Psie salóny

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Psie salóny

Poslaťod Monika-Lara » Štv 10.01.2013 23:59

Ahojte, ak ste tu niekto z okresu Prievidza, tak skvelé skúsenosti mám so salónom Scooby. http://www.salonscooby.sk/
Pani je veľmi milá, ako si poviete tak ostrihá,prípadne navrhne najlepší strih pre vášho psíka,trimuje a berie aj veľké plemená-sama má chovku Vlkodavov. ;)
Jendoznačne odporúčam, chodila som k nej s našou bývalou fenočkou westíka a vždy som bola spokojná.;)
Lara Fleur-Americký pitbull teriér *20.8.2012-modrá fenka
Jimmy-Labrador *11.9.2006-čierny psík
Ezekiel-Labrador *6.11.2008-pieskový psík
Mambo-APBTxAST *19.3.2012-hnedo biely psík
Monika-Lara
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Psie salóny

Poslaťod meggie26 » Pia 11.01.2013 0:10

Salon máme cca 17 rokov, máme doma 17 bradáčov (stály stav) a už aj pár publikovaných článkov o ich úprave a trimovaní bradáčov.

Skúste si hodiť do googlu nie trimovanie ale stripping alebo trimming a k tomu si dajte ešte plemeno

Čo popisujete pri dlhej srsti tak to je obyčajné vyčesanie psa lebo do dlhej srsti by som ja trimovacím nožom alebo hrabličkami nešahala lebo by som akurát tak po :kak: štruktúru srsti ak má byť jemná, vlasová alebo vlastne hociaká len nie hrubá alebo drsná

A asi pre to, že nemáme ani páru o trimovaní k nám chodia trimovať so širokého okolia ... dokonca aj z BA :no:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Psie salóny

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Pia 11.01.2013 0:21

gratulujem vam ze mate salon 17 rokov a som vazne rad ze som vas stretol tu na vebe a mozem si vymenit skusenosti tak skusenym clovekom ako ste vi. A suhlasite s tym ze sa ma zacat trimovat psik v 10 tyzdni zivota ? ja urcite NIE!!!!
O tom ma urcite Margitka nepresvedci :jupi:
Prajem vam vela uspechov ako aj v osobnom zivote tak aj v podnikani :jop: :jop: :jop:
PS: na nasej stranke je vazne preklep lebo nedalo mi nepozret sa na nasu stranku a mate pravdu mame tam napisane dlhosrste a malo tam byt drsnosrste. CIZE NA VYSVETLENIE CLOVEK KTORY DOSTAL PODKLADY NA SPRAVENIE STRANKY A PISAL POPIS TAK SA POMYLIL . TAK SA VAM OSPRAVEDLNUJEM este ze o tom piseme inac by som si to mozno ani ja nevsimol :heh: :heh: :heh:
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod meggie26 » Pia 11.01.2013 0:46

Ja osobne salón nemám má ho mamina ale je to v podstate jedno lebo žijeme aj máme salón pod jednou strechou ... pre upresnenie ...

Súhlasím s tým, že sa má začať s trimovaním od cca 10 týždňa veku ... proste od šteniatka ... pri drsnosrstom plemene potrebujete odstrániť šteňaciu srsť a keďže chcete podporiť drsnú štruktúru nemôžte do toh šáhnuť ani s nožnicami ani s efilačkami takže jediné ostáva trimovanie ... šteňacia srsť je v podohe a ide ľahko von takže ... bez trimováku, čisto ručne to vyšklbete a hotovo ... potom stačí dlhú dobu len vyčesávať podsadu :smile:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Psie salóny

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Pia 11.01.2013 0:47

Ja by som v zivote 10 tyzdnove stena netrimoval ani nestrihal asi tak cize ja nesuhlasim :smile:
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod meggie26 » Pia 11.01.2013 0:50

My áno hlavne ak sa prihlasujú do triedy dorastu ... uši, krky, riťky striháme už v cca 4 - 5 týždni
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Psie salóny

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Pia 11.01.2013 0:53

OK tak ja idem spat zajtra objednavky a makat :no: Tak zatial zatial ahoj ked mozem takto ....
pekny zajtrajsi vlastne uz dnesny den prajem :ahoj: :ahoj: :ahoj:
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod meggie26 » Pia 11.01.2013 0:55

podobne prííjemný deň prajem :ahoj:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Psie salóny

Poslaťod Margita » Pia 11.01.2013 7:48

:lol: toto je fakt gol.u nas je tiez vela kadejakych salonov,kde aj tak kazdy pes vyjde s rovnakym strihom,ved jasne psici sa musia strihat a na taku domacu upravu to staci,ale som presvedcena ze malokto vie fakt dobre otrimovat psa,a len sa o tom presviedcam,ved to nie je hanba :smile: a po dalsie priznavam nie som skusena,co sa tyka upravy srsti,len o trimovani nieco malo viem kedze mam 12rokov foxa,a ci s tym suhlasite alebo nie fox sa prva krat trimuje asi v tom 10tyz,tak to je a to je fakt,moj druhy pes ma teraz 6mesiacov a cosoro by mal ist na druhe trimovanie,ved ked si uz toho psa kupim ako stena,tak je uz otrimovany
to len tak na okraj,ze ked niekto nieco robi nech to robi ako sa to robit ma a nie ako si mysli ze by sa to robit malo,okrem toho je to asi nepodstatne kedze 80% bradacov alebo aj foxov je ostrihanych
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psie salóny

Poslaťod lulu939075 » Pia 11.01.2013 9:16

Tak ja mám doma tiež psíkov ktorých trimujem a tiež si myslím že s trimovyním by sa malo začať čím skôr nech si na to zvykne. Z mojej osobnej skúseností ani v jednom salóne psa netrimujú pretože trimovanie je originál iba rukou plus naozaj ked je problém vínimočne použijme nôž. Ale v žiadnom salóne netrimujú rukou a poznámka typu ja si predsa nezoderem ruky na trimovaní su ale že absolutne mimo. Je to o pohodlnosti. Mám doma rôznych psov fenku ktorú ked som trimovala prvý krát vo vyše roku lebo som nevedela že aj ona sa trimuje - kríženka a v pohode celé telo rukou bez problémou. Potom mám doma norfolka ktorý s teda tažko trimuje ale trimuje mi ho chovtelka rukou celého, dalej máme cairn terieku kde sme s trimovaním bohužial začali neskoro a momentálne je z nej taká nerváčka že len uši jej trimujem hodinu a to je priviazaná a v rohu miestnosti aby nezdrhala a nemykala sa, ale tiež ju trimujem iba rukou. Tolko k trimovaniu odo mna takže ším skor a do roka tiež aj často. Potom už naozaj záleži na jedincovi a na tom kedy ako je výstava ale pri nevýstvných psíkoch to stačí raz za pol rok.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod Ivanka.P » Pia 11.01.2013 10:09

OSTRIHAJPSA SK píše:OK tak ja idem spat zajtra objednavky a makat :no: Tak zatial zatial ahoj ked mozem takto ....
pekny zajtrajsi vlastne uz dnesny den prajem :ahoj: :ahoj: :ahoj:



Už mi je jasné prečo je celá Petržalka dostrihaná na jedno kopyto :joint:
Tu sa radšej moc neozývaj aby si neprišiel o zákazníkov :no: ale tak v petržke je psov na mraky tak ti to vadiť nemusí.

A čo je výhoda tak tým psom je šumafuk jak sú ostrihaní :ahoj:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Psie salóny

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Pia 11.01.2013 10:31

dobre den,
Presne tak ako pise Margitka, uprava srsti yorkom sa bezne striha nehovorim ze sa MA STRIHAT. Minimalne 80 % ludi striha srst yorkom lebo su to ich milacikovia do bezneho zivota a nie na vystavi. A to este nehovorim o tom keby mal bezny clovek co nechodi z yorkom na vystavu a necha mu narast dlhu srst balickovat. :heh: Po jednom balickovani bezny clovek by s toho osedivel a verte mi ze uz v zivote nerobil. Cize kazdy bezny clovek dava strihat yorka tak ako pise Margitka.
A pre to robime to co vieme robit na 100 % a za dalsie mi neposielame ludi prec ked sa im psik striha, trimuje alebo hoci ako upravuje nemame na to ziadny dovod ako ine salony prave naopak chceme aby tu majitel psa bol pri uprave srsti. skoro vsetky salony vam povedia ze donesete psa a ked ho donesete povedia vam pridite o hodinu a pol a pes bude ostrihany popripade otrimovany a zatvoria za vami dvere. Potom ku nam chodia Westici co maju srst ako bison!! lebo za zavretymi dverami ked to majitel nevidi kadernicka zobere strojcek ostriha a POVIE: PSIKA SME VAM TRIMOVALI CO NENI PRAVDA!!!
a IvkaP. pre teba len tolko, mi svoju pracu robime tak ze zakaznici odchadzaju maximalne spokojny a nemame sa za co hambit preto tu pisat budem a absolutne sa nebojime ze prideme o zakaznikov oni sami su pri strihani a kolko krat nam povedia ze maju psika 8 rokov a v zivote nevideli ako sa ich pes striha a to je nasa priorita aby sme otvarali oci ludom a aby videli ako to cele prebieha pri uprave srsti. Skus nas niekedy navstivit a sama s o tom presvedcis.
ostavam s pozdravom :ahoj: :ahoj: :ahoj:
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod Snezienka123 » Pia 11.01.2013 10:35

Ivanka.P píše:A čo je výhoda tak tým psom je šumafuk jak sú ostrihaní :ahoj:

Psom to môže byť jedno, škoda len, že je to jedno aj ich majiteľom... :ua:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Psie salóny

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 11.01.2013 10:38

OSTRIHAJPSA SK píše:koro vsetky salony vam povedia ze donesete psa a ked hp donesete povedia vam pridite o hodinu a pol

ano mne to povedali dva salony v petrzalke ale som im povedala ze neodidem od neho..aj ked je to "len" strihanie ale nenecham ho v cudzich rukach bez dozoru :no:
teraz mam salon kde som spokojna a vzdy tam sme s nim :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Psie salóny

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Pia 11.01.2013 10:39

lulu939075 píše:Tak ja mám doma tiež psíkov ktorých trimujem a tiež si myslím že s trimovyním by sa malo začať čím skôr nech si na to zvykne. Z mojej osobnej skúseností ani v jednom salóne psa netrimujú pretože trimovanie je originál iba rukou plus naozaj ked je problém vínimočne použijme nôž. Ale v žiadnom salóne netrimujú rukou a poznámka typu ja si predsa nezoderem ruky na trimovaní su ale že absolutne mimo. Je to o pohodlnosti. Mám doma rôznych psov fenku ktorú ked som trimovala prvý krát vo vyše roku lebo som nevedela že aj ona sa trimuje - kríženka a v pohode celé telo rukou bez problémou. Potom mám doma norfolka ktorý s teda tažko trimuje ale trimuje mi ho chovtelka rukou celého, dalej máme cairn terieku kde sme s trimovaním bohužial začali neskoro a momentálne je z nej taká nerváčka že len uši jej trimujem hodinu a to je priviazaná a v rohu miestnosti aby nezdrhala a nemykala sa, ale tiež ju trimujem iba rukou. Tolko k trimovaniu odo mna takže ším skor a do roka tiež aj často. Potom už naozaj záleži na jedincovi a na tom kedy ako je výstava ale pri nevýstvných psíkoch to stačí raz za pol rok.


len tak aby si videla ano mi trimujeme rukou a to kazdeho jedneho. Mi sme neni pohodlny ako pises o ostatnych....
Keby som bol majitel psika co treba trimovat a toto co pises by mi povedali v nejakom psom salone tak v zivote by som do toho salone uz neprisiel ale asi mas zle skusenosti a stretla si sa uz s takou reakciou ze ti to povedali.
prajem ti pekny den :ahoj:
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť