Slzenie očí

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod mekkapu » Pon 02.03.2009 13:30

presne, ten prípravok je vraj veľmi dobrý! :smile: na odstránenie tých hnedých prúžkov srsti pod očami, no konkrétne na príliš slzivé oči kvapky Ojebad. známa s nimi má dobré skúsenosti, pomohli jej sučke, aj keď ona má inú problém - niečo so slznými kanálikmi, no bojí sa ju dať operovať, vraj sa to prepichuje, že sa to robí bežne aj deťom, no tieto kvapky jej pomohli, tak zatiaľ sa zákroku vyhýba..
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod ajlin » Pon 02.03.2009 16:21

Mala by sa aj pohladať príčina slzenia. My ju už vieme a musím ju dať operovať. Ma nejaké vyrastky na vnútornom viečku a tie sposobujú svrbenie, alebo oskieranie a nasledne slzenie. Tak opať narkoza :hmm:
ajlin
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Bratislava

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod martinkaaa4 » Pon 02.03.2009 22:16

nám tiež slzia oči...a nedá sa tomu nijako zabrániť :ua: ...ale pravidelne čistím borovou vodou takže neberiem to ako tragédiu...a predtým som mu okolo očí strihala ale teraz mu nechávam chlpy aj keď má tu srsť tvrdšiu a hnedú ale myslím že sa to postupne vyčistí :no:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Denushka92 » Pia 06.03.2009 19:36

A s tou borovou vodou mu to ako mam vycistit. Moze sa to dostat do oci? alebo iba tak jemne s vatovimy tycinkami pod ocami?
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Whip it » Pia 06.03.2009 19:38

namocis taky ten okruhly vatovy tampon a pretres mu ocka, predpokladam, ze si zavrie :lol:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod martinkaaa4 » Pia 06.03.2009 21:09

ja čistím aj pod očami ale hlavne oči borovou vodou...neuškodí mu to...čistím to tampónikmi...veď normálne malým deťom s borovou vodou vytierajú oči...a raz za čas mu kvapkám očné kvapky :no:...a ešte hlavne vytieram kapríky :lol:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Denushka92 » Sob 07.03.2009 11:29

Aha no tak ok uz aj ja to tak robim s tamponikmi. :jop: :smile:
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod agilazi » Str 11.03.2009 11:45

Keď sme doniesli našu malú , tak jej veľmi slzili oči, až som bola z toho prekvapekná, teraz má 8 mesiacov a môžem povedať, že je to o 80% lepšie, zlepšilo sa to keď mala 5-6 mesiacov. Na začiatku som jej kupovala prípavky na čistenie očí, ale žiadna zmena, potom mi veterinárka povedala, že keď nemá zápal tak nemám žiadne prípravky používať. Teraz nepoužívam nič, len keď má chĺpky v očiach, tak jej to vystrihám a máme pokoj.
agilazi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 66

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod energitc » Str 11.03.2009 21:37

ziadne specialne vodicky staci obycajna borova voda dat ju na okruhly tampon ktorym sa doma odlicujes a utriet psikovi ocka aj srst pod ockami a maximalne raz za den aby si mu zasa prilis castym cistenim nesposobovala slzenie ty sama..male plemena to maju casto a aj stare psiky..my mame doma 10 rocnu dzinu a 1rocnu civavku tak obom to pomaha a aj kedysi mojmu kokrikovi som to takto poriesila...v pripade ze nepomaha jednoznacne navstiv veterinara!!
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod martinkaaa4 » Str 11.03.2009 21:41

energitc píše:ziadne specialne vodicky staci obycajna borova voda dat ju na okruhly tampon ktorym sa doma odlicujes a utriet psikovi ocka aj srst pod ockami a maximalne raz za den aby si mu zasa prilis castym cistenim nesposobovala slzenie ty sama..male plemena to maju casto a aj stare psiky..my mame doma 10 rocnu dzinu a 1rocnu civavku tak obom to pomaha a aj kedysi mojmu kokrikovi som to takto poriesila...v pripade ze nepomaha jednoznacne navstiv veterinara!!


presne tak súhlasím...borová voda je najlepšia...ja tiež čistím hlavne ráno kapríky :no:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod energitc » Štv 12.03.2009 13:04

no ja ked rano nevycistim pred odchodom z domu(lebo az po prechadzke jej vyjdu karpinky vsetky von) tak ona sa ich zbavuje otieranim o vsetko mozne a potom ich najdem zaschnute na tych jej dlhych chlpoch za usami a teda radost velika davat to dole:))takze poctivo ranna hygiena a to nam staci na cely den. a ked je prudke slniecko tak cez den zvykne trosku slzit ale na to nic nepomoze.
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod mony » Pon 16.03.2009 12:54

Ja tiez pouzivam obycajnu borovu vodu a som s nou maximalne spokojna :yes: Rano po prechadzke vycistim oci (na vatovom tamponiku), povyberam karpiny a ako pisala energitc, vydrzi jej to cely den. A pokial to clovek nezanedbava a cisti oci kazdy den, tak tym sa zabrani aj hnedej srsti v okoli oci. Jeden cas mala Aimee dost slzave oci, vsimla som si, ze sa jej aj zacala hnednut srst, no bolo to sposobene podrazdenim oka rastucimi chlpmi. Odkedy nosi copy, tak nemame ziadne problemy :jop: Takze odporucam pravidelne cistenie borovou vodou :no:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod martinkaaa4 » Pon 16.03.2009 21:28

súhlasím s mony :jop: ...a tiež borovú vodu odporúčam každému :no:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod Gombicka333 » Ned 22.03.2009 14:20

Ahojte..mi tiez pouzivame borovu vodu ale mame maly problem ! ked mu cistim ocka tak on je strasne neposedny a nemozem mu dokladne vycistit oci ....bojim sa ze mu do ocka nejako zaskrabnem alebo mu ho poranim ked sa mikne... :ach:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Slzenie oci - hneda srst

Poslaťod mony » Ned 22.03.2009 21:20

Gombicka, treba pesa silno uchopit. Nech nema moznost sa mikat. U nas ked bola krpata este stena, vyzeralo cistenie oci v zmysle "kto z koho". :pac: Ak mas steniatko, tak je potrebna velka davka trpezlivosti z tvojej strany. Pes vsak musi vycitit, ze ty si pan a nie on. Takze ak zacnes cistit oci, musis ich aj dokoncit, v ziadnom pripade to nevzdat. :no:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť