Ako pribrať?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ako pribrať?

Poslaťod LenkaLeo » Pon 03.10.2011 15:35

Verca, viem o com hovoris. Ja som uplne zdesena z toho trendu vypasenych tucnych psov v kruhu. Hlavne co sa tyka retrivrov (labrosov, ci zlatakov). Ked vidim tych labrosov v kruhu, je mi z toho do placu, vyzeraju ako hrochy, ledva sa prevaluju z jednej labky na druhu :plac: . Kamaratka bola v Cechach so svojim zlatym retrivrom na vystave, jej psik mal jeden rok a ma nadhernu osvalenu vysportovanu postavu. Vobec nebol chudy, ziadne trciace kosti ani rebra. Samozrejme v kruhu boli same tucne hrochy, a samozrejme jedina chyba, ktora bola psovi vytknuta, bola jeho stihlost. A dokonca dostala aj jednu radu, ako to napravit. Zevraj pol vianocky denne, a pes sa "spravi". :pac: No comment.
Obrázok
LenkaLeo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 369
Bydlisko: Martin

Re: Ako pribrať?

Poslaťod lucik » Pon 03.10.2011 15:50

situácia u labíkov sa trošičku zlepšila za posledných 5 rokov, čo sa vyskytujem na výstavách pri retrievroch, ale stále sú preferovaní tí v blahobytnej kondícii.. no niektorí rozhodcovia už aj do posudkov píšu, že pes by mal schudnúť..
najhoršie je vidieť takých psov v triede pracovnej - obehnú dve kolečká a jazyk po zem, čo nevládzu.. ako ten pes potom behá pol dňa na poľovačke v teréne? :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ako pribrať?

Poslaťod samaraka » Sob 12.11.2011 11:32

Pridám aj ja svoju skúsenosť :pac: mám jeden a pol ročnú fenku boxera, papá dva krát denne varenú stravu (prasačie raputy, rôzne vnútornosti, cetoviny, ryža, vločky, mliečné výrobky, vajíčka, sem tam psie salámy atď...) váži nejakých 20 kíl ale príšerne jej trčia rebrá som s toho úplne na nervy, je aktívna lietá jak šarkán a baví ju hrať sa, je pravidelne odčervovaná takže neviem kde je problém. Myslím že v jedle problém nebude jej hrozne chutí papať, a vždy po jedle sa vyvalí a odpočíva takže asi ma dosť. No a tiež tie blbé keci susedoch že "preboha akú ju mate vychudnutú a že čo jej dávate jesť? " no asi hovno!!! A keď som sa pýtala ja jednej susedy majú Chodského psíka ročného, že čo mu dávajú papkať keď je taký pekný bacuľatý, no keď mi zadrela že granulky z jednoty ráno a večer a keď sú nejaké kosti z polievky tak ešte tie som skoro odpadla. Ja sa snažím svojmu psovi dávať všetko možné a varím mu jak svojmu decku samé dobroty a je taká chudšia a ona mu tam trepne blbé granule a je spokojný :hmm:
Obrázok
samaraka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Raková

Re: Ako pribrať?

Poslaťod casira » Uto 15.11.2011 18:33

samaraka
Krmiš svojho psa zdravo.Ak chceš aby pribral,pridaj mu viac nezdravých potravím,masnejšie veci,viac kalorickejšie. :no:
granulky z jednoty ráno a večer a keď sú nejaké kosti z polievky tak ešte tie som skoro odpadla

Tak to vie dojať.Keby aspon nejaké lepšie... :joint:
pridám moju osobnú skúsenost-fenka bola chorá,strašne schudla,potrebovala som ,aby rýchlo pribrala.Krmim vačšinou surovým,občas granule /kvalitnejšie ako jednota,lebo psy mi ich jednoducho odmietnu jest :heh: /počas choroby som jej varila,len aby niečo zjedla.Známy mi poradil kvalitné štenacie granule,aj mi ich doviezol,a verte,či nie-fenke zachutili a aj pribrala.Asi po dvoch týždnoch sme sa vrátili k povodnemu sposobu krmenie.Či to bolo správne alebo nie,neviem,ale pomohlo to. :lol:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Ako pribrať?

Poslaťod Dana D » Uto 15.11.2011 20:35

Nám pomohol pribrať práve Barf :smile:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Ako pribrať?

Poslaťod casira » Str 16.11.2011 18:09

ono je to asi individuálne,na každého platí niečo iné /ako u nás ludí/ :smile: Treba skúšat. :no:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Ako pribrať?

Poslaťod samaraka » Pia 18.11.2011 10:53

je to fakt asi individuálne u každého psíka, tak ako u ľudí- niekto sa napcháva a je štíhly a ja priberiem aj zo suchého rožka :ha:
akurát som jej dovarila na dnes, niečo na spôsob guľáša ale z čerstvej zeleniny a dala som jej tam dosť matné bravčové mäso (také tie odrezky) a šuchla som jej tam aj lyžicu masti tak uvidíme za koľko mi priberie. potrebujem to hlavne teraz na zimu lebo je vonku tak aby mala viac tuku a nebolo jej zima :nie:
ja som už aj rozmýšľala nad nejakými dobrými granulami ale nemám k ním nejaký kladný názor aby jej stačila miska niečoho sušeného čo ani netuším ako ich robia.
Obrázok
samaraka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Raková

Re: Ako pribrať?

Poslaťod hriva » Pia 18.11.2011 11:13

moja Gina bola chuducka asi do troch rokov. Az potom krasne zmohutnela a prešvihla sa cez 40 kg. Teraz uz ma 12 rokov a zasa je chudsia, ma 38 kil, ale radsej menej ako viac kedze klby uz neposluchaju a ked vazila viac mala problem s chodzou.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ako pribrať?

Poslaťod zeane » Pia 18.11.2011 12:03

nám (Rensici) "na pribratie" poradili čistý vývar na pitie namiesto vody... A že z toho nemám odstraňovať ten tuk, najmä z kuracieho. Všetky kožky z kuraťa majú byť (varené) pre psa, do stravy "je dobre" pridať vždy kúsok mastného - trebárs kúsok bravčového bôčika a tak. Skrátka viac premastiť stravu... :nwm: Ale zároveň dávať pozor aby nepriberala len tuk, čiže dostatok pohybu a keby pes nechcel žrať dostatočné množstvá (pre nežravky, no), tak vraj máme priberať B-komplex, alebo lisované kvasnice. :lol: B vitamín vraj povzbudzuje chuť do žrania.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Ako pribrať?

Poslaťod hriva » Pia 18.11.2011 12:18

kvasnice som aj ja pridavala ked sa Gina mesiac liecila z leptospirozy :yes: bola kost a koza a pomohlo jej to pekne priberat naspat.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ako pribrať?

Poslaťod EvitaEra » Pia 18.11.2011 14:03

hrivushka píše:moja Gina bola chuducka asi do troch rokov. Az potom krasne zmohutnela a prešvihla sa cez 40 kg. Teraz uz ma 12 rokov a zasa je chudsia, ma 38 kil, ale radsej menej ako viac kedze klby uz neposluchaju a ked vazila viac mala problem s chodzou.

Hrivushka, to doga ti váži 38 kg? To sa mi zdá strašne málo. ako je vysoká?
Obrázok
EvitaEra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 383
Bydlisko: Jasová ( okres NZ ) / Brusel

Re: Ako pribrať?

Poslaťod hriva » Pia 18.11.2011 14:06

ale ona nie je cistokrvna :smile: hej na cistu dogu by to bolo malicko ale ona je pokrizena :smile: v najlepsom veku mavala tak 42kil, teraz ma 38,7, tak nejak :smile: aj kvoli klbom sme isli vahou dole.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ako pribrať?

Poslaťod EvitaEra » Pia 18.11.2011 14:14

Offtopic: Jaj :lol: lebo tá váha mi teda nešla k výške dogy. Ani ten krásny vek :jop: ja mám tiež kríženca dogy, ale psa, a ten si drží statočne 60-65 kg.
Obrázok
EvitaEra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 383
Bydlisko: Jasová ( okres NZ ) / Brusel

Re: Ako pribrať?

Poslaťod hriva » Pia 18.11.2011 14:23

Offtopic: to je pravda, ten vek na cistokrvnu dogu by bol naozaj rarita. je to strasna skoda ze dogy maju tak kratky zivot, rozmyslala som ze ked tu raz Gina nebude, budeme mat este dogu s PP ale ta dlzka zivota ma fakt odradza :ua:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ako pribrať?

Poslaťod casira » Pia 18.11.2011 18:21

alebo lisované kvasnice

To sú normálne obyčajné kvasnice?Ako sa to dáva,každý den do potravy,alebo inak? :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť