Switch to full style
Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).
Odoslať odpoveď

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Štv 22.03.2018 15:21

Hm aha :lol: to moc nepoteší :lol: Asi radšej skúsim ten prvý, naň je vraj veľa super referencií. Som mu i viac naklonená, hoci píšu tam, že ak má zviera oslabenú imunitu, nemusí to fungovať naplno. No asi i tak obetujem peniaze a skúsim to.

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Štv 22.03.2018 18:23

mart.ina píše:obojok s permetrinom nepoznám, ale ak by si chcela spot on s čistým permetrinom, najlepšie cenovo vychádza Bob Martin. Drží cca 3 týždne, v podstate skoro žiadny spot nevydrží účinný tie 4, ale je lacný a účinný. Akurát u permetrínu vždy pozor ak je pes v kontakte s mačkami, pre mačky je permetrín toxický.

Bob Martin je fipronil ale :otaznik:

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Štv 22.03.2018 21:26

Čítam, že nejaký dimetikón.

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Štv 22.03.2018 21:29

Aha už vidím, ono ich je viac tých Bobov Martinov :lol:
Čo už, tak snáď aj tento mi zafunguje aspoň na chvíľu.

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Pia 23.03.2018 0:37

majjuna25 píše:Hm aha :lol: to moc nepoteší :lol: Asi radšej skúsim ten prvý, naň je vraj veľa super referencií. Som mu i viac naklonená, hoci píšu tam, že ak má zviera oslabenú imunitu, nemusí to fungovať naplno. No asi i tak obetujem peniaze a skúsim to.

Tak potom napíš prosím, či funguje...ja takýmto veciam veľmi neverím, ale tiež som po ňom kedysi dávno pozerala...no nakoniec som sa preň nikdy nerozhodla

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Pia 23.03.2018 22:08

http://www.cymedica.com/www/cz/produkty ... -nakapani/ toto som myslela.
Inak áno Bravecto spot on je novinka tohtoročná, ale spôsob pôsobenia je rovnaký ako u tablety, čiže sa vstrebáva na krvného obehu, nie ako niektoré spoty, ktoré pôsobia len v koži. Takže je to relatívne jedno, maximálne ak vám pes po tablete zvracia možno spot sadne lepšie.

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Pon 26.03.2018 8:16

Majjuna, mala som nieco podobne ako je ten ultrazvukovy privesok v tom druhom odkaze, a fungovalo to asi tak, ze mali este viac kliestov nez bez toho. S tym prvym nemam skusenost.

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Pon 26.03.2018 15:03

MisheliQ, díky. Ja tomu tiež neverím, ale tak uvidíme. Dnes si ten zázrak idem vyzdvihnúť :heh:

mart.ina píše:http://www.cymedica.com/www/cz/produkty/vetcare-744-mg-roztok-pro-nakapani/ toto som myslela.
Inak áno Bravecto spot on je novinka tohtoročná, ale spôsob pôsobenia je rovnaký ako u tablety, čiže sa vstrebáva na krvného obehu, nie ako niektoré spoty, ktoré pôsobia len v koži. Takže je to relatívne jedno, maximálne ak vám pes po tablete zvracia možno spot sadne lepšie.


Aha, som si pomohla :ach: to som mu mohla rovno švacnúť tabletu. Inak ešte som mu to neaplikovala, dajak mám z toho obavy, už týždeň na krabicu len čumím.

Martinka, prosím, ten Vetcare...pozerala som nato a v príbalovom letáku píšu:

"Přípravek je určen k ošetření psů proti blechám Ctenocephalides spp. a klíšťatům Ixodes spp."
= neúčinkuje to na kliešte rodu Dermacentor a Rhipicephalus?
Pokiaľ mám dobré info (ako laik len z článkov na nete, avšak autormi sú veterinári) , tak napr. babeziózu (ale aj ehrlichiózu) prenášajú práve hlavne Dermacentor, niektoré zdroje uvádzajú aj Ixodes a Rhipicephalus. Je tak? Vetcare teda neochráni psa pred napr. babézkou?
Či v príbalovom letáku len neuviedli všetky rody?

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Pon 26.03.2018 15:58

taakže menšie parazitologické okienko:
B.canis canis je na našom území prenášaná kliešťom z rodu Dermacentor reticulatus. U nás bol aj potvrdený aj prípad infekcie B.gibsoni , u ktorej je predpoklad prenosu kliešťami z rodov Haemaphysalis longicornis,Haemaphysalis bispinosa, Dermacentor variabilis a Rhipicephalus sanguineus.

A k veci: všetky vymenované druhy patria do čeľade Ixodidae,len sa potom ďalej delia do podčeľadí a jednotlivých rodov. Škoda, že sa neviem dopátrať ku eng.článku o tomto prípravku a ani nemám vademecum veter.prípravkov. Možno martina sa dopátra lepšie ako už vyštudovaný vet.

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Pia 06.04.2018 16:24

5 lezúcich kliešťov a 1 prisatý. Už to začalo :aaa: Hľadám prírodnú alternatívu. Ale esenciálne oleje, ktoré som používala, sa ukázali skôr ako priťahujúce kliešťov než odpudzujúce. Tak som zvedavá na toto.

Arava
obojok - účinný po dobu minimálne 5 mesiacov
pipeta - odporúčaná je aplikácia každé 4 týždne, odporúčame používať spoločne s Antiparazitným Šampónom ARAVA s aplikáciou minimálne 3 dni pred pipetou a následné 3 dni vyhýbaniu sa vode. Po 3 dňoch je možné kúpať psíka s Antiparazitným Šampónom ARAVA pre zvýšenie a predĺženie účinku.

K pipete z originálu:
Treat the pet in open ventilated area.
Avoid treating around people with respiratory problems.
Do not use F.T.L Advanced Treatment concomitantly with Cortisone or antibiotics treatments
Pets with sensitive skin/ allergies/ white fur- it is recommended to apply few drops of F.T.L Advanced Treatment on one spot before commencing treatment.
In case of contact with the eyes - wash with cold water. If no improvement is achieved, consult a doctor.
Store at room temperature. For external use only. Don’t allow pets to ingest. Keep out of reach of children.

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Pia 06.04.2018 16:40

MisheliQ píše:5 lezúcich kliešťov a 1 prisatý. Už to začalo :aaa: Hľadám prírodnú alternatívu. Ale esenciálne oleje, ktoré som používala, sa ukázali skôr ako priťahujúce kliešťov než odpudzujúce. Tak som zvedavá na toto.

Arava
obojok - účinný po dobu minimálne 5 mesiacov
[/i]


my sme mali obojok minulý rok a 1 kliešť? aj tento rok som kúpila :jop:

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Pia 06.04.2018 16:51

Fakt? Tak to si ma potešila. Nie som veľmi zvyknutá na toľko kliešťov (iba raz z popradského lesa si doniesli 14 či 15 kliešťov). Inak v KE (okrem parku Anička), PP (okrem lesa) a Tatrách sme venčili aj bez antiparazitík. Až potom psy boli v Trstenej u kamošky a tam mali veľa kliešťov, a to kamoška dávala esenciálne oleje pravidelne nie ako ja.
Teraz nemajú nič a už po nich lezú. Mám obavy použiť esenciálne oleje (cdVet a Reico), lebo nechcem, aby prišli komplet zamorení.

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Pia 06.04.2018 16:56

MisheliQ píše:5 lezúcich kliešťov a 1 prisatý. Už to začalo :aaa: Hľadám prírodnú alternatívu. Ale esenciálne oleje, ktoré som používala, sa ukázali skôr ako priťahujúce kliešťov než odpudzujúce. Tak som zvedavá na toto.

Arava
obojok - účinný po dobu minimálne 5 mesiacov
pipeta - odporúčaná je aplikácia každé 4 týždne, odporúčame používať spoločne s Antiparazitným Šampónom ARAVA s aplikáciou minimálne 3 dni pred pipetou a následné 3 dni vyhýbaniu sa vode. Po 3 dňoch je možné kúpať psíka s Antiparazitným Šampónom ARAVA pre zvýšenie a predĺženie účinku.


Tu je jeden recept, používala som ho minulý rok a len tuším dva alebo tri lezúce liešte boli.
150 ml destilovaná alebo prevarená voda, 10 kvapiek EO rozmarín, 10 kvapiek EO eukalyptus (citrónový eukalyptus je najvhodnejší), 5 kvapiek EO citrón, asi 0,5 čajovej lyžičky jablčný ocot

Všetko spolu zmiešať a pred použitím vždy pretrepať, lebo EO a voda sa nezmiešajú, esenciálne plávu na povrchu a pretrepaním sa na chvíľku dostanú dolu k pumpičke. Pri sprejovaní prekryť psíkovi oči, uši a papuľku. Sprejovať tesne pred odchodom von. Použité esenciálne oleje nie sú v uvedenom riedení pre psíky toxické. Esenciálne oleje nezamieňať za iné ani nemeňte dávkovanie. Nie je vhodné pre kotné sučky, choré psy, veľmi malých psov (čivava) a ani pre mačky !. Pre veľmi malých psov a šteniatka od 10 týždňov do 18 mesiacov je dávkovanie esenciálnych olejov o polovicu nižšie. Pre mačky tento recept nepoužívajte v žiadnom prípade !

K esenciálnym olejom: nepoužívajte žiadne oleje do vonnej lampy, to sú syntetické gebuziny, toxické pre zvieratá. Len 100% prírodné esenciálne oleje - na fľaštičke musí byť latinský názov rastliny, balené v tmavej modrej alebo hnedej fľaštičke, na stránke výrobcu treba pozrieť, či je uvedený spôsob získavania silice a miesto výskytu rastliny. Rozhodne nekupujte nejaké olejčeky v kvetinárstve alebo v nejakých darčekových predajniach, to je syntetika, nevhodná pre zviera a nevhodná pre človeka. Vonné olejčeky nepoužívajte ani v miestnosti kde je zviera ! Len 100% čisté EO, aj to len niektoré.

Pardon, za toľko výkričníkov, ale tejto téme sa venujem už dosť dlho a ľudia si dokážu otráviť zviera kde čím.

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Pia 06.04.2018 17:09

Super Noelle, ďakujem za tip :jop: ! Vyskúšam tie obojky / pipety (neviem sa rozhodnúť, ktoré vziať, ale najskôr asi obojok, ktorý sa dá dať vždy dole a jeho účinok tak vymizne), aj kvôli svojej pohodlnosti. Ale ak by nefungovalo, mám aspoň v zálohe niečo ďalšie.

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Uto 10.04.2018 14:27

Sunny píše:Ja som minuly rok vyskusala NexGuard, tak nejak sa to vola - tabletka, ale nie s tak dlhym ucinkom a aj s inou ucinnou latkou myslim ako Bravecto. Psy nemali problem a ani klieste. A realne to fungovalo dlhsie nez sa uvadza ucinnost. Nie je to bezne v predaji, len u veta.



Tiež používam Nexgard , ale Nexgard spectra - ma + učinnu latku proti dirofilarioze . Minuly rok som mala ulet , že ideme na prírodno : Od baron.cz kvaky na ušný boltec , šampon , všetko príroda , ale nefungovalo to - a šup , mali sme babeziozu aj dirofilariozu od komara , des , strach o psov ....vratili sme sa tento rok k Nexgardu , drahý ako krava , ale radšej tak ako kopec prachov na liečenie psov a o strachu o nich ani nehovorím ...
Odoslať odpoveď