Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Sim » Sob 11.08.2018 15:53

Ono to bude zrejme veľmi individuálne. Ja som kastrovala dvojročného psa, teraz ma deväť a bezproblémovo všetko.
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Sob 11.08.2018 16:15

Ono asi vela zavisi aj od toho, ci je s tym psom vsetko v uplnom poriadku. Mne sa ten pes celu dobu nezda... Nenormalne vykyvy nalad. Nuz a stalo sa to najhorsie, permanentne zakotvil v jeho najhorsom stave + pridal veci navyse :pac: Nocna mora sa stala skutocnostou. To, co som zazivala tak tyzden a mala z toho haluze, mam teraz na zbytok zivota :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod wer » Sob 11.08.2018 16:33

Pigie, pises, akoby predtym bol fry super vyrovnany pes :pac: neviem si predstavit uplne, ako sa z normalneho vyrovnaneho psa stane troska. Fakt neviem a ani som sa s tym nestretla, nepocula o tom.... A je uplne mozne, ze za par mesiacov budr tam, kde pred kastrackou. Tych prihod o jeho kolisavych naladach a blbych reakciach si tu popisala uz dost, takze toto je pre mna osobne veeelmi chaby dovod nekastrovat stareho psa... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Sob 11.08.2018 16:58

Wer, ved o tom pisem, ze podla mna to zavisi od toho, ci ten pes je ok :nwm: Ale ja proste do toho uz len z toho dovodu, ze v podstate nemam dovod, nepojdem. Nieco to s tymi psami urcite robi, nie je to tak, ze vobec nic, proste ak bude dovod, vykastrujem, ale inak nie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Sob 11.08.2018 17:20

wer píše:Pigie, pises, akoby predtym bol fry super vyrovnany pes :pac:

Stale neviem, kde si mohla nadobudnut tento pocit, lebo toto by som nikdy nenapisala :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Elis » Ned 12.08.2018 6:47

k te zmene povahy -asi to není nicim moc podlozene, ale na kazdem sprochu :angel:
když jsem zminila u kamaradky, ze bych nechala vykastrovat Kacu - vsichni svorne -neeee. nedelej to.
a to mají kastrovane psy bezne.
když jsem se ptala proc, tak ze se pry v tehle psech zakonzervuje ta divna faze povahy.
ze bych ji musela nechat vykastrovat, kdyz je zrovna v pohode… a to jsem se zacala smat, ze na to by mel dokor vždycky asi tam 10minut a 2x do roka :lol:
ale vzhledem k množství psu s kterými mají co delat - neberu jejich názor uplne na lehkou vahu :angel:

mam jasno -jakmile by pokracovali zdravotni potize -jde . ale rezat do zdravého psa mi proste vadi. vadi mi, mit doma maroda po preventivni operaci :nwm: a tohle byl jen další důvod to nedělat.

jinak vedeli jste třeba , ze na mondiu nesmí startovat kastrat na zavodech?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Ned 12.08.2018 8:20

Tak ja som do toho sla aj s tym, ze snad sa skludni... Stlstne a bude viac v pohode. Nuz, nevydalo. Vyskusala som radsej na tomto psovi, ako na zdravom priznam sa :heh: Zdravy by pod noz nesiel :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Renata » Ned 12.08.2018 8:30

Elis píše:když jsem se ptala proc, tak ze se pry v tehle psech zakonzervuje ta divna faze povahy.
ze bych ji musela nechat vykastrovat, kdyz je zrovna v pohode… a to jsem se zacala smat, ze na to by mel dokor vždycky asi tam 10minut a 2x do roka

necitala som k tomu nejake clanky, ani studie, ale tiez sa tym tak nejak sedliacky riadim :no: a mam okolo seba celkom dobru vzorku, nieco na tom bude :hi: jednej mojej suke vzdy po harani tak zahrabavalo, ze koniec :heh: a cim starsia tym horsie, ako fakt des, skoncilo to pri ovrieskavani ludi len tak, take to bublanie brblanie bafanie. a tiez som cakala asi dve harania, kym to obdobie medzi bude to najpohodovejsie, a vtedy isla pod noz, lebo ona inak super, len ked hormony, tak jej hrabalo neuveritelne. a ta suka je v totalnej pohode aj po kastracke, naozaj sa nicim nezmenila, dokonca tym, ze je starsia, tak svoje postavenie vo svorke mala upevnene a ani ostatne psiska voci nej ziadna zmena. Novy pes do svorky - ziadne "ine" spravanie voci nej, proste ona ma tu svoju pohodu v povahe a ked tak posobi na okolie, tak mi to pripada tak, ze okolie nema dovod ju povazovat za nieco "ine" aj ked je kastrat. Ina suka - to iste - a to dokonca najhlavnejsia vo svorke, veduca, a po kastracii sa nic nezmenilo. a tiez baba pockala na to najlepsie jej obdobie. aj opacne pripady poznam, vykastrovane hned po harani, v tej hormonalnej nerovnovahe a aj to take potom ostalo, utiahnute, ubite, alebo upipane, uvrcane na vsetko, nervne ... ono v tom asi nieco bude, to obdobie, kedy jedinec podstupi operaciu, je dolezite.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Ned 12.08.2018 8:38

Tak diky, ze to pisete az teraz :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Ned 12.08.2018 8:44

Sranda toto. Kastrovali sme, keď bol hnusný na psov a útočil, mal bolesti a bál sa, že niekto k nemu príde. A nejako mu to nastavenie ostalo. :ach:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Ned 12.08.2018 8:45

A ja si nepamatam :ua: Som urcila termin podla dovolenky :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Elis » Ned 12.08.2018 8:59

pigie píše:Tak diky, ze to pisete az teraz :heh:


a ptala ses před tim? :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha


Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Elis » Ned 12.08.2018 9:17

tak sorry -to jsem nečetla. bych to to tam taky napsala :lol:
i kdyz -zacala jsem to resit az později asi -Kaca mela tezkou falesku az ted naposledy.
kdyby to melo takhle byt vždycky -jde.
a to nemam problém s naladama - ze by me to nejak obtěžovalo v zivote.
ona porad funguje. ale to co s ni delaji ty hormony nemůže byt nic zdravého.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Ned 12.08.2018 9:31

Hmm, s laskou spominam na tuto vetu:
Normalne zacina ignorovat uz aj malych psov, co nepozna.

Och, keby sa za nimi aspon sialene trhal, co sa chcel hrat ako predtym :haha: Len nech ich nechce zrat ako teraz :haha:

No co uz... Hladam sposob, ako to s nim prezit. Este mam poslednu nadej :heh: Ale vidim to tak, ze cochvila ma odvezu na psychiatriu a chlap ho medzitym zachlosti :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť