Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod veronicr » Štv 27.07.2017 18:07

Ja mam práve pocit ze je viacej rozumnych pre mna. Psov viacerych nechovam. Prevencia proti rakovine ....keby vam nechali v detstve vybrat maternicu ako prevenciu?!...skucanie a tahanie sa psa za fenami mi pride ako vyhovorka...nie je to len nezvladnuta vychova?.., sak ho to prejde je to prirodzene..
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Margita » Štv 27.07.2017 18:15

ejej ideme tu porovnavat psa s clovekom? :lol:
aj ked teda je fakt,ze keby to bolo mozne,dam vykastrovat aj vacsinu ludskej populacie

ja vsade popisane toho dost ohladom tejto problematiky a ozaj netreba zacinat dalsiu diskusiu,je nieco pre a proti
a inak este ti ten tvoj pes nici doma veci? :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod veronicr » Štv 27.07.2017 18:21

Margita píše:ejej ideme tu porovnavat psa s clovekom? :lol:
aj ked teda je fakt,ze keby to bolo mozne,dam vykastrovat aj vacsinu ludskej populacie

ja vsade popisane toho dost ohladom tejto problematiky a ozaj netreba zacinat dalsiu diskusiu,je nieco pre a proti
a inak este ti ten tvoj pes nici doma veci? :lol:



Ja sa len pytam ja mam v tomto jasno celkom, nerypem, len chcem pocut nazor ostatnych. V mojom okoli je celkom dost ludi, kt. maju psov vykastrovanych len skrz pohodlie.
Ja som sa opytala, kto bude chciet napíše, kto nie obide to...nikoho nenutim to.citat ci sa vyjadrovat. A fora si myslim ze sluzia na kladenie otazok aj ked je otazka zduplovana.
Nie, vyrastla z toho, a boli to jedny boty ;)
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Margita » Štv 27.07.2017 18:24

z pohodlnosti...no v dnesnej dobe sa na psa kladu ine naroky,vela psov zije v meste,ocakava sa od neho ze sa bude spravat inak ako pes dakde na lazoch pri ovciach,vela z jeho prirodzeneho spravania sa snazia ludia potlacit-jasne ,ze aj skrz chovu,selekcie a podobne ,ale aj urcite ma na to vplyv aj kastracia
a vela aktivit,sport kastrovany pes lepsie spolupracuje,
ak niekto so psom nic nerobi,tak to asi tak nevnima,ake vsetky pozitiva ta kastracia ma
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod wer » Štv 27.07.2017 18:35

Inak, keby si chcela vediet, rakovinou prostaty trpi 90% starsich muzov... U psov je najjednoduchsia prevencia prave kastracia. Moze mu to vyrazne predlzit zivot. Rovnako.aj suky je rozumne sterilizovat do 8 roku cca najneskor. U starsej uz taky pyometria moze byt smrtelna. Mozno, keby si mala viac skusenosti, tak by si vedela
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Margita » Štv 27.07.2017 18:40

sa mi objavil pred ocami obraz- dedo s gigantickymi semennikmi,pre ktore ziadne nohavice nie su dostatocne volne... :aaa:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod veronicr » Štv 27.07.2017 19:06

wer píše:Inak, keby si chcela vediet, rakovinou prostaty trpi 90% starsich muzov... U psov je najjednoduchsia prevencia prave kastracia. Moze mu to vyrazne predlzit zivot. Rovnako.aj suky je rozumne sterilizovat do 8 roku cca najneskor. U starsej uz taky pyometria moze byt smrtelna. Mozno, keby si mala viac skusenosti, tak by si vedela


Mozno keby som mala viacej skusennosti. Niekedy nie vsetko co clovek cita na google je aj pravda...jeden napise to, druhy to, jedna studia je taka druha onaka....mam 4 fenu...16r., 7r., 6r. a 8m....vychadzam z tychto skusennosti, ze nikdy sme nemali problém s tymito v comkovek, az na hnackovanie u mladej...tak preco by som mala davat nieco von ked je to zdrave...ak nastane problem vtedy samozrejme vec budme riesit inak.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod wer » Štv 27.07.2017 19:11

Ked bude mat zviera cez 10 - nie,nebudes... Prave toje to... Uspatie je vo vyssom.veku velmi, velmi rizikove. Ono treba mysliet aj na tieto veci. Ja som.tohto.psa nedala a robi to.sarapatu a uz ho neviem.dat kastrovat (je to komplikovanejsie, ale nemam chut to.rozpisovat). Ono ked nechces prijat argumenty, tak sa nepytaj... Aj ked mam pocit, ze.zas je to.len rypanie z tvojej strany...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod veronicr » Štv 27.07.2017 19:20

wer píše:Ked bude mat zviera cez 10 - nie,nebudes... Prave toje to... Uspatie je vo vyssom.veku velmi, velmi rizikove. Ono treba mysliet aj na tieto veci. Ja som.tohto.psa nedala a robi to.sarapatu a uz ho neviem.dat kastrovat (je to komplikovanejsie, ale nemam chut to.rozpisovat). Ono ked nechces prijat argumenty, tak sa nepytaj... Aj ked mam pocit, ze.zas je to.len rypanie z tvojej strany...


Ale sak ja pocuvam :-) len pisem aj svoj nazor...nie je to rypanie a ospravedlnujem sa ak moje otazky alebo argumenty tak posobia. A ano moje budu mat cez 10 (jedna dokoca mala 16) :) potom poslem foto :* :)
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Buchťa » Štv 27.07.2017 22:03

Nejsem za kastrace a ani jsem nikdy neměla kastrované psy, i když byli dohromady s fenami. Fenku mám kastrovanou, bylo jí 8 let a bylo to ze zdr. dúvodú. Ano, stalo se. Ano, možná měla to štěstí, že se na pyometru přišlo včas. Přesto vše, nedám ani další fenku, pokuď budu mít, kastrovat (jen v případě zdravotních problémú, což múže býti i časté falešné březosti). Pány nemám v plánu dáti vykastrovat a nejsou to típci, kteří zdrhají za háravými fenami.
Ano, myslím si, že je to hodně o lidech a i o pohodlnosti. Na druhou stranu, co se týče útulkú, OZ a podobně, s kastrací souhlasím. Nijak jinak se nezamezí další množství nešťastných psú. A tento názor mám i u psú s PP, neboť v dnešní době múže chovat kdokoliv bez ohledu na jakýkoliv přínos pro chov.
Nemyslím si, že spolupráce psa závisí na tom, jestli je kastrován a nebo ne.
Vždy budou 2 tábory, pro a proti. Studie jsou podle toho, kdo je dělá, ale jsou i dosti napovídající. V konečném dúsledku je to vždy na člověku, jak a pro co se rozhodne.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod moschino » Pia 28.07.2017 7:51

Buchťa píše:Nemyslím si, že spolupráce psa závisí na tom, jestli je kastrován a nebo ne.

ja si myslím, že aj áno. Videla som psa, bežiaceho cez prekážky s vytočenou hlavou vetriacou háravku. Poslušný bol, bežal, ale hlavou bol niekde inde :lol: to že mohol netrafiť dieru látkového tunela, lebo hlava bola celá vytočená pri behu a bohvie čo sa mohlo stať, to je ďalšia vec :angel:

zbytočné riešiť, každý si u svojho zvieraťa urobí ako uzná za vhodné a z dôvodu, aký má on sám. Zbytočné to tu riešiť, nikdy sa všetci ľudia nespoja v jeden názor v tomto
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod wer » Pia 28.07.2017 8:05

to je silno, silno individualne :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod veronicr » Pia 28.07.2017 8:50

Ja ani nechcem, aby ma niekto presviedčal, alebo nechcem nikomu do hlavy tlačiť svoj názor, len som chcela počuť Vaše dôvody. :) Chápem, že toto je každého vec a zato, že má niekto iný postoj ako ja ho neroztrhám, aj keď možno moje vety niekedy pôsobia vyrývačne. (naučím sa používať smajlíky :hi: )
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod hisham » Pia 28.07.2017 9:28

Osobne uznávam dva dôvody na kastráciu: zabránenie nežiaducemu nakrytiu a zdravotné dôvody. Vo vyššom veku sú tie riziká u psov aj súk dosť vysoké.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod katarina » Pia 04.08.2017 9:22

Čo je také zaujímavé pre psy na čerstvo vykastrovanej fenke?

Mám doma kastráta (Robin), nekastráta (Argo), kastrovanú fenku (Jamie) = naše psy, plus včera mi mama doviezla na pár dní svoju fenku (Mini), ktorá bola kastrovaná v utorok. Jamie sa s ňou pozná, tá na ňu nereaguje nijak nezvyčajne, Robin a Argo sú na nového psa zo začiatku vždy hrrr, ale Argo sa pri nej správa nenormálne nadržane. Keď Mini pustím vyvenčiť na dvor, Arga musím držať za obojok, inak sa na ňu chce driapať, jemne si do nej kuská :lol: vylizuje moč, slintá. Robin sa už trocha upokojil, ak má pri nej nakrývacie pokusy, stačí povedať a prestane. Chápem, že nový divný pach, ale nedá mi to spať hlavne kvôli tomu, že keď sme tu mali háravku, tak sa na Arga stačilo pozrieť a nechal ju tak.
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť