Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Poslaťod rea » Pia 19.10.2007 12:06

Silwuska píše:Rea...vies ale niekedy nejde len o pohodlnost...ja uz som sa sice rozhodla ze kastrovat nedam...ale to som tu kastraciu nezavrhla nafurt...vies, moj pes je velmi dobre vychovany...miluje ma a ja jeho, ako to je u psika a panicka zvykom, ale ked nanho jednoducho dojdu hule tak je neudrzatelny...a tu uz nejde len o moje psychicke zdravie ale hlavne o zdravie jeho!!! A to mi mozes verit ze robim VSETKY opatrenia proti tomu aby sa z dvora nedostal...no ak on chce tak sa prec dostane a vela krat ani neviem ako...


Silwuska máš problém so zdŕhaním len v čase hárania sučiek?
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Silwuska » Pia 19.10.2007 12:42

Hej :ua: a velky...ak precitas temu vyssie tak tam to popisujem
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Kastrácia psa

Poslaťod katarina » Pia 19.10.2007 19:27

môj pes, Spirit, ma okolo 6-7 rokov a ked stretneme hocijakeho psa, tak na nom zacne predvadzat kopulacne pohyby :iha: .... myslite ze kastracia by problem vyriesila? prosim, ti co mate podobne skusenosti, poradte :sos:
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod rea » Sob 20.10.2007 8:57

Pokiaľ sa tak psík správa pri všetkých psoch, pravdepodobne nejde o sexuálnu záležitosť, ale o medzeru v komunikácii, pravdepodobne nemal možnosť naučiť sa reči medzi psami. Akoby sa človek naučil len jedno slovo a to všetkým opakoval bez toho, aby to dávalo zmysel. Prosím skús psíkovi ukázať, ako sa MÁ správať.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Silwuska » Uto 23.10.2007 8:49

No ja poznam pripad, sucky labradora co pravidelne "znasilnuje svoju panicku...to bude tiez nejaky problem,ale inak je ten havo uplne v pohode...jo vlastne neny...ma posunutu bradavku...ma dve vedla seba :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod rea » Uto 23.10.2007 9:31

Kopulačné pohyby v tomto prípade sú vyjadrením pocitu ako "ja ťa žeriem" :lol: , sú prejavom náklonnosti. Ja osobne v týchto prípadoch psíkom vysvetľujem, že by som bola rada, keby mi náklonnosť vyjadrili inak, hlavne v prípadoch, kedy je toto správanie jediným spôsobom vyjadrenia náklonnosti. V určitých medziach je to od sučky kompliment, ale celkovo toto správanie viac príčin a významov. Tými bradavkami to nebude... :lol:
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Silwuska » Uto 23.10.2007 10:20

Jasneee..to ja viem :heh: to bola len taka perlicka...ale v pripade katariny to bude vecsi problem...pretoze psik uz je dospely...stenata to robia normal(maco s najvecsou radostou trtkaval vankuse :heh: )...ale dospelaci nie...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod rea » Uto 23.10.2007 11:07

Silwuska píše:Jasneee..to ja viem :heh: to bola len taka perlicka...ale v pripade katariny to bude vecsi problem...pretoze psik uz je dospely...stenata to robia normal(maco s najvecsou radostou trtkaval vankuse :heh: )...ale dospelaci nie...


U dospelého psa sa toto správanie môže objavovať bežne, len je chyba, ak sa nevie vyjadriť aj inak. Tak to býva vtedy, ak sa psík neformuje od šteniatka. Ak pes vyskakuje na druhých psov okamžite a je to prvé a jediné, čo pri nich vie robiť, prirovnala by som to u človeka pri zoznamovaní k tomu, že ti nepodám ruku, aby som sa predstavila (u psa oňuchávanie a nejaké to pozorovanie), ale hneď sa postavím za teba a začnem ti vyliezať na "hrb". V prípade nakrývania majiteľov môže ísť aj o ventiláciu určitého napätia, treba skrátka poznať situáciu a odhadnúť, kedy je to v poho a kedy už nastáva trochu problém.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 23.10.2007 11:24

rea píše:Kopulačné pohyby v tomto prípade sú vyjadrením pocitu ako "ja ťa žeriem" :lol: , sú prejavom náklonnosti. Ja osobne v týchto prípadoch psíkom vysvetľujem, že by som bola rada, keby mi náklonnosť vyjadrili inak, hlavne v prípadoch, kedy je toto správanie jediným spôsobom vyjadrenia náklonnosti. V určitých medziach je to od sučky kompliment, ale celkovo toto správanie viac príčin a významov. Tými bradavkami to nebude... :lol:


ano tak toto poznam, Viggo si takto "kopuluje" s kamosom Tedynkom. Maju sa radi a tiez ich v tychto prejavoch kamaratstva trochu usmernujeme, ono to vypada dost divne na verejnosti :heh: dost ze sa k sebe (s pohladu cudzich ludi a ludskeho pohladu) spravaju ako milenci. Tedynkov majitel vyjavil pochybnosti ci jeho pes neni pupus... :heh:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Clea » Uto 23.10.2007 11:49

Nemyslím si, že by tento problém vyriešila kastrácia. Ja mám jednu fenu vykastrovanú a keď sa pri hre rozblázni nakrýva mi moju druhú fenu. Nie je to často, ale robieva to. Tá druhá (mladšia) má obľúbených dvoch psov a tých vždy na uvítanie nakryje a potom už sa hrajú bez týchto zbytočných prejavov náklonnosti. Trošku sa majitelia divili, že fena obťažuje psa, ale čo už s divoškou. Zložím ju pár krát a potom ju to prejde. :lol:
Clea
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod p.j.jack » Štv 01.11.2007 9:07

ja som pozerala tiez taky dokument,ako pes neustale znasilnoval vsetko a vsetkych....a tam hovorili ze to je porucha osobnosti a socializacie...takze neviem ci kastracia by ho skludnila.... :ua:
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod Silwuska » Uto 06.11.2007 11:17

Tak pridavam skusenost s kastrovanym psikom...videla som ho pred kastraciou...jazvecik...bol to proste jazvecik..blazon, tvrdohlavec, ale svojsky a milujuci...avsak miloval hlavne slobodu a pravidelne podhrabaval plot. Vzdy ked som ho videla bol hravy...poskakoval okolo mna, sklbcoval mi nohavice, nosil lopticky...ked ho panicka zavolala k sebe tak prisiel, ale v sekunde ho zaujalo nieco ine, nejaky pach, nejaky suchot na zemi.

Prisla kastracie...pes sa rychlo zotavil...ked som u nich bola minuly vykend, pes ku mne prisiel, zavrtel chvostom a odisiel...jeho panicka sa tesila aky je teraz kludny...na privolanie k nej prisiel, sadol vedla nej a nespustil z nej oci. Posluchol kazdy jej povel, pricom pred kastraciou tomu predchadzali extempore, jak sa mu nechce a ze on neny sasko aby ju posluchal...teraz sa z neho ten sasko stal...na vlastne oci som videla jak sa pri cikani pri strome ukrcil jak fena...

Neskatulkujem, nehovorim ze kastracia je taka a taka...ale ja by som urcite nezniesla keby sa z mojho blazniveho medveda plneho blbych napadov stal iba nejaky moj tien...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 06.11.2007 12:40

wow, cikal ako slecna?
to je teda.
Ja mam zas tu skusenost, ze mnohy psy kastratov nakryvaju.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod lusy » Uto 06.11.2007 13:59

Silwuska píše:Tak pridavam skusenost s kastrovanym psikom...videla som ho pred kastraciou...jazvecik...bol to proste jazvecik..blazon, tvrdohlavec, ale svojsky a milujuci...avsak miloval hlavne slobodu a pravidelne podhrabaval plot. Vzdy ked som ho videla bol hravy...poskakoval okolo mna, sklbcoval mi nohavice, nosil lopticky...ked ho panicka zavolala k sebe tak prisiel, ale v sekunde ho zaujalo nieco ine, nejaky pach, nejaky suchot na zemi.

Prisla kastracie...pes sa rychlo zotavil...ked som u nich bola minuly vykend, pes ku mne prisiel, zavrtel chvostom a odisiel...jeho panicka sa tesila aky je teraz kludny...na privolanie k nej prisiel, sadol vedla nej a nespustil z nej oci. Posluchol kazdy jej povel, pricom pred kastraciou tomu predchadzali extempore, jak sa mu nechce a ze on neny sasko aby ju posluchal...teraz sa z neho ten sasko stal...na vlastne oci som videla jak sa pri cikani pri strome ukrcil jak fena...

Neskatulkujem, nehovorim ze kastracia je taka a taka...ale ja by som urcite nezniesla keby sa z mojho blazniveho medveda plneho blbych napadov stal iba nejaky moj tien...


posluchal po kastracii??? aj ja dam mojho kastrovat :heh: . inak sa mi zda divne, aby pes po kastracii zacal proste posluchat na slovo.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Silwuska » Uto 06.11.2007 14:01

On ju aj pred tym posluchal...v pohode...ale vzdy tak po svojom...proste nechel, odbehoval nebavilo ho to...ako poveli vedel aj pred tym, ale teraz bol z neho uplny taky...ja neviem mne pripadal jak vymetenec... :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť