Ako pribrať?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ako pribrat?

Poslaťod pigie » Ned 25.10.2009 10:16

Sunny píše:Mňa prekvapila jedna vec. Vychrdnutá Gilinka, z ktorej liezli rebrá, s príchodom zimy trošku nabrala. Pri tom dávka je rovnaká (stále rovnaký kýbel :heh: ). Že by sa rozhodla "ide zime, tak si aj niečo uložím a nevybehám všetko?" :nwm: lieta furt rovnako podotýkam.

Ale no, neber mi radost Sunny, zeby to bolo len pocasim? :heh: Inak, som ho pochvalila, od vcera sa zase tvari pre zmenu, ze drzi dietu :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Sunny » Ned 25.10.2009 11:05

Tie naše zrúdy by sme tuším fakt nemali nikdy za nič chváliť :heh: Ja vôbec neviem, čím to je, len konečne nevyzerá jak keby som jej nedávala nažrať. Možno je to ale tým, že už nemám agility tréningy, takže predsa len o trošku aktivity menej (aj keď sme to nahradili bikom, ale tak možno je v tom rozdiel :nwm: )
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: VYCHUDNUTÝ PES

Poslaťod viki25 » Pia 30.10.2009 11:51

Awojte všetci chcela by som Vás poprosit o radu ja mám doma psíka ale je vychudnutý kazdy den dostava jest ale mu to dáko nepomaha :plac: moze byt chyba ze som mu dlhsie nedala tabletku na odcervenie? :pac:
viki25
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: VYCHUDNUTÝ PES

Poslaťod dana033 » Pia 30.10.2009 12:15

viki25 píše:Awojte všetci chcela by som Vás poprosit o radu ja mám doma psíka ale je vychudnutý kazdy den dostava jest ale mu to dáko nepomaha :plac: moze byt chyba ze som mu dlhsie nedala tabletku na odcervenie? :pac:


Určite ho odčervi. A možno je problém že dostáva jesť málo, prípadne že mu nechutí. Čím kŕmiš? Ako je starý pes? Zje všetko čo mu dáš alebo nechá nedojedené? Aké má aktivity?

viewtopic.php?f=5&t=1412
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Denný režim krmenia psa - pomoc

Poslaťod Gombicka333 » Sob 31.10.2009 21:32

Ahojte...mám 1 ročného kríženca kavaliera a fakt netuším čo mu mám dávať žrať ... od kedy ho mám . som opatrná a dávam mu zatiaľ iba granule (značky Brit) ... tie dostáva každé ráno a večer ... no a sem-tam mu dávam mlieko s rožkom , pribináčik (len sem-tam) a ďalej mu kupujem všelijaké maškrty , pochúťky a všelijaké iné pľúcka a nožičky a neviem čo ešte ...
lenže už dlhší čas pozorujem , že keď hladkám nejakého iných psov po chrbte tak necítim NiČ = proste hladkám "kožu" a dosť hrubú kožu ! ...no lenže keď pohladkám Kokyho po chrbte tak cítim trochu aj rebrá aj chrbtovú kosť ... a on vôbec neamá taký "hladký" chrbát ako majú niektorý psy čo som hladkala :nwm: ...
čo to znamená ? že je chudý ?? alebo nemá svaly ?? alebo tuk ?? :nwm:
poradte !
preto som sem napísala aj denný režim krmenia = poradte čo také by som mu mohla dávať aby mal taký "hladký" chrbáát ako majú aj ostatný psy ??? :smile:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Denný režim krmenia psa - pomoc

Poslaťod calwen » Sob 31.10.2009 21:33

Joooj to poznam toto :heh:
Ja ked hladkam Marda tak hladkam kosti, jemu aj rebra spocitam len pohladom :haha:
Ak chces aby pribral tak mast a krupicova kasa :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Denný režim krmenia psa - pomoc

Poslaťod Gombicka333 » Sob 31.10.2009 21:37

A to zohnam kde ?? :lol: normalne v potravinach alebo aj v pet shope ?? .. a mast = myslis akuu ?? :smile:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Denný režim krmenia psa - pomoc

Poslaťod Gombicka333 » Sob 31.10.2009 21:42

nooo ale počkaj eštee... tak krupicu pre psa nemozem pripravit ako normalnu krupicu nie ? sak tam ide CUKOR , KAKAO .... a pod. veci čo psy nemôžu ... ako mám pripravit krupicu špeciál pre psa ?? nevieš nejaký recept ?? :smile:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Aris » Ned 01.11.2009 15:34

Ronymu trčí posledné rebro-dve a ked sa zohne pri istom uhle tak vidieť všetky. Je moc chudý? Inak on je spokojný, aktívny, nič mu nechýba ku štastiu
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Denný režim krmenia psa - pomoc

Poslaťod Berenise » Pon 02.11.2009 11:28

Gombicka333 píše:nooo ale počkaj eštee... tak krupicu pre psa nemozem pripravit ako normalnu krupicu nie ? sak tam ide CUKOR , KAKAO .... a pod. veci čo psy nemôžu ... ako mám pripravit krupicu špeciál pre psa ?? nevieš nejaký recept ?? :smile:


kakao,cukor by som vobec nedavala

Ja som mojmu kupila ryzovu krupicu, varim ju v mlieku (alebo aj ine obilniny-krupy,ovsene vlocky, vsetko na rovnaky sposob)
po uvareni pridam pomlete orechy,lanove semiacka, slnecnicu
polejem medom
+ nejake ovocie-brusnice,jabko,banan,cucoriedky
+ skorica
ziaden cukor ani kakao!
Berenise
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Gombicka333 » Pon 02.11.2009 17:13

Berenise :
oki ďakujem vyskušam :jop:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Vychudnutost

Poslaťod pet » Ned 27.12.2009 0:55

Prosim vas poradte mi. Mojmu psovi uz dlhsi cas nechuti jest, je iba velmi malo a v poslednom case strasne schudol ale na jeho kondicii sa nic nezmenilo. Stale je hravy vkuse beha ale mam strach ze to takto nedopadne dobre ked nepriberie. Na moj vkus je velmi chudy.
pet
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Indiaana » Str 27.01.2010 16:20

Ahoj!
Chcela by som sa spýtať či by varená strava a špeciálne aj nejaké recepty pomohli môjmu psíkovi - je to borderka - nabrať na váhe. Kŕmim ho granulami a miešam to z konzervou, ale on proste nieje ani pažravý keď nechce, tak nezje a mne to robí veľké starosti. V pohode mu spočítam rebrá. Veľa sa pohybuje a cvičíme aj agility, či už doma alebo na cvičáku. Má skoro 2 roky a váži 16 kg, viem, že borderky vážia podľa štandardu menej, ale záleží to aj od stavby tela a výšky.
Prosím poraďte
Indiaana
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 27.01.2010 16:32

nám prechod na BARF pomohol, predtým nám sučka jedla len raz denne granule a občas vôbec, teraz sa na jedlo teší, pribrala priemerne 4-5 kíl, je pekne osvalená. Treba skúsiť!
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Indiaana » Str 27.01.2010 16:37

Ešte sa spýtam aké prílohy dávať či už k varenému mesu alebo BARFu? Alebo si rovno pozrieť recepty? A v akom množstve mám kŕmiť svojho 16 kg psíka?
Indiaana
Junior
 
Príspevky: 206

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť