Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Pia 02.10.2015 12:18

Aha, to mi nenapadlo, že toto ťa tak zaujalo, že chceš špeci tému alebo oddeliť :lol: . Soráč.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Pia 02.10.2015 12:20

Mozete pokracovat tu, moderatori sa isto postaraju o presun poslednych prispevkov. Ved na co ich mame, ze :ha:
viewtopic.php?f=16&t=2371
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod wer » Sob 03.10.2015 23:29

uf, tak ja som to tu uz preluskala. keby ma ivanka neupozorni, ani neviem...

tiez si myslim, ze problem bol uz predtym, toto moze byt len akasi zamienka. neviem, ci si teraz dobre pamatam - ivanka, to ty si pisala o tom poradi pri zdvihani? ci to sa mi s niecim pletie?
ale ked je otazka, ci sterilizovat - ja sa priklanam k tomu, ze to problem nevyriesi.
co sa tyka svorky. bad pise, ze to este nie je svorka v tomto pocte a pritom riesi hierarchiu. mne to nejde dokopy. bud je to svorka so svojou hierarchiou, alebo som ja a potom zvysok.. bez rozdielu, bez narokov.
ja by som to spravanie asi zatrhla. striktne, razne. a ziadne vyhody, vsetky rovne. raz prvu pohladkat tu, raz tu...
a suhlasim aj s tou striktnou ovladatelnostou. to je alfa omega.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Bad » Ned 04.10.2015 11:16

wer píše:toto moze byt len akasi zamienka

len záminka? Nastala silná změna situace,která Ami dohnala k akci... :nwm:

wer píše:bad pise, ze to este nie je svorka v tomto pocte a pritom riesi hierarchiu

wer, zase čteš něco co nebylo - kde řeším hierarchii ve "smečce" 2 psů? Respektive vůbec hierarchii? Naopak,hned na začátku píšu, že to až tak v tom pořadí "kdo první" nevidím....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Silvuch » Ned 04.10.2015 11:40

zamienka v zmysle posilnenia..
Aby to nevyvodilo zaver, ze sterilizacia ma za nasledok zmenu chovania (silnu zmenu situacie).. Ze sterilizovanu fenu vseobecne budu vsetci vyhanat zo svorky.. Skor ide o to, ze ta svorka nebola harmonicka ani predtym, mozno nie v takej miere. Ze ta Amy ozaj cakala na nejaku zamienku - oslabenie pozicie Hoshiko.. V tomto zmysle, nie?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 04.10.2015 11:58

Ale ak sa nežiadúce správanie zosilňuje v období okolo hárania, nevyriešila by to tá kastrácia?

Ja poznám 2 fenky, ktorým kastracia, čo sa týka nálady a správania, prospela.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Silvuch » Ned 04.10.2015 12:08

ked je zamienka haranie.. Odstrani sa haranie, odstrani sa problem. Ale ako chovanie sa nezmeni. V takomto zmysle som to myslela.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod ivana1 » Ned 04.10.2015 12:29

wer píše:neviem, ci si teraz dobre pamatam - ivanka, to ty si pisala o tom poradi pri zdvihani? ci to sa mi s niecim pletie?
(Ďakujem za prelúskanie témy. :smile: ) No ja som písala, že najprv sa úmývali packy Ami, najprv sa jej priplo/odoplo vodítko.... Ja som jej vo štvrtok teda tieto výhody zatrhla, v piatok bol pokoj a aj doposiaľ je, i keď v podvedomí stále sledujem, ako sa Ami "tvári". Keď neskoro večer v piatok prišla najmladšia dcéra domov, tak nechcela veriť, že sa bije, že veď som jej hovorila, že Ami ťahá za sebou vodítko - a keď prišla, tak ho nemala - lebo nič neriešila, tak som jej ho po práci už nepripla. Rippa i Hoshiko sa tiež stále obzerajú na ňu, ak sa blíži...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod wer » Str 07.10.2015 23:28

no, ako pokracujete?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod ivana1 » Štv 08.10.2015 17:24

Opatrne. :ua:

Víkend bol dobrý, pozerala (= strážila) som, ale v podstate pohoda, skoro po starom.
V utorok (bola som do stredy na pracovnej ceste) mi volali, že sa pobili. Najprv dcéra, potom manžel, potom dcéra, potom manžel, potom dcéra... V stredu ráno Peťa (dcéra) už odchádzala do BB aj s Rippou, tak tie dve nechala oddelené, ale poobedie po práci prebehlo opatrne, ale bez konfliktov. Dnes boli tiež oddelené (myslím tým, kým nie sme doma) - ale teraz po práci Ami zase zahliada, Hoshi sa jej vyhýba. Ale to som len chvíľu doma a idem s nimi von.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Bad » Pia 09.10.2015 8:22

Ivana, bych do toho vstupovala aktivně, řídila je, vedla....a když se ti zdá, že někdo poškuluje, že je napětí, tak hned zaměstnat
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod ivana1 » Pia 09.10.2015 8:55

Určite máš pravdu, to veľmi pomáha.
Keď robím čosi a nemám čas, dám si ju k sebe (Ami), nech je aspoň pod dozorom.
Včera vonku v pohode, aj doma dobre, len keď zazvonila suseda, tak (preventívne som hneď chytila vodítko, čo Ami ťahala za sebou) - Ami beží vždy k dverám so štekotom - ale keď tam tentoraz zbadala Hoshiko - tak sa štekot po zvončeku zmenil na zúrivý výpad - tak sa mi to vodítko práve vyplatilo, lebo ináč by bola v Hoshiko... Nejako sa presmerovala...
Odkedy bola potom zo samotky vypustená, tak seká dobrotu, vrtí chvostíkom (len dokedy...). I dnes (som na dovolenke doma).
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Bad » Pia 09.10.2015 9:28

ivana1 píše:Ami beží vždy k dverám so štekotom

no, a tohle je příklad situace, které je třeba dát řád - Ami nepoběží, ale půjde s tebou u nohy, nebo Ami poběží, ale Hoshiko půjde na dané místo nebo......
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod ivana1 » Pia 09.10.2015 10:30

Áno, taktak. Aj preto som chytila vodítko, že ju s povelom usmerním a pôjdeme spolu, ale stihla sa presmerovať s agresiou na Hoshiko. Nedočiahla, inak by som si svoju pomalosť vyčítala viac. No - bola rýchlejšia, ja viem.
Teraz tu momentálne ležia po vychádzke v obývačke obe - každá z jednej strany odo mňa.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Rehssi » Str 30.12.2015 19:35

Prosím, pruban to sa kupuje len u veterinára, či sa používajú tie pre ľudí? Dnes sme boli na sterilke a nenapadlo ma to pýtať. Ď.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť