Slzenie očí

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod martinkaaa4 » Štv 21.05.2009 10:10

potrebujem poradiť...môj havo bude mať 3 roky a doteraz som mu strihala srsť pod očkami pretože každý mi radil strihaj strihaj a teraz je tá srsť taká ako je...jednoducho zlepená zakapravená a keď dorastá robí neplechu...takže moja otázka znie máte niekto skúsenosť alebo viete poradiť ako alebo akými prípravkami tú srsť dostanem znova do normálu???
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod vero69 » Štv 03.09.2009 9:14

ayo201207 píše:chcem sa spytat ci nemozem tie hnede pasy okolo oci vystrihat :smile:


Ja som strihala môjmu špicovi, ale už by som to nerobila lebo sa to zhoršilo a má toho viac. Čistím borovou vodou alebo lekárskym peroxidom
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod timulka » Str 07.10.2009 13:52

ja som rikkinkovy (maltezsky psik) cistila ocka s borovou vodou no vobec to nepomahalo a zdalo sa mi ze sa mu slzenie aj zhorsilo tak potom som mu to vystrihala lebo to bolo strasne ako to ocne okolie vyzeralo :ach: vystrihovanie mu nerobilo s ockami ziadnu neplechu teraz mu srst okolo ociek trosku podrastla a cistim mu to diamantovymi ocami zatial to pouzivam prvy den takze nevidim rozdiel ale ak sa nieco zlepsi alebo zhorsi urcite vam napisem :ahoj:
timulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: prešov

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Moniqwi » Ned 11.10.2009 14:14

Charliemu (bišónik) to čistím každý deň občas každý druhý kamilkovým čajom alebo repíkom,, kúsok mu to pomáha. Veľmi mu ale pomohlo keď sme mu ostrihali srsť okolo očiek, logicky, keď mu padala srsť do očiek viac mu slzili. :ach:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pes je jediné stvorenie ktorému nezáleží na tom ako vyzeráte ani koľko máte peňazí.
Moniqwi
Šteniatko
 
Príspevky: 69

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod adushiik4 » Uto 20.10.2009 12:41

No mojej kamoške čo ma yorka zasa povedali, že má nechávať dlhú srsť.. lebo že krátka dráždi to oko.. :nwm:
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Veva » Ned 03.01.2010 16:30

Trocha som hľadala na nete starostlivosť o oči, resp. o hnedé stopy po slzách.Jedna chovateľka vrelo odporúča prípravok Diamond eye od firmy Vitacoat-nezamienať s Diamantovými očami od firmy KW!.Máte s tým nejaké skúsenosti?Neviete,či je to možné kúpiť aj na Slovensku?Nič som nevygooglila... :ua:

Tu recenzia- http://www.yorkie-onlineshop.de/shop/index.htm?frame=sg_AugeZahnOhrPfote.htm (treba preložiť)

A tu výsledok chovateľky: http://www.bichons.de/body_bichon_frise_pflege-_augen____.html -ako začína blog o Augenpflege :ach:


A keď sme už pri tom-aké názory a skúsenosti máte s týmito produktami?-http://www.gandamak.com/files/kriedy.htm :ua: som z toho dosť skeptická... :money:
Veva
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Monca » Pon 04.01.2010 22:13

to KW, na slziace oči, asi idem mojej Essie kúpiť :smile: najdeš to na stránke http://www.tery.sk :lol: stojí to okolo 13E...myslím že KW je dobrá značka, kupujem šampony značky KW a taká pani čo mi strihá Essie v salone tiež túto značku používa :jop:
Naposledy upravil Monca dňa Sob 18.09.2010 9:03, celkovo upravené 1
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Nia » Uto 05.01.2010 11:05

adushiik4 píše:No mojej kamoške čo ma yorka zasa povedali, že má nechávať dlhú srsť.. lebo že krátka dráždi to oko.. :nwm:

veru tak! srst ked dorasta tak sice drazdi oko, ale potom ked dorastie, tak s tym nie su ziadne problemy! Neviem preco v salonoch strihaju srst okolo oci. Jednak je to nepekne, lebo to predlzi nos psa a potom vyzera fakt cudne a za druhe sa to jednoducho strihat nema.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Nikuška » Str 06.01.2010 22:27

Aj moja Nelli (maltezacka) mala od malicka hnede stopy pod ockami. Skusali sme borovu vodu no to nepomohlo, pasy sa stale zhorsovali. Potom som kupila Diamantove oci od KW a pomohlo to, pasy casom zbledli a keby som bola dosledna a davala by som jej to tak ako treba - kazdy den, tak myslim ze by uplne vymyzli... O pripravku od Vitacoat som pocula no nikdy som ho neskusala. S Diamantovymi ocami som spokojna a uz by som nemenila... zatial. :smile:
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod janica » Sob 27.02.2010 18:23

u nás víťazí gél na očká http://www.pesamacka.sk/soin-des-yeux-g ... p-476.html a diamantové oči preliate vo flaštičke ktorá sa dá kúpiť v lekárni do ktorej sa zarábajú kvapky na oči pre ľudí, to sa len nakvapká na hnedú srsť priamo. ešte používame aj oftalmo septonex tak ako tu viacerí písali.
Naposledy upravil janica dňa Štv 23.09.2010 20:26, celkovo upravené 1
ObrázokObrázokObrázokObrázok
janica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152

Cervene slzy z BARF-u (?)

Poslaťod ViktorVeronika&Amien » Pon 16.08.2010 12:35

Ahojte!

Chcel by som sa spytat, z coho moze byt to, ze Amienovi po prvom tyzdni BARFovania sfarbilo slzy a precistovacie tekutiny v oku na cerveno... Moze to byt od hovadzieho masa? Alebo kedze je biely sa mu pigment sfarbuje v slzach.. Tieto "problemy" ma odkedy sme presli na Barf, oci si neskrabe, po kazdej prechadzke mu ich vyplachujeme roztokom oxidu sodneho a utierame karpiny....

Dakujeme za rady... :ahoj:


"Po každej búrke znova vyjde slnko..."

"Bullterrier je plemeno s bojovou minulosťou a mierumilovnou prítomnosťou..." Edit by BullyStar

"Neexistuje ZLY PES, iba ZLY a NEZODPOVEDNY MAJITEL! "
ViktorVeronika&Amien
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Bratislava

Re: Cervene slzy z BARF-u

Poslaťod Amaguk » Pia 20.08.2010 11:45

hmm, to skor vyzera na nejake vonkajsie podrazdenie - moze to byt reakcia na prach, nejake pele a pod. Pochybujem, ze je to zo stravy
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Cervene slzy z BARF-u

Poslaťod ViktorVeronika&Amien » Pia 20.08.2010 13:06

Vysetrenie oci, preukazalo, aj pred tym, ze Amien mal nejaku bakteriu pod tretim vieckom, oko inak v pohode, aj farbockovy test na kontrolu rohovky dopadol vzdy dobre... Dobrali sme uz trojo kvapiek, teraz tie oci su uz v pohode, kazdy den po kazdej vychadzke vyplachujeme lekarskym roztokom, a potom sme dali Barf a mal cerveny vytok z oci presne ako maltezaci , ale vet vravela, ze to moze byt len pigmentacia slz... ale nijako mu to neprekaza, ani srt pod okom mu to nesfarbuje takze zatial to moc neriesime inak ako vyplachovanim oci, a nieje to denno denna vec...


"Po každej búrke znova vyjde slnko..."

"Bullterrier je plemeno s bojovou minulosťou a mierumilovnou prítomnosťou..." Edit by BullyStar

"Neexistuje ZLY PES, iba ZLY a NEZODPOVEDNY MAJITEL! "
ViktorVeronika&Amien
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Bratislava

Re: Cervene slzy z BARF-u

Poslaťod bubonic » Pia 03.09.2010 21:21

mne sa sfarbil west na labke a na papuli do červenohneda a veterinár mi to diagnostikoval ako nejaký druh kvasiniek. nemohlo by to byť také čosi?
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Cervene slzy z BARF-u (?)

Poslaťod ViktorVeronika&Amien » Uto 07.09.2010 7:00

UZ je vsetko v poriadku.... Dakujeme za nazory.... :no: :smile: preslo to samo...


"Po každej búrke znova vyjde slnko..."

"Bullterrier je plemeno s bojovou minulosťou a mierumilovnou prítomnosťou..." Edit by BullyStar

"Neexistuje ZLY PES, iba ZLY a NEZODPOVEDNY MAJITEL! "
ViktorVeronika&Amien
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť