Dospelý pes z vonku do vnútra

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod pigie » Sob 13.08.2011 9:34

Bad - mam navlas rovnake skusenosti s mojim chlpacom. V lete je dnu proste lepsie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod michalaw » Pia 13.01.2012 20:11

ja mám tiež taký malý "presúvací" problém s našim hafanom.

Má 7 mes. Doteraz bol vonku (samozrejme ako malinký bol zo začiatku vnútri), lebo priateľ to tak proste chcel, resp. ho nechcel vnútri. Teraz som ho však konečne prehovorila, aby bol aj s nami vnútri, lebo mu tak bude lepšie, keď bude mať s nami kontakt.
Proste len ide o to, že teraz má zimnú srsť a neviem, čo s tým. Vlastne pomaly ho zase chceme začať privykať na vnútro tým, že ho budeme dovnútra púšťať viac a viac, lenže cez deň nie sme doma, takže by sme chceli, aby bol vonku (aby sa nenudil, alebo aby zbytočne nedržal :kak: a cikanie). Nebude mu však potom zima? Prepokladám, že tým začne skôr pĺznuť, ale nechcem, aby potom prechladol, alebo niečo podobné. Ako to riešite vy cez zimu?

Potom mi ešte napadlo, že by sme s tým začali až na jar, keď bude vonku teplejšie, ale ja by som bola najradšej už teraz :hi:

Mimochodom,tí, čo majú hafanov vnútri, čo robia(robili) vaše štendá, keď nie ste cez deň doma? Aby sa nenudili atď. A tí, čo majú aj dom, máte psov celoročne vnútri?

Ja v tomto totiž neviem. Nemala som psa ešte v dome a preto nechcem, aby sa nudil, keď bude sám. Ď.
michalaw
Snoopy
 
Príspevky: 128
Bydlisko: NR

Pes v byte?

Poslaťod soile » Ned 28.10.2012 18:20

Ahojte, mám bullíka 7 rokov na dome, a vyzerá to tak že sa budeme sťahovať do bytu, a preto sa chcem spýtať či si bude vedieť môj hafan zvyknúť na byt, na to že nebude mať veľký výbeh, že bude musieť chodiť iba pár krát za deň na prechádzky atď. Ak máte skúsenosti tohto typu, bola by som rada ak by ste napísali. Totižto ja sa ho nechcem vzdať za žiadnu cenu, viem že potrebuje priestor, výbeh, ale chcem to keď-tak skúsiť. Díky :ua:
soile
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pes v byte?

Poslaťod hriva » Pon 29.10.2012 12:34

Môj pes išiel z vonka do bytu ako dvoj ročný. A ma sa o 100% lepšie. Ona vonku aj tak sama nebehala, v zime jej bola zima. Je radšej, že moze byt stale s nami vnútri, v teplucku. Vonku travime dost času. A ked ju chcem len tak pustiť do záhrady, ona nejde, ona sedí pred dverami a čaká. Takze u nas e to takto oveľa lepšie.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Pes v byte?

Poslaťod Dana D » Pon 29.10.2012 12:44

Nezakladala by som hneď novú tému.
Určite sa tu na túto otázku už diskutovalo.
Či už v témach o Výchove a výcviku
alebo tu v téme Ostatné/Starostlivosť
napríklad tu: viewtopic.php?f=15&t=12865
V každom prípade tomu treba dať príznačnejší názov, niečo v zmysle "Pes zvonku dovnútra".
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes v byte?

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 29.10.2012 13:49

To záleží od jedinca k jedincovi, ale napríklad si nemyslím, že taký bulík by s tým mohol mať nejaký explicitný problém. Ostatne nepíšeš ako žijete teraz, či ho máte stále vonku, alebo dnuka a von ho púšťate. Lebo pravda je taká, že čisto exteriérový pes môže mať s navykaním na dnu problém, ale zase to nieje nič neprekonatelné a neriešitelné a u plemen ako bulík absolútne niesu na mieste myšlienky o tom, že skrs sťahovanie sa do bytu by sa ho mal človek vzdávať.
Ku mne oba psi prišli z vonku do bytu, jeden si zvykol okamžite, druhému to trvalo velmi dlho - ale problém bol v tom, že mu bolo neustále horúco, nakoniec to vyriešil holiaci strojček a hla, pes bytový je na svete :ha: .
Čo sa týka výbehu, nuž, ten mu budeš musieť zabezpečiť ty. Napríklad my sme vonku denne minimálne tri hodiny (to vravím o dni, keď som dlho v práci), inak viac, aj 5 hodín.
Naozaj nemusíš mať obavy za predpokladu, že máš ten čas, čo s nim budeš tráviť aktívne vonku mimo bytu. Neviem ako ostatní, ale myslím že sa zhodneme, tie tri hodiny strávené mimo 4stien bytu sú z dlhodobého hladiska úplné minimum (krátkodobo - pár mesiacov vydrží pes všeličo). A nejde len o samotné venčenie a fyzickú aktivitu, ale aj o podnety, ktoré ten pes v byte nemá. Naozaj sa toho neboj, nerieš to a presťahuj sa.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pes v byte?

Poslaťod lucik » Pon 29.10.2012 17:15

tiež mám sučky, ktoré išli z dvora do bytu a ani jedna tým určite netrpí, ony sú len rady, že sú s nami. labradorka išla z koterca od bývalého majiteľa ku mne do bytu ako 17-mesačná, zvykla si na režim hneď, beauceronka išla ako 9-mesačná a pár mláčiek síce bolo, ale za pár dní to bolo ok.. a teraz sú obe s nami, zďaleka nemajú každý deň 3hodinový výbeh, ale keď sme vonku, tak okrem venčenia a ich naháňačiek sa im snažíme urobiť aj program - trošku pocvičíme a tak.. a potom príde víkend a po ňom sú rady ak im dáme pokoj, lebo cez víkend sú zvyčajne na tréningoch alebo akciách alebo cestách - nabúraný spací režim a potom prídu domov a prechrnia zase celé dni :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod wer » Pon 29.10.2012 19:18

osobne si myslim, ze by to bolo len par rokov, kedy by bolo pre neho vhodnejsie ho premiestnit dovnutra tak, ci tak... s vyssim vekom prichadzaju rozne zdravotne problemy - artroza, rozne zapaly - a vtedy je psom urcite lepsie doma v teple. plus starsi pes uz aj tak nema taku potrebu aktivity.
ja som premiestnovala 8-rocneho psa z dvora do bytu. ale tak bol to NO, zvykol si okamzite a bol 1000x stastnejsi ako sam na dvore. :no:
a co sa tyka toho, co pise ulf - ze 3 hodiny denne je minimum.. heh, tak to ja splnam tak akurat s odretymi usami... nieto 5 hodin. :rip: to mozem dat tak cez vikend max. a to mam teda hooodne aktivneho psa. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 29.10.2012 20:27

To som čakala, kedy sa tých troch hodín niekto chytí :lol:
Takže áno, sme tri hodiny denne vonku keď mám málo času, ale s aktívnosťou psa to nemá nič spoločné. Ani jednému môjmu psovi netreba 3 hodiny denne niečo robiť ako v zmysle, že by sme celý ten čas akože pracovali, športovali, alebo čo. Je to celkový čas, čo trávia mimo bytu. Ide mi len o to, aby boli v kontakte so svetom, aj to že si pes sedí pri mne, keď vonku čítam knihy a on čuchá trávu. Aby proste mali podnety. To na nich vidím že potrebujú, vidím, ako radi proste len pozorujú a vnímajú ruch vonku a to v byte nikdy nemôžu dostať. Poprípade ich vezmem na návštevu niekam a podobne. Skrátka si dávam záležať aby aspoň ten čas denne boli mimo nášho bytu, považujem to za dôležité, tak to tak robím.
Ráno sme niečo cez hodinu, po robote hodinu a pol a potom ešte pred spaním. No a keď nejdem do roboty, ako dnes, tak kolko chceme. :smile: A je pravda, že sú dni, nieje ich vela, keď oni sami sa ťahajú za pár minút späť a len a len spia.
A áno, je to náročné a občas to ide na úkor iných vecí.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod hruska » Pon 29.10.2012 20:31

Offtopic: casto to ide na ukor inych veci :) Lenze to je moja volba a kym to nebude skutocne nutne, menit to nebudem, kedze tento sposob vyhovuje psikovi i mne.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod wer » Pon 29.10.2012 20:34

pride mi pritiahnute za vlasy pisat, ze to tak nutne treba. tot vse. su psy, ktore su stastne aj bez toho. :no:
ale inak ano, aj ja beriem psa na nakupy. je mimo domu, aj ked caka v aute... :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 29.10.2012 20:53

Ja myslím, že to treba, niekto iný že nie. Tak si môže vybrať :ha:
Jo, vozenie v aute je vďačná vec :heh:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod skacenka » Pon 29.10.2012 21:13

Offtopic:
wer píše:pride mi pritiahnute za vlasy pisat, ze to tak nutne treba. tot vse. su psy, ktore su stastne aj bez toho. :no:
ale inak ano, aj ja beriem psa na nakupy. je mimo domu, aj ked caka v aute... :ha:


joo nákupy aj my tak riešime :heh:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod renqa » Uto 30.10.2012 12:35

My máme taký problém s našou sučkou NO, že odkedy máme vo vnútri podlahy, tak nechce chodiť dnu. Už som na ňu skúšlala všetko možné, maškrty, hračky, všetko, ale strašne sa toho bojí. A keď ju nakoniec na niečo nalákam, tak po tom chce rýchlo prebehnúť a začne sa jej šmýkať, takže sa toho bojí ešte viac. A to isté nám robí vonku na moste. Neviem už ako jej mám vysvetliť, že keď pôjde kľudne nič sa jej nestane. :pac:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: 4-ročný pes z vonku do vnútra

Poslaťod Dana D » Uto 30.10.2012 14:18

Offtopic: Pozri v témach o výchove a výcviku, určite sa tam odstraňovanie takýchto prejavov preberalo.
Napríklad tu:
viewtopic.php?f=9&t=15112&p=862530&hilit=podlah*#p862530
viewtopic.php?f=9&t=12878&p=882469&hilit=podlah*#p882469
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť