Ako pribrať?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ako pribrat?

Poslaťod stWhippet » Štv 28.01.2010 15:56

to tu je uz X krat spomenute co sa tyka davky.....ked si das prvu stranku tejto temy mas to tam vsetko zhrnute.....ako prilohu mozes davat zeleninu, ovocie, ryzu (ja davam z obilnin lej ju), vajicko (resp. zltko ci uz na tvrdo alebo na makko, moja ked ma na makko tak sa z toho :kak: tak ja osobne varim na tvrdo, dalej oleje a tuky, mliecne vyrobky (mlieko, jogurt, cottage...) a ked som nieco zabudla tak si to urcite najdes v tejto teme :lol: ..... treba citat, aj ja som tu raz presedela skoro cely den kym som to vsetko tu presnorila a vyplatilo sa..... sice vecer oci jak angorak ale stalo to za to :jop:
Obrázok
stWhippet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 184
Bydlisko: Hruboňovo - 18km od Nitry (pekne tichúčko tu je)

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Indiaana » Štv 28.01.2010 19:45

stWhippet - keby som mala toľko času tak čítam, ale ja mám aj iné povinnosti ako sediěť za kompom :lol:
Indiaana
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Ako pribrat?

Poslaťod stWhippet » Štv 28.01.2010 21:19

je na trhu dostat celkom schopna a zrozumitelna knizka co sa tyka BARFu a je k dostaniu napriklad v martinuse....stoji okolo 7 eurisiek a nieje hruba....nazov: BARF, zdrava vyziva pre psa :yes:
Offtopic: denna davka podla zatazi psa 2-3% z vahy psa na den (dobre je rozdelit na dve davky)....cize ked ma tvoj 16kg bude dostavat rano aj vecer po 160g vseho vsudy (pri 2%)....cca 70% masa a masovych kosti a 30% priloha :ahoj:
Obrázok
stWhippet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 184
Bydlisko: Hruboňovo - 18km od Nitry (pekne tichúčko tu je)

Re: Ako pribrat?

Poslaťod krista » Štv 28.01.2010 21:37

Indiaana píše:stWhippet - keby som mala toľko času tak čítam, ale ja mám aj iné povinnosti ako sediěť za kompom :lol:

Offtopic: indiana,prepáč,ale takáto argumentácia neobstojí :ach: keď ty nemáš čas,prečo si myslíš že iný má viac času na Tvojho psa,odpoveď na tvoju otázku tu už je ,tak ako stWhipet píše,hneď na začiatku máš základné pravidlá.A keď nemáš čas vysedávať za kompom,prečo si pýtaš rady spoza neho ? :joint: ...
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Indiaana » Pia 29.01.2010 12:48

stWhippet píše:je na trhu dostat celkom schopna a zrozumitelna knizka co sa tyka BARFu a je k dostaniu napriklad v martinuse....stoji okolo 7 eurisiek a nieje hruba....nazov: BARF, zdrava vyziva pre psa :yes:
Offtopic: denna davka podla zatazi psa 2-3% z vahy psa na den (dobre je rozdelit na dve davky)....cize ked ma tvoj 16kg bude dostavat rano aj vecer po 160g vseho vsudy (pri 2%)....cca 70% masa a masovych kosti a 30% priloha :ahoj:

Ďakujem :no:
Indiaana
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Indiaana » Pia 29.01.2010 12:49

krista píše:
Indiaana píše:stWhippet - keby som mala toľko času tak čítam, ale ja mám aj iné povinnosti ako sediěť za kompom :lol:

Offtopic: indiana,prepáč,ale takáto argumentácia neobstojí :ach: keď ty nemáš čas,prečo si myslíš že iný má viac času na Tvojho psa,odpoveď na tvoju otázku tu už je ,tak ako stWhipet píše,hneď na začiatku máš základné pravidlá.A keď nemáš čas vysedávať za kompom,prečo si pýtaš rady spoza neho ? :joint: ...

Offtopic: Lebo si to neskôr môžem prečítať :no:
Indiaana
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Kača » Pia 29.01.2010 12:58

Indi: Fíha, ale 16 kíl je fakt málo :oo:
Teda neviem aký je veľký, ale moja fenka bígla váži 13 kíl, je "ľahšej postavy", má asi 36-37 cm v kohútiku a ešte to mi tiež niekedy vravia, že jú mám vykrmiť-ale nech aj veľa žere, nepriberá tak viditeľne :nwm: , takže už ju ani nevykrmujem, doteraz tak bola a nech mi nikto nevraví že ju mám na zimu "vykrmiť" lebo je chudá :hmm:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Indiaana » Sob 30.01.2010 18:11

8kaca8 - veď práve, Tikitánko má cca. 50 cm
Indiaana
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Ako pribrat?

Poslaťod mony » Uto 23.02.2010 18:41

Potrebovala by som poradiť ohľadom dávkovania pangamínu. Čítala som v tejto téme dávkovanie pre psa veľkého plemena, no mňa by zaujímalo dávkovanie pre krpatú. :smile: Jej váha je cca 6 kg. Ak jej podám denne 1 tbl. pangamínu, je to v poriadku?
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako pribrat?

Poslaťod BasenA » Pon 15.03.2010 21:53

Mam problem zpozorovala som to asi pred 3tyzdnami.Pes mi vyrazne schudol citit mu riadne rebra to inokedy nebolo aj zda sa mi ze aj chrbticu.Odcervila som koncom februara v :kak: neboli cerviky nic som nespozorovala ani teraz.nema hnacku ani riedku stolicu a ani hlienovitu stolica je dobra.
Zvysila som davku dostava jest rano aj vecer.Krmim BARFom uz viac ako rok.davala som aj cesnak a nic.Ziadne zlepsenie.Jest mu chuti a je aj v dobrej kondicii nema problem so ziadnou aktivitou.To vychudnutie na nom totiz vobec nieje vidiet iba na dotyk,pretoze ma strasne hustu srst.
Uz dalej neviem co mam skusat.
Netusim z coho to moze byt a zacinam mat strach zajtra idem k vetovi tak sa uvidi. :ua:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Ako pribrať?

Poslaťod Amaguk » Pia 15.07.2011 17:29

zdielam info, co som sa pred casom docitala: na pribratie sa odporuca varene pseno alebo vlocky (najlepsie varene v kozom mlieku), vajickove zltko, tucny tvaroh a pripadne med
moze sa davat aj psom v rekonvalescencii a steniatkam
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako pribrať?

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 16.07.2011 12:16

Čo sa týka mäsa, osvedčila sa mne a ľuďom čo poznám bravčovina. Len teda treba si to vychytať, pretože nieje cieľom tučný pes, takže množstvo/aktivita - to si musí každý ušiť sám na mieru.
Doplnok na priberanie: sušený chleba ako pochúťkové chrumkadlo po jedle.
Ak niekto dáva prílohy, tak potom väčšie množstvo ryže. Ale to som zatiaľ vypozorovala len ako také jednorázové "nafukovadlo" psa... podakroré individuá takto nafukujú psi pred výstavou, aby boli v žiaducej "forme" :plac:

Pribrať nieje ľahké práve preto, aby sme psa len nevyžrali, ale aby nabral predovšetkým svalovú hmotu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ako pribrať?

Poslaťod verca » Pia 29.07.2011 10:22

Inak je to riadne hnusne od posudzovatelov ze psy maju priberat pretoze sa to im viac paci !!! Jasne ze pes vyzera lepsie ked je ho za co chytit :lol: myslim ale v norme :lol: ale si uvedomujete ze pes zozerie kolko mu je treba a jemu je to dost aj ked je stihlejsi pokial je zdravo stihly samozrejme! A tym ze im sa pacia baculatejsie psy my robime taketo veci ze im davame kaloricke žradlo aby pribrali a aby sa im pacili :ua: Lenze zdravemu psovi ktory je aj stihlejsi je to jedno pokial sa nazere tolko kolko mu je dost a beha a raduje sa nie? :smile: A inak čo sa týka výstav o tom sa da tiež rozpravať a hlavne o posudzovateloch myslim si že viete čo myslim .....napr. Bola som na Vystave v BB moj pes bol este s dvoma dalsimy v kruhu bol najmladsi ostatne boli od neho aspom o polroka strsie hrubsie a si myslite ze on sa racil sa opytat kolko ma alebo si ho ohmatat atd. nie ale chcela som tolko ze tak isto ako aj veterinari predavaju to z coho daco maju to iste robia rozhodcovia davaju vyhrat takym aby s toho daco mali česť výnimkám ! je to dost smutne ze v europe to takto funguje :plac: :plac: Pointa celeho tohto je že neni chyba v psoch ale v LUDOCH !!!

Neviem či som jedina ktora to povedala ale proste už vážne je to do plaču aka je tato krajina skorumpovana a najhoršie je to že sa už ani neračia to skryvať :vykricnik:

P:S ak su tam dake gramaticke chyby ospravedlnujem sa :lol:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Re: Ako pribrať?

Poslaťod Džull » Uto 02.08.2011 7:41

Ja mám Írskeho červeného setra a potrebovali by sme trošku nahodiť na váhe. Celkovo setre sú takej štíhlejšej postavy ale moj hafan by mal ešte trošku pribrať. Teraz nedávno mal dva roky. Neviete niečo poradiť ako na to ?
Džull
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Ako pribrať?

Poslaťod Baarbora » Štv 04.08.2011 9:04

22 stran s radami ako pribrat sa Ti zda malo? :ach:

Offtopic: mimochodom, uz si an nespominam, ze som tuto temu zalozila, kazdopadne, pes je tintitko doteraz, vaha(teda skor trciace rebra) su vecnym problemom, ale zjavne skor pre mna, ako pre psa :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť