Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Ned 12.08.2018 22:07

Arisko práve pohrýzol spolubydlovu návštevu. :plac: Tomu psovi fakt preskakuje.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod hriva » Ned 12.08.2018 22:41

Bria je úplne rovnaká ako pred kastraciou.. bola kastrovana keď mala 4-5 rokov.
Ja som rada že som ju dala kastrovat a urobila by som to zas :ha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Margita » Pon 13.08.2018 7:52

Linda ake boli okolností?pocuje vidí?derik párkrát vybehol Po mirovi,mal bolesti,vtedy sme ešte nepoznali dg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod moschino » Pon 13.08.2018 8:50

Baxy tiez vyletel po mojej babke. Ale on by po hocikom, kto sa ho snazi dvihnut a nevie ako. Dvihat ho mozeme len my, treba mu podlozit ruku pod zadok a nie dvihat za predok, zatial co nohy sa odlepuju posledne a same od zeme. A mozem to hovorit stale...
Inak sa uz ohnal aj po mne a robovi. Na stare kolena :nwm: neviem preco mu vadi dotknut sa mu brucha. Tvari sa ok a zrazu vyleti. Viem o tom, ale raz aom sa pozabudla, lebo Fr stale skrabkam aj na bruchu. Boli sme aj na krv, ci nahodou nie oblicky, aj na sone a nic, vsetko je vrak ok. Nejako to neriesim, len sa ho tam nedotykam, kde to nema rad
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod lucik » Uto 14.08.2018 17:11

Elis, nechce sa mi hľadať dozadu, Kačenu si dala kastrovať teda, či nie? lebo ja tak mám teraz so Shelly - mladšou labroškou dilemu. staršiu Candy mám kastrovanú rok (nález hrčky na mliečnej žľaze), bude mať 10 rokov a nič sa nezmenilo, stále je rovnako nekonfliktná, síce sa mi zdá trošku spomalený metabolizmus, ale nič strašné.. takisto beauceronka Arietka bola kastrovaná, keď mala skoro 6 rokov a úplne v pohode, žiadna zmena.. no Shelly je zmetek - reaktívna, vzrušivá, bojím sa, že ju by kastrácia zmeniť mohla.. bude mať 5 rokov a máva falošky, poslednú som už riešila Galastopom, keď sa mi nepodarilo po vyše 3 týždňoch zmierniť ani zastaviť.. a ledva skončila faloškovať, začala znovu hárať (po 4 mesiacoch od predošlého hárania).. tak už je tá kastrácia aktuálna o chvíľu, ale.. bojím sa, čo to s ňou urobí.. výkonnostne je to ok, len náladičku má ufňukanú a mojkaciu počas falošky, mlieko jej tieklo a až sa jej už zapálil cecek..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Elis » Uto 14.08.2018 17:57

ne, Kaca zatím není kastrovana -ona je trileta.
jen se po kazdem hárani zatim zhoršují projevy falesky -proto jsem o tom zacala uvazovat.
ted naposledy to bylo uz docela dost -když to vypadalo , ze je po vsem -dovezla jsem ji seznámit s tim kňourem v rodine a ji se rozjela faleska nanovo :pac:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Sob 18.08.2018 8:10

Margita píše:Linda ake boli okolností?pocuje vidí?derik párkrát vybehol Po mirovi,mal bolesti,vtedy sme ešte nepoznali dg

Neviem, nebola som doma. :ua: Len som dostala do roboty info a fotku kúsanca. :plac:
Je možné, že má bolesti, ale inak sa to neprejavuje, nič "nehovorí". Zatiaľ to riešim ako problémové správanie a zvoľnila som režim, vynechali sme 1 rehabku (fyzio) a šli len na hydro. Na psov striehne, ale nevybieha.
Vrčí aj na spolubydla, keď príde domov, aj keď si ku mne po príchode chce sadnúť. Ale nerobí to vždy, len, keď príde domov, potom už nie. Takže uvažujem, čo sa deje vždy, keď príde domov a môže sa psovi nepáčiť - čo môže byť z jeho pohľadu "ohrozujúce". Môže to byť aj senilita - zvukový prejav a prejav telom nie vždy korešponduje.
Netrestám ho, odošlem preč alebo dám nejakú inú úlohu, kam má ísť alebo tak. Zatiaľ to ide celkom dobre, ale moc mu neverím už. :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod hriva » Sob 18.08.2018 11:58

Však je starší pán, ma nárok na nalady :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Sob 18.08.2018 12:16

Tak nálady nevadia, ale zuby by si už mohol radšej odložiť do pohára a nestrašiť s nimi ľudí. :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod lenli » Uto 21.08.2018 20:16

A nezvykne ho spolubydliaci po prichode "pozdravit" v zmysle pohladkat a nahodou ako to mal bolestive tak si to spojil prichod-hladkanie-bolest?
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Gabicka19 » Štv 06.09.2018 18:26

Mam otazocku dnes sterilizovali moju fenku a dostala antibiotika od zajtra ich ma brat kazdych 12hodin ja som taky strachopudik staci ked jej dam prvy liek okolo 11?
Gabicka19
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Efa » Pia 07.09.2018 6:45

Gabicka19 píše:Mam otazocku dnes sterilizovali moju fenku a dostala antibiotika od zajtra ich ma brat kazdych 12hodin ja som taky strachopudik staci ked jej dam prvy liek okolo 11?

... toto je otázka na veterinára, ktorý robil sučke sterilku ... sučinke prajem skoré uzdravenie
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Gabicka19 » Ned 09.09.2018 20:57

Ahojte uz to je 4den po sterilizacii a fenka je taka bez nalady, ako papa a pije vsetko len to jej spravanie sa mi nezda.. Je to normalne?
Gabicka19
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Vikiki22 » Ned 09.09.2018 21:22

Ak nemá teplotu alebo výtok a pije aj žerie, tak by problém byť nemal. Je po operácii, je normálne, že ju to ešte bolí. Dajte jej čas.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Gabicka19 » Ned 09.09.2018 21:23

Skusala som nos aj uska no nezda sa mi zeby mala a nos ma normalne mokry bez vytoku
Gabicka19
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť