Kotná fenka

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Kotná fenka

Poslaťod PsySanah » Sob 14.04.2012 19:11

Ahojte, má prosím vás niekto skúsenosti s kotnou fenkou ak v byte žije ešte iný pes? Kvôli opakujúcej sa pseudogravidite sa chystáme nájsť našej russelke frajera. :hi: S priateľom bývame v podnájme v BA so spolubývajúcou, ktorá má pitbullku. S našou malou sú neskutočné kamošky a nemajú so sebou absolútne žiadny problém. Bojíme sa však aby si naša nezačala svoje šteniatka chrániť a neprišlo k bitke. Rozmýšľali sme aj nad tým, že by sme ju zobrali do BR domov k rodičom, no ona je na nás veľmi naviazaná a rodičia by pravdepodobne ani nemohli byť s ňou a šteniatkami tak často ako my. Ak viete, poraďte :no:
PsySanah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Kotná fenka

Poslaťod miusiatko » Sob 14.04.2012 19:13

šteniatka sú riešením falošky? Paráda :hmm:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Kotná fenka

Poslaťod PsySanah » Sob 14.04.2012 19:44

Áno jedným, druhým je vykastrovanie, prípadne rovno jej pochovanie, ak mi z toho nedajbože dostane rakovinu. Pre potencionálne šteniatka, už záujemcov mám. Cudím ich nedám a nepotrebujem na nich ani zarábať!!! Čo hneď odsudzujete?! :hmm:
PsySanah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Kotná fenka

Poslaťod hruska » Sob 14.04.2012 20:28

Nik neodsudzuje, len psov je vela, kopec ich je po utulkoch, naco mnozit dalsie? Najma ked mas dovod aky mas, falosky kotnost urcite nevyriesi. Bud ju daj kastrovat, ak nechces, tak uz od zaciatku harania treba zvysit pohyb, obmedzit jedlo, najma bielkoviny, ked faloska zacne, schovat hracky a opat sucinu riadne vybehat.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Kotná fenka

Poslaťod PsySanah » Sob 14.04.2012 20:45

Ja chápem, že psov je veľa a niekto nado mnou krúti hlavou. Sama sa snažím mnohým z útulku nájsť domov, no moja fenka má problém na dvaja veterinári nám odporučili skúsiť to. Možno to nepomôže, možno áno. Ak nie budeme nútení dať ju sterilizovať, čomu sa chcem vyhnúť. Snažili sme sa jej skrývať hračky, mala viac pohybu ako inokedy (ktorého má i beztak viac ako iní psíci), akokoľvek sme sa snažili vyhnúť problému, opakovalo sa to. Pitbullka, s ktorou malá vyrastá je na to rovnako a stále sa jej faloška zhoršuje, aj keď sa tomu snažia všetci zabrániť. Je na tom tak zle, že musí pod nôž. To, že chceme šteniatka, som starostlivo zvážila a keby som nemala istých ľudí, čo si šteniatka vezmú, nerobila by som to. Ani ja nechcem aby niektoré ostalo na ulici, alebo v útulku. Minimálne dve šteniatka ostávajú v našej rodine, na ďalšie štyri už čakajú naši kamaráti a známi. Šteniatko by som nedala nikomu koho nepoznám a nechcem za ne žiadne peniaze. Nerobím to preto. Mám charakter. Chcem len skúsiť pomôcť svojmu psovi!
PsySanah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Kotná fenka

Poslaťod hruska » Sob 14.04.2012 21:03

to uz je off topic, ale co ak potomkovia tvojej budu mat tiez falosky a tiez to budu chciet vyriesit nakrytim? Pozri si utulky, je tam x krizencov aj russla, urcite nepotrebujeme dalsich.
Aj tu na fore je viac ludi, co maju suciny (s PP) s faloskami aj napriek porodom, tvrdit, ze nakrytim sa to vyriesi je hlupost, resp. nie je to vobec iste. Urcite by som na tvojom mieste skusila sucinu co najviac zamestnat, nech nevymysla kraviny. Len ja mam pocit, ze ty si uz aj tak rozhodnuta pre stenata. Tak ju daj aspon vysetrit, patelu a dalsie veci, lebo "russlov" s roznymi problemami beha po svete aj tak dost. Nehovoriac o povahach :ach:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Kotná fenka

Poslaťod PsySanah » Sob 14.04.2012 21:14

Ok, vidím, že sa odpovede na svoje otázky nedočkám. Naopak negatívnych ohlasov je tu viac než dosť. Dúfam, že sa vám obom bude dobre spať, lebo teraz naozaj zvažujem, čo urobiť. Tak, či onak jediné v čo dúfam, že sa mojej malej následne nič nestalo...
PsySanah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Kotná fenka

Poslaťod Bee House » Sob 14.04.2012 21:16

a odpoved na prvotnu otazku je ano, fena si moze chranit svoje steniatka pred tou druhou a ak ta neustupi, moze sa strhnut mela.

na tvojom mieste by som stenata naozaj zvazila. pretoze sice to moze zniet cynicky, ale sterilkou sa zbavis falosiek stopercentne a za kratky cas. stenata su na ovela dlhsi cas, ak sa k tomu teda postavis zodpovedne a nebude ti jedno, aku budu mat buducnost. plus pozadovany vysledok neisty. a psov je naozaj vsade "prebytok", netreba zbytocne pridavat dalsie jedince.
Naposledy upravil Bee House dňa Sob 14.04.2012 21:19, celkovo upravené 1
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Kotná fenka

Poslaťod hruska » Sob 14.04.2012 21:18

aku odpoved cakas? Ano, moze sa stat, ze si tvoja bude chranit stenata. Nik z nas tie suciny nepozna, ako to mame vediet?

Ja som sa snazila poradit, najlepsie ako viem, len bohuzial nie to si chcela pocut.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Kotná fenka

Poslaťod PsySanah » Sob 14.04.2012 21:35

Áno svojho psa poznám, nie však v takej situácii. A ak by si mali všetci všetky odpovede na otázky vydedukovať sami z toho ako poznajú svojho psa, tak ako si to teraz naznačila ty mne, celé toto fórum by bolo úplne zbytočné.

Nejde o to, čo som chcela počuť a čo nie... Ty si ma jednoducho hneď odsúdila, lebo sa vo všetkom nestotožňujem s tvojím názorom, aj napriek tomu, že uvažujem dopredu čo s drobcami bude, ako a kde budú žiť a vôbec mi to nie je jedno.
PsySanah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Kotná fenka

Poslaťod hruska » Sob 14.04.2012 21:51

:pac: klidek a citaj poriadne. Pisem, ze nik ti neda odpoved, ked toho psa nepozna. Ty vies ako reaguje, ci ma tendencie nervacit, ako sa chova v strese a podobne. A aka je pitbulica.

Ano, myslim si, ze je nezodpovedne mat stenata po bez pp psovi, po nevysetrenom psovi, ked je obrovsky pocet psov bez domova. Ale neodsudzujem ta. Len vravim, nech si to dobre premyslis, lebo tento problem sa stenatami aj tak nevyriesi.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Kotná fenka

Poslaťod lavyrle » Sob 14.04.2012 21:55

Ide o to, že toto naozaj nie je žiadne riešenie. Tiež mám fenku, hárala sa skôr ako som predpokladala, máme doma aj psa - bolo to o život. Ale ani raz ma nenapadlo uvažovať nad tým, že raz bude mať šteniatka. Jednoznačne ju dávam sterilizovať. Tvojim šteniatkam možno nájdeš domov, ale vieš zaručiť, že všetky tie šteniatka budú kastrované alebo sterilizované a že následne nebudú plodiť dalšie šteniatka? A okrem toho - ak máš cca 6 ľudí, ktorí chcú psíka - vezmi ich do útulku a nech si každý vezme nejakého chudáčika čo čaká na pánička ako na zmilovanie.

Prajem ti, aby si sa správne rozhodla a aby ti tvoja fenka robila ešte dlho radosť :ahoj:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kotná fenka

Poslaťod PsySanah » Sob 14.04.2012 21:59

Bee House píše:a odpoved na prvotnu otazku je ano, fena si moze chranit svoje steniatka pred tou druhou a ak ta neustupi, moze sa strhnut mela.

na tvojom mieste by som stenata naozaj zvazila. pretoze sice to moze zniet cynicky, ale sterilkou sa zbavis falosiek stopercentne a za kratky cas. stenata su na ovela dlhsi cas, ak sa k tomu teda postavis zodpovedne a nebude ti jedno, aku budu mat buducnost. plus pozadovany vysledok neisty. a psov je naozaj vsade "prebytok", netreba zbytocne pridavat dalsie jedince.


Určite mi nie je jedno, čo s nimi bude. Ako som už písala na 100% máme 6 budúcich "rodičov" psíkov, z toho si my chceme nechať ešte jedného a jedného chcú moji rodičia. Dlho som rozmýšľala, čo urobiť a aj napriek tomu, že mám komu šteniatka dať, nie som si tým celkom istá. Momentálne ich nemáme kde odchovať, keďže si písala, že sa môže strhnúť bitka. Ani to nechcem! Takže neviem... Každopádne ďakujem za odpoveď.
PsySanah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Kotná fenka

Poslaťod lavyrle » Sob 14.04.2012 22:01

Neboj sa sterilizácie. Ja som dávala sterilizovať fenku, ktorej sa ujala moja starká - nebolo to nič extra, rana sa nezapálila, rekonvalescencia úplne v pohode. A už sme nemuseli riešiť či ju niekde nenakryje nejaký pes.

Nás toto isté čaká s našou fenkou čoskoro - teraz dohárala, máme sa objednať tak o mesiac
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kotná fenka

Poslaťod PsySanah » Sob 14.04.2012 22:20

Bojím sa sterilizácie, vraj môže psík aj ochrnúť. Naozaj neviem, čo by bolo najlepšie urobiť. Ale ako čítam, asi to naozaj nebude dobré, dať ju nakryť. Trochu ma utvrdzovalo v mojom rozhodnutí aj to, že je dobré, aby raz fenka mala malé. Ale neviem. Fakt neviem...
PsySanah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Ďalší

Späť na Starostlivosť