Ako pribrať?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Ako pribrať?

Poslaťod Baarbora » Ned 10.02.2008 14:22

Nase stena nejako nevie pribrat.dostava varene-hovadzie maso,prilezitostne vnutornosti alebo kura,k tomu prilohu -vlocky,ryza,cestoviny a nejaka ta zeleninka,najcastejsie mrkva,pripadne nejake mrazene zmesy.dostava jest trikrat denne(ma okolo 4 mesiacov),cez tyzden vecer ma polovicnu az tretinovu davku granuli(len kym sa spotrebuje nacate vrece). napriek tomu psovi stale trcia rebra.nie tragicky,ale keby mal na nich trochu viac "masa" nic by sa nestalo.mate niekto skusenosti s niecim,po com psi priberaju?
Obrázok
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Fraga » Ned 10.02.2008 14:50

Veterinár by ti povedal ako prvé odčerviť... píšeš, že havo dostava tri krat denne jesť...to je kolko? na gramy? možno dávaš málo...ak by si krmila granulami, povedala by som kúp silnejšie...keďže krmiš vareným, tak zvýš dávku...naša predošla weimarka bola taká len čo trošičku pribrala vypustila si ju z koterca a hrkotali kosti...vyriešili sme to silnejšími granulami a bolo...takže skús zvýšiť dávku, ale asi by som sa poradila s vetom...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Baarbora » Ned 10.02.2008 15:24

odcerveny bol za posledny mesiac 2x.co sa gramaze tyka masa dostava tak plus-minus 300g na den,k tomu teda priloha,tu neviem kolko gramov.fakt je,ze dlho trpel na hnacku,takze to schudnutie s tym urcite suvisi..co sa tyka granuli,myslim,ze je to super premiovka,konkretne bozita robur pre stenata a mlade psy,ale nechcem aby sa zivil len granulami.tie dostava len kvoli tomu,aby sa minulo balenie.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Fraga » Ned 10.02.2008 15:57

myslím si, že 300g na den je málo...pre toto plemeno....
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Baarbora » Ned 10.02.2008 16:35

ehm,ake konkretne plemeno? zvazovala som nad tym,davat mu zrat viac,ale v miske sa mi to zda dost,vzhladom na to,ze takmer polovicu-tretinu dennej davky ma granule.plus teda obcas nejaka ta kosticka,jogurt,alebo tvaroh,alebo nejaka ina "drobnost"
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Ako pribrat?

Poslaťod lusy » Ned 10.02.2008 16:38

ja by som na tvojom mieste ak sa mi zda peso chudy proste davala viac papat.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Amaguk » Ned 10.02.2008 16:49

on zavisi aj od toho, aku ma intenzitu pohybu a kolko teraz vazi.
on vyzera na labradorka, takze 300 g domacej stravy sa mi zda na taketo stena vo vyvoji strasne malo.

ale pozeram, ze sa vam ta labka pekne napravila :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Baarbora » Ned 10.02.2008 17:04

300g je len maso,k tommu este priloha.momentalne vazi tak medzi 6-7 kg,no mozno aj cez sedem.co sa pohybu tyka,vzhladom na tie packy(lava je krasna,prava by sa este mohla popravit) sa pohybujeme obmezdene,pobeha si rad,ale zatial ho trochu krotime.ja sa len bojim toho,aby som ho neprekrmovala,najma teda kvoli tym labilnym noham...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Amaguk » Ned 10.02.2008 17:14

4 mesacne stena by malo dostat cca 6% svojej hmotnosti (maso plus prilohy). skus mu davat tvaroh, vajicka, pripadne morcacie (proste veci s vyssim obsahom proteinov), pomaha aj pangamin alebo B komplex
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Fraga » Ned 10.02.2008 19:50

Baarbora píše:ehm,ake konkretne plemeno?

Tak ako píše Amaguk aj ja som mala pocit, že sa hovorí o labradorovi... a tiež by som zvýšila dávky... aj na baleniach granúl sa píše, že tabuľka je len orientačná a množstvo treba prispôsobiť psíkovi....
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 11.02.2008 8:20

A čo tuk?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Baarbora » Pon 11.02.2008 21:22

povodne sa nam zdalo,ze to bude labrador,ale cim dalej tym menej sa nanho podoba. stale sa snazim nejako vylepsit tu jeho dennu davku vareneho zradla,vcera sme mali ku kuratu a cestovinam este aj sardinky,ten smrad bol asi na vsetkom najlepsi. dnes dostal podvecer bravcovu paprcku,povodne som myslela,ze to bude mat miesto vecere,ale rozhodol sa inak a paprcka caka na tu spravnu chut niekde v zahrade.takze zase granule.ale na tie sa spoliehat nechcem,za tyzden-dva bude po vreci a uz sa nimi futrovat nebude. maso som zvysila o nejakych 50g,cca.uvidime co to spravi.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Tatiana » Pon 11.02.2008 21:49

davj mu miesto cestovin ovsene vlocky ,zavarene vo vyvare lyzicku masti do kazdej davky,Roboran a masko so zeleninou,jedno jedlo by mal mat granule pre aspon stredne plemena,ked nevies aky bude velky,ak je odcerveny mal by pribrat,zvys mu to ako si pisala plus tie vlocky s mastou :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Ako pribrat?

Poslaťod Baarbora » Uto 12.02.2008 17:25

vdaka za rady.hmm,granule co dostava su bozita-robur,stenacie,oni nemaju rozdiel podla plemena,rozdiel je len v davkovani.ratam s tym,ze v dospelosti nebude mat viac ako 30kg,takze podla toho ma granule,resp polovicnu davku.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Ako pribrat?

Poslaťod SANTE » Štv 27.03.2008 11:01

Neviem preco nechces dávat granule, je tam vyvážený obsah nie len proteinov ale i minerálov a vitamínov. ja mám dobré skúsenosti s granulami. samozrejme že doplňujemi iným krmivom , ale kvalitné granule sú základ
SANTE
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Ďalší

Späť na Starostlivosť