Switch to full style
Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).
Odoslať odpoveď

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Pia 05.02.2016 12:16

dakujem viki :D
brana krv, hormon T4, vysledky budeme vediet o par dni ( ci ten hormon jej pomaha, a ci je hodnota lepsia a nie hranicna ), pecen, oblicky super, aj ALKP . Granule sme dali na 250 g.
Tak uvidime, ale mame dojem ze moze to byt hyperestrogenizmus, nakolko psom vonia skoro cely rok.
Takze ideme do tej sterilky, znama mi vravela, ze ich sucka mala ten isty problem a schudla, tak hadam, jej zrejme podla vetosov nefunguje metabolizmus ako ma, ma ho uplne rozhadzany. AKo viem este zistit ci je to to?
Vraveli ze krv a este vyter. Tak staci to nato?
Ono tak ci tak zrejme do tej sterilky pojdeme, uz mam aj vytypovanu vetosku.

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 19.05.2016 9:05

Potrebujem dať vykastrovať suku, aké sú možnosti, aby bola čo najskôr fit? Máme veľmi obmedzené možnosti na pooperačnú starostlivosť, nemá kam ísť, resp. ako-tak má, ale po operácii nemá extra vhodné prostredie.
Dá sa kastrovať suka tak, aby bola trebárs na druhý deň už "pojazdná", bez veľkých bolestí či nejakých rizík?

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 19.05.2016 9:10

Laparoskopicky - ale aj tam pár štichov mať bude. A je to teda o hodne drahšie než klasika.

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 19.05.2016 9:17

Ďakujem, niečo také som mala na mysli. O dosť drahšie znamená cca čo? Neorientujem sa v cenách týchto zákrokov.

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 19.05.2016 9:19

Príklad, ujo google vyplul: http://www.bennett.sk/obsah/laparoskopicka-sterilizacia

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 19.05.2016 9:44

Lindchen píše: Dá sa kastrovať suka tak, aby bola trebárs na druhý deň už "pojazdná", bez veľkých bolestí či nejakých rizík?


kazda kastrace ma takhle dopadnout, je jedno jakou metodou.
a většinou i dopadne dobře. vesinou.

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 19.05.2016 9:45

Fu, tak to je ozaj dosť. Vďaka.

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 19.05.2016 9:47

Ale po klasickej predsa len treba dávať pozor, aby sučka neskákala, nebehala, nerozobrala si štichy :nwm: Takže aj keď bez bolestí, ale obmedzenia tam sú, dosť veľké.

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 19.05.2016 10:01

Sunny píše:Ale po klasickej predsa len treba dávať pozor, aby sučka neskákala, nebehala, nerozobrala si štichy :nwm: Takže aj keď bez bolestí, ale obmedzenia tam sú, dosť veľké.


ani laparoskopie není prochazka ruzovym sadem.
Proste nic není bez rizika - porad je to operace a muze se stat cokoliv a pes bude potrebovat naslednou peci.

za me radsi zkuseneho veta, co umi klasiku nez laparoskopicky jako pokus. kralik pro nekoho, kdo se to uci. reference si sehnat veta a pak nechat metodu na nem. :yes:

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 19.05.2016 10:06

Súhlas :yes: Nedala by som operovať psa, ktorému aspoň pár dní po operácii neviem zabezpečiť akú takú starostlivosť a dozor a je jedno, akou metódou by to bolo.

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 19.05.2016 10:17

Tu žiaľ nie je možnosť nejakej extra starostlivosti, budem radšej riešiť cez OZ, príp. sa skúsim dohodnúť s novým majiteľom.

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 19.05.2016 10:32

Lindi, aj keď je to laparoskopicky, tak vnútorný zásah je veľký. A či laparoskopicky alebo s vnútornými štichmi, ktoré už netreba vyberať, ak je fena zdravá, mladá, po operácii si vie odkráčať z ambulancie po svojich, tak ako Elis písala, na druhý deň by fena mala byť sebestačná, ale tak či tak jej treba zabrániť aspoň týždeň prudké pohyby. Tiež súhlasím s tým, aby o fenu bolo postarané, nedala by som robiť taký zákrok bez zabezpečenej ďalšej starostlivosti.

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 27.07.2017 14:42

Prečo dávate kastrovať/sterilizovať svojich psov? :otaznik:

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 27.07.2017 15:58

tak ked ma niekto viac psov aj psy a suky,aby sa im nenakryli,ak nie su chovni
ako prevencia pred rakovinou
ak pes blazni za sukami,skuci,nespi,nezerie...ak mava suka falosnu kotnost...
dovodov preco kastrovat je viac,skor je velmi malo dovodov ROZUMNYCH preco nekastrovat

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Štv 27.07.2017 16:24

Zo zdravotnych dovodov
Odoslať odpoveď