Switch to full style
Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).
Odoslať odpoveď

Re: Slzenie očí

Pon 27.06.2016 10:54

Odoperovat urcite nie! To by vyoperovali slzne kanaliky a to je ovela horsie, ked je oko suche... Ale mozu byt len upchate, nie nie je to 100%, ale za pokus to stoji. A viem presne o com hovoris, kamaratka s tym bojuje u svojho belsieho psa a mojmu ako hovorim tiez tecu, ked je prasnejsie prostredie a cesticky vidno. Ale tak ja vyholim a je klud :heh:
Inak pomaha to miesto udrziavat mastne, vtedy to na chlpoch neulpie. Nam zacali tiect prave ked som cumak nechala zarast, je to ovela lepsie, ked ho holim :yes: Ale tak ja nemam maltezaka ale labutienku.

Re: Slzenie očí

Pon 27.06.2016 11:02

Amata, zkus místo toho opth. septonexu - modrý Ocu - flash (jde běžně koupit v lékárně).

Re: Slzenie očí

Pon 27.06.2016 19:32

dakujem za reakcie. odoperovat ju nedam , ani nahodou!!!anesteza nie je sranda u takeho maleho spunta. A vedela by si mi napisat v com su tie kvapky ocu..ine, zlozenim ako oph.septonex?

Re: Slzenie očí

Pon 27.06.2016 19:44

amata píše:dakujem za reakcie. odoperovat ju nedam , ani nahodou!!!anesteza nie je sranda u takeho maleho spunta. A vedela by si mi napisat v com su tie kvapky ocu..ine, zlozenim ako oph.septonex?


Amata, jsou bez konzervačních látek a spíše vhodnější na dlouhodobé užívání :smile: :
http://www.unimedpharma.sk/?IDe=211121

Re: Slzenie očí

Uto 28.06.2016 11:50

po prezreti tych kvapiek som zistila ,ze to je ta ocianka-kvapky co mame este doma, ktore som jej kvapkala a nezabrali, dokonca sa to zhorsilo.zostanem teraz pri ophtalmo plus od beaphar na srst, uvidime o mesiac. ked nepomoze asi sa musime s tym zmierit, len mi je to luto, lebo ma inak nadhernu hustu srst. a tie hnede pasy to kazia. :ua:

Re: Slzenie očí

Uto 28.06.2016 15:56

amata píše:Srst som jej okolo oci vystrihala.

Nemôže ju v očiach dráždiť práve tá krátka ostrihaná srsť? Viem že toto robilo problém u strihaných yorkov, že tie krátke odstávajúce chlpy im dráždili oči a potom slzili.Skôr pozrieť v york téme, určite to tam preberali, aj čo s tým.

Re: Slzenie očí

Str 29.06.2016 20:19

nemyslim si ,ze by ju kratke chlpy drazdili ,jednak ze su kratke asi 1 mm, a rastu smerom dolu, niekedy ma v oku vlas , ale odpadnuty. Ked mala dlhe chlpy, ci vlasy , vlastne je to ako vata, taku ma jemnu srst, tak vtedy som jej tie dlhe vlasy videla ,ze ma v ociach..ako paradox, tu hnedeu srst mala ovela znesitelnejsiu.Ale stale si myslim ,ze je to dosledok "niecoho"co ja neviem,.... co ja riesim. Lebo neviem pricinu a riesim len nasledky. Este vyskusam pridat nieco ku strave, nejaky vitamin mi radila jedna znama, ktora ich ma dvoch ako snehuliakov bielych, a nic necisti, nekvapka, len im pridava daky prasok do jedla.
ale pozriem aj yorkov co tam pisu,dakujem.

Re: Slzenie očí

Str 29.06.2016 20:34

a co ji vlastne chtel vet operovat?
nekdy se v oku -na vnitrku vicek udela takovy krupicka -a ta pak oko drazdi - nema tam neco takoveho?

Re: Slzenie očí

Štv 30.06.2016 20:03

chcel jej preplachnut ocne kanaliky,problem je ze pri takych minikanalikoch moze prist k poskodeniu. a kazde poskodenie sa hoji jazvou, a ta je vacsinou hrubsia ako povodne tkanivo. co by viedlo k mechanickej prekazke a uzatvoreniu. nechcem do takeho niecoho ist, ani kvoli anesteze. stacilo mi ze jej 3 mliecne zuby trhali. nevidim v oku nic nezvycajne ako som pozerala zdravu anatomiu psieho oka, vyzera byt vsetko oki, ani vet nic nezbadal.
Odoslať odpoveď