravne na usny vyrastok, obrazky su v teme
POTOM, ked to budete mat vsetko takto aplikovane, mozete skonstatovat, ci funguje alebo nie

moj experiment, nedat psom nic a pockat, ci mame klieste, sa vydaril, klieste mame a jedneho som uz vytahovala, takze zacitam s touto aplikaciou a na zaklade skusenosti z minulych 2 rokov ocakavam 100% ucinnost od cca dalsieho mesiaca
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čajovníkový odpudzovač kliešťov

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 23.04.2011 19:29

Bibiana píše:NemesiS, no balo by byť dosť podobné :lol:

Obrázok

tu je ten obrazok :jop:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod inwuska » Ned 24.04.2011 7:26

Mackie zdenulka. nepovedala som ze nezabera len som skonstatovala ze po takej kratkej dobe tie potvory este obtazuju mojho krpca.
davam to tak ako je to tu popisane, na ten bolec do obidvoch usiek a aj na kohutik a koren chvosta, kedze krpcovi ta vona nevadi :lol:
ale nasla som si trasu kde ich nechyta :-) a tak kruzime okolo jazera :-)
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod Mackie » Ned 24.04.2011 14:00

len som tym chcela povedat, ze na rozdiel od pipety mozno ocakavat rozlezenie po organizme az po mesiaci, nie do 3 dni, preto je naozaj predcasne robit zavery po par dnoch :no: ako som pisala v inej teme, ak uz sa zacal davat cajovnik teraz, v "strede" sezony, je lepsie ten prvy mesiac pokryt aj pipetou

Offtopic: inac taka vec, to denne davanie je dost o drzku, nie vsetky psy to znasaju dobre - a pritom by stacilo davat raz tyzdenne pocas celej zimy a usetril by sa ten mesacny predsezonny masaker :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod inwuska » Ned 24.04.2011 17:20

No my mame scalibor, ale ocividne moc nezabera a tak sa spolieham na ten TTO :-) lebo mam pocit ze to by mohlo fungovat :no:
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod Vigo » Uto 31.05.2011 21:01

Ja nemá dobré skúsenosti ani so spot on,ani obojky.Má po nich špatnú srsť.Teraz som mu dala TTO a pozerám,pes mi slintal a neskôr to miesto,kde som mu ho dala mal červené.Nechcem to. :fizel:
Vigo
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod inwuska » Uto 31.05.2011 21:28

Treba to v masirovat do usneho bolca, nasemu sa to tiez na kozi moc nepacilo, ale inak nam zabera TTO rozhodne viac ako scalibor. mame tak raz za 8 dni 1 kliesta a to je uspech kedze sme vyberali bezne 2-3 denne. a ja mu to davam stale kazdy den, jemu to do toho ucha nevadi a ublizit mu to nemoze a tak kazde rano pred vychadzkou uz nastupeny caka lebo vie ze bez toho sa von nejde :lol:
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: Čajovníkový olej (odpudzovač kliešťov)

Poslaťod camon » Sob 24.03.2012 13:40

tak ja idem dat cajovniku druhu sancu, sedi mi to doma uz dost dlho a ja to velmi nepouzivam, smrdi mi to :ach:
tak to aspon takto miniem.....
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť