Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Krivanie po aplikacii tinktury.

Poslaťod Vikiki22 » Štv 03.05.2018 7:01

Aká konkrétna tinktúra to bola?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Sunny » Štv 03.05.2018 7:24

Somtu to nemusí byť tou tinktúrou, to može byť tým kliešťom - jedným z príznakov boreliózy je práve krívanie. Takže by som urýchlene navštívila veterinára, aby boreliózu vyvrátil/potvrdil.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Štv 03.05.2018 7:37

Tiez nachadzam klieste aj napriek tomu obojku, a to sme este neboli ani v lese :ach: By som chcela vidiet proti comu funguje 5 mesiacov. Srst maju inak uplne otrasnu, taku mastnu.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod ivana1 » Štv 03.05.2018 7:54

Sunny píše:Somtu to nemusí byť tou tinktúrou, to može byť tým kliešťom - jedným z príznakov boreliózy je práve krívanie. Takže by som urýchlene navštívila veterinára, aby boreliózu vyvrátil/potvrdil.
Len to nebude z toho kliešťa, čo vybral v ten deň.

Hoshiko mala raz reakciu na pipetu. Už som to kde si dávala, skopírujem:
ProMerisDuo. Pipetu sme kupili u veta. Tie neziaduce ucinky - bolo to otrasne. Chodila akoby so stuhnutymi nohami. Nebolo to krivanie, ale tuhost v klboch? Presli dva dni po aplikacii, bolo to stale horsie, len stala so sklonenou hlavou, pozerala "do blba", nikam nechcela ist, pila a trochu jedla, ako vo sne, veta som kontaktovala, povedal, ze musime prist na druhy den, ak to nebude lepsie, keby bolo horsie, nech ho volam aj v noci. Psica nikam nechcela chodit, von sme ju ledva dostali na vycikanie, k vetovi som ju takmer celu cestu niesla. Dal jej antidotovu injekciu, museli sme cakat, ci to zaberie. Po 5 minutach dvihla hlavu z mojich kolien, zacala sa obzerat okolo seba, akoby to videla prvy raz. Vet ju skontroloval - zase sme museli cakat, ci to zase nebude mat ucinky smerom k hyperaktivite. Mozem napisat, ze to vyzeralo ako zazrak - pes, ktory poriadne nevedel o sebe - o 10 minut lietal s kyvajucim chvostom, nuchala a doslova akoby sa smiala, skackala. Odlahlo mi.
ProMerisDuo - no blchy ani klieste sme nemali, ale kvoli ucinkom je pre nas tabu.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Lindchen » Štv 03.05.2018 7:58

Pred tromi dňami som si našla kliešťa aj ja, asi nejaký zabudnutý lezúci prešiel z Arisiaka. :ach: To sa budem veľmi tešiť, ak od neho niečo chytím.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Sunny » Štv 03.05.2018 8:11

Píše že veľkého kliešťa, mohol tam byť už dlhšie, prípadne nejaký predtým, ktorého si nevšimli :nwm:
V každom prípade by som na tú veterinu pre istotu zbehla, aj keby to bolo "len" z tej pipety.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Nataša » Štv 03.05.2018 8:40

MisheliQ píše:Tiez nachadzam klieste aj napriek tomu obojku, a to sme este neboli ani v lese :ach: By som chcela vidiet proti comu funguje 5 mesiacov. Srst maju inak uplne otrasnu, taku mastnu.


akože nám to fakt minulý rok fungovalo, jeden kliešť za sezónu, možno ich bolo menej vonku, alebo sme mali šťastie, alebo je ich teraz jak nasratých..... :plac:
Nataša
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod moschino » Štv 03.05.2018 9:28

Nezvyknete aj striekat psa pred prechádzkou v trave alebo lese? Ja zvyknem, aj ked maju pipetu a celkom to ma ucinok (klop - klop)
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Krivanie po aplikacii tinktury.

Poslaťod Somtu » Štv 03.05.2018 13:46

Vikiki22 píše:Aká konkrétna tinktúra to bola?

Bola to taka zelena od Frontline Combol, dali sme jej to cele na krk a odvtedy ako keby nemala silu v nohach a tak cudne chodi. Tu je link http://www.zoofast.sk/frontline-combo-s ... 19863.html , ta M 1,34ml
Somtu
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Štv 03.05.2018 13:55

uff, mi stále nič, ale bojííím :aaa:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Elis » Štv 03.05.2018 14:58

moschino píše:Nezvyknete aj striekat psa pred prechádzkou v trave alebo lese?


:yes:

Somtu píše:a odvtedy ako keby nemala silu v nohach a tak cudne chodi.


po 24h po aplikaci asi uz toho moc nevymyjete. k vetovi je třeba jit...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod hisham » Štv 03.05.2018 16:15

A cim striekate, akym sprejom? Nejaky prirodny menforsan alebo chemia? Chcem kupit, ale neviem, aky.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Slausa » Štv 03.05.2018 16:28

Arpalit. Po ňom viem, že nezačne grcať ani nič podobné
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod moschino » Štv 03.05.2018 16:33

Ja prirodnym neverim. Uz som sa popalila. Sice chemia, ale zabera a mensie zlo ako nejaka babezka alebo co. Ja davam sprej Predator (aj sampon mam) alebo tiez arpalit penu
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Pia 11.05.2018 10:09

Nataša v pohode, účinnosť sa môže líšiť pes od psa, sezóna od sezóny. Ja to beriem tak ako to je. :smile: Ani iné antiparazitárne prípravky by nemuseli fungovať. Len teda mohlo by to fungovať z tých 500 druhov hmyzu aspoň na tie kliešte, to ostatné mi až tak neva :lol: A aspoň mesiac, keď už nie 5 mesiacov
32207581_10212363773711947_10732148315127808_n.jpg
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť