Jedovaté rastliny pre psy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Amaguk » Uto 02.12.2008 18:03

A to nie je to iste, co jej vyssie radila zeane?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Safi » Uto 02.12.2008 18:27

áááá, ospravedlňujem sa, som stará a slepá ako patrón... :pac: :pac: :pac: :hi: áno, je... :no:
Cesta je cieľ... Safi nemá PP, ale má všetkých 5P: Poslušná,Priateľská,Perfektná,Pobláznená a Presne taká akú sme chceli.:))
Safi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Amaguk » Uto 02.12.2008 18:29

oj, kolka sebakritika :heh: :no:
nevadi, aspon to ma Sunny potvrdene z dvoch stran, ze ibistek sa do toho ziveho plota tiez hodi :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Safi » Uto 02.12.2008 18:35

njn, ja totiž túžim po Ibištekových kríčkoch, ale namám ich kam /zatiaľ/ nasadiť... :hi:
Cesta je cieľ... Safi nemá PP, ale má všetkých 5P: Poslušná,Priateľská,Perfektná,Pobláznená a Presne taká akú sme chceli.:))
Safi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod zeane » Uto 02.12.2008 21:48

Ani balkón?
PS: izbová varianta je tzv. čínska ruža - to je taky Ibiš :smile: Mám jeden mimoriadne zaujímavý v izbe - v prípade potreby namnožím :heh:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod calwen » Uto 02.12.2008 21:50

Offtopic: Cinsku ruzu darujem...mame zo dve...mozno aj tri...a okrem jednej ich vsetky nenavidim :lol:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Safi » Str 03.12.2008 8:14

zeane:
Offtopic: ach jo, ja som celé dni pri koňoch, takže doma by chudátenko neprežil.. a maštaľ mám v prenájme, takže tu sadiť nemôžem.. :nwm:
Cesta je cieľ... Safi nemá PP, ale má všetkých 5P: Poslušná,Priateľská,Perfektná,Pobláznená a Presne taká akú sme chceli.:))
Safi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Sunny » Str 03.12.2008 10:54

No ja tam síce bývať budem, ale aj tak nie je isté, že to rastlinky pri mne prežijú :joint:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Amaguk » Str 03.12.2008 10:55

Sunny, to poznam :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Cathie » Pia 05.12.2008 21:41

Netusite, ci kaktusy a sukulenty take klasicke bytove (vianocny kaktus-zygokaktus, tucnolist, bradavkovec, bicovec, gasteria) mozu byt pre psa jedovate? Ked ja som taky "sikovny" opatrovnik, ze im vkuse padaju listy a zvycajne rovno na zem.. bojim sa, aby z toho malej nieco nebolo, ona zozerie vsetko co najde na zemi :pac:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Basha » Štv 11.12.2008 19:51

Nj, mozu daco tiez narobit, taky kaktus minimalne mechanicke poskodenie traviaceho traktu, aj tie vianocne srandy viem ze obsahuju male krystaliky - rafidy, ktore mozu poskodit. U ostatnych neviem teraz presne. V tomto pripade sa tusim dava vypit mlieko... :joint:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Nia » Ned 08.02.2009 9:33

Ja som vcera zistila, ze Endy si s radostou pochutnava na susenych listoch draceny! no skoro ma vykotilo. na nete som este nehladala, ale skusim sa popytat tu...je, alebo nie je jedovata??
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Whip it » Ned 08.02.2009 13:00

no dracena je na zozname tych rizikovych rastlin, to ale neznamena, ze prave jemu musi nieco byt. sleduj ho a ked strati apetit, bude malatny, bude slintat, klepat sa atd. proste nieco, co nebude normalne, tak utekaj pre istotu k vetovi.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Basha » Ned 08.02.2009 13:14

Ano, aj na dracenu sa nas pytala pani profesorka na skuske z toxikologie :lol: Takze davat bacha :vykricnik:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Jedovaté rastliny pre psy

Poslaťod Nia » Ned 08.02.2009 18:59

RoyalCanin píše:no dracena je na zozname tych rizikovych rastlin, to ale neznamena, ze prave jemu musi nieco byt. sleduj ho a ked strati apetit, bude malatny, bude slintat, klepat sa atd. proste nieco, co nebude normalne, tak utekaj pre istotu k vetovi.

tak nastastie mu nic nie je..totiz on zuje len suche listy co opadnu a tam myslim, ze by nemali byt uz toxicke latky...ci hej??
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť