Dospelý pes z vonku do vnútra

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Dospelý pes z vonku do vnútra

Poslaťod pato123 » Ned 31.07.2011 12:20

Mám psíka Zlatého retrievera ktorý už má 4 roky. On bol celý čas vonku a teraz by som si ho chcel zobrať dnu do domu. Len problém je taký že vôbec neviem ako to mám spraviť. Najskôr by ho trebalo ostrihať ale neviete či v salóne ostrihajú psíka ktorý sa nikdy v živote nestrihal? On je totiž veľmi živý. Dal by sa ešte naučiť na bývanie v dome? Čo všetko by som mu mal do domu pripraviť? Ďakujem za skorú odpoveď. :smile:
pato123
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod wer » Ned 31.07.2011 12:32

nerozumiem tomu strihaniu.. :nwm:
neviem, aky mate spolu vztah, ale nebyva s tym extra problem.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod pato123 » Ned 31.07.2011 12:37

Aby som ho mohol zobrať dnu musel by som ho ostrihať...Len chcem vedieť či v salóne ostrihajú psíka ktorý sa nikdy predtým nestrihal či by s tým nemali problém.... :no:
pato123
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod wer » Ned 31.07.2011 12:50

zlaty retriever sa nestriha... staci vycesat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod Margita » Pon 01.08.2011 7:28

Offtopic: ja som minule videla GR ostrihaneho na leva :heh:
nemyslim ze s tym je nejaky problem ,chod s nim castejsie na prechadzku,unav ho a ziadny problem mat nebudes,ak je aspon trochu vychovany...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod lucik » Pon 01.08.2011 10:28

kvôli čomu ho chceš dať ostrihať? ak preto, lebo si myslíš, že doma nebudú chlpy, tak omyl - budú a veľa..
ak je dôvod strihania to, že pes je nejak brutálne zanedbaný a nedá sa mu zlepená srsť rozčesať, takéto prípady sa strihajú pod sedáciou - psíka uspia.
a zvyknúť na život doma sa dá akýkoľvek psík, len sa mu treba venovať.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod pato123 » Pon 01.08.2011 12:08

Ďakujem za pomoc..:)...A čo by som mu mal pripraviť na spanie? V klietke totižto spal na doskách a mám obavy aby mu koberec nebol príjemný.. :ach:
pato123
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod wer » Pon 01.08.2011 12:13

pato, si si isty, ze si pripraveny mat psa vnutri? :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod Bellss » Pon 01.08.2011 12:43

pato: Prosím ťa, ak spal na doskách prečo by mu nemal byť koberec príjemný? :oo: Naši psi ak im je horúco sa sami zvalia na podlahu, alebo na betón pred domom.. A ak chcú mať pohodlie vylezie si do kresla, ktoré je len jej.. :lol: A keď sme mali Bielušku v byte tak spala na koberci. Sú z toho menšie preležaniny, ale to záleží na akom koberci spí a či sa ti pes hádže na sem ako to robia naši :pac:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod casira » Str 03.08.2011 20:34

Pes si v dome najde aj sám dobré miestečko na spanie. :smile: Možno na dlážke,možno na koberci,možno aj v posteli,na gauči... :no: A bude záležat na tebe,či a kde mu dovolíš ležat. :no: Moj názor je,že problém z prechodu psíka z vonku do domu by nemal byt.A čo tak nechat mu kombinovaný prístup?/aj vonku, aj dnu -teda ak máš takú možnost!/ :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod Bee House » Sob 06.08.2011 18:23

Jediny mensi problem moze byt to, ze mu zo uaciatku bude teplo. Predsa len vonku kedy tedy zafuka vetrik, a v tieni je v lete vonku vacsinou prijemnejsie ako vnutri. Ale na druhej strane, pri takom pocasi, ake je teraz, sa toho bat nemusis :smile:

Ale zdielam otazku od wer :ha:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod casira » Ned 07.08.2011 20:01

Jediny mensi problem moze byt to, ze mu zo uaciatku bude teplo.

To je pravda!Ked som mávala psa vnútri,v lete vyhladával studené miesta - najchladnejšiu čast v byte.Preto si myslím /mám velké chlpaté psi/,že im je vonku lepšie. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod Bad » Pon 08.08.2011 7:29

casira píše:To je pravda!Ked som mávala psa vnútri,v lete vyhladával studené miesta - najchladnejšiu čast v byte.Preto si myslím /mám velké chlpaté psi/,že im je vonku lepšie

V paneláku máme i v létě teplotu 22-23st.C., v předsíni tak o stupeň méně a je tam dlažba. V horkém letním dni takovou teplotu venku ani ve stínu nenajdeš. I na chatě, kde má trvalý přístup ven a je tam zastíněná dlážděná terasa, je v horku dobrovolně uvnitř. A mám velkého a ozaj chlupatého psa.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod casira » Pon 08.08.2011 21:41

Bad
Myslím,že pravdu máme obaja :no: Je jasne,že ked je pes v byte a z južnej strany mu pripeká,hladá chladneší kútik.Pes si vždy nájde svoje miesto,ktoré mu vyhovuje,či už v nútri,alebo vonku.A pozorný majitel si všimne,či mu je :smile: teplo alebo nie....na psovi to bude určite vidiet.V podstate je vlastne jedno,či von,alebo dnu.
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod Domča » Pia 12.08.2011 22:32

za kamoškou prišli minule do salóna s labradorom, že ho chcú dať zo strojčekom úplne na kratučko vystrihať, lebo panička má alergiu na chlpy a toto jej vraj pomáha.........tak nvm :/
ináč havino pokiaľ nieje cvok ako ten môj že musí občúrať každý roh by nemal mať problém s tým, že ho budeš mať dnu...bude rád že je s tebou a nebude nič riešiť :)
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Ďalší

Späť na Starostlivosť