Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Slausa » Pon 19.03.2018 22:03

Kellee, jediná látka, o ktorej viem, že po nej nemusím letieť na veterinu. Z killtixu sa dostával týždeň, po scalibore (ale nech nekrivdím, nevie sa na 100% či tam nebola aj iná príčina) skončil na infúzií a oboma koncami sa z neho liala voda. Nechcem dráždiť hada
Mávala som od beapharu nejaký, ale už ho nedostať, resp. som ho nikde nevidela.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Snezienka123 » Uto 20.03.2018 6:56

Tiež používam advantix kvôli častejšiemu kúpaniu.
Mám pocit, že pri iných spotoch sa tá účinnosť častým kúpaním stráca. :nwm:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 7:16

Kazdy spot on sa vstrebava do krvi - odtial sa fakt nema ako vymyt...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Sunny » Uto 20.03.2018 8:50

Do krvi? Určite? Mne sa zdá, že len do pokožky :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod pigie » Uto 20.03.2018 8:56

Ano, roznasa sa mazom do folikulov, do kri nie, ved to by bol ako bravecto... By si to zo psa nedostala, keby bol problem. Takto psa x krat vyrajbes samponom a je po ucinku.... Kupanie bez samponu maz nezmyva, preto ucinok drzi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 8:57

tak do koze, to je fuk - nie je to proste len na srsti. ved je chraneny cely pes v podstate, nielen oblast, kde sa to aplikuje... a ma to kratkodobejsi ucinok - z mojich skusenosti to je pouzitelne tak 3 tyzdne, ten dalsi tyzden to uz pokulhava.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Vikiki22 » Uto 20.03.2018 9:05

No nie je to moc jedno, či je to v krvi alebo len v tukovej vrstve na koži. Spomedzi spot on prípravkov sa do krvi vstrebávajú len Stronghold a Advocate, iné zostávajú len v tukovej vrstve kože, preto sa ich účinnosť znižuje kúpaním. Zmyješ tukovú vrstvu (väčšinou šampónom) = zmyješ spot on.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 9:09

takze aj advantix sa rovnako vymyva...
ja psa samponujem raz za rok. a ked, tak pred aplikaciou spot onu. inak sa v lete kupaval- plaval kazdy den a v pohode drzalo. pouzivam len pipety, nic ine.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod kellee » Uto 20.03.2018 9:11

ja im holdim spot len teraz na dva mesiace a na leto dostanu obojky, take zelene som mala vonave od men for san, Alexovi to stacilo mal, foresto maval roky a musela som zlozit, proste zrazu reakcia
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Snezienka123 » Uto 20.03.2018 23:06

Určite sa aj advantix vymýva, ako všetky spoty, ale vtedy dávno, keď som ich porovnávala práve kvôli častejšiemu kúpaniu, tak on z ostatných vychádzal ako najviac vhodný pre častejšie kúpaného psa.

Z príbalového letáku, ak by niekomu pomohlo:
"Liek ostáva účinný aj po kúpaní zvieraťa. Napriek tomu by sa malo vyhnúť dlhému, intenzívnemu kontaktu s vodou. V prípadoch častého kúpania môže byť doba účinku redukovaná. V týchto prípadoch neaplikovať liek viac ako jeden krát za týždeň. V prípade nutnosti použitia šampónu, urobte tak ešte pred aplikáciou Advantixu alebo aspoň dva týždne po jeho aplikácii pre optimalizáciu účinku lieku."
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod mart.ina » Štv 22.03.2018 7:14

obojok s permetrinom nepoznám, ale ak by si chcela spot on s čistým permetrinom, najlepšie cenovo vychádza Bob Martin. Drží cca 3 týždne, v podstate skoro žiadny spot nevydrží účinný tie 4, ale je lacný a účinný. Akurát u permetrínu vždy pozor ak je pes v kontakte s mačkami, pre mačky je permetrín toxický.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod moschino » Štv 22.03.2018 8:02

ja tiež dávam advantix a šampónujem, až keď smrdia. Viem, že by sa malo striedať, ale ja som s ním spokojná, ani nechcem meniť. Mám ešte pipetku, čo niekde vyhrali, dám im raz aj tú (na psy do 20 kg, tak im to rozdelím).
Inak keď už mám pocit, že neúčinkuje a ideme niekam do lesa, dám predátor sprej. Celkom dobrá vec
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Slausa » Štv 22.03.2018 8:44

Martina, díki, vyskúšam. S mačkami sa nestetáva
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod majjuna25 » Štv 22.03.2018 13:11

AHojte,

nemáte prosím skúsenosti s takýmito príveskami?

https://abc-zoo.sk/2463-antiparazitny-p ... clip-.html
https://abc-zoo.sk/9777-repelent-tick-l ... macky.html

Hľadám dáku ochranu pred kliešťami pre Rubču, kvôli mastocytómom jej moc nechcem dávať nič chemické, ideálne žiadne pipety.
Mám v pláne kúpiť jeden z tých príveskov, i keď nie som si istá, či im moc verím :lol: ale skúsim a skombinujem s dákym sprejom.

Scoťákovi som kúpila Bravecto - vedeli ste, že už existuje Bravecto i v spot-on forme? Vraj novinka. Chcela som sa vyhnúť Bravectu, ale po našej poslednej prechádzke brnenským parkom, odkiaľ si v srsti doniesol presne 31 kliešťov (+ďalšie som našla mimo neho-na sebe, notebooku...) a to i napriek tomu, že mal aplikovaný Fypryst, ma už prešla trpezlivosť a proste skúsime to Bravecto. Človek si fakt nenavyberá :ach:

Tak vopred díky za prípadné referencie/názory na tamtie prívesky, prípadne i ďalšie návrhy vítané :hi: :ahoj:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod pigie » Štv 22.03.2018 13:44

S tym druhym mam skusenost. Nefungoval vobec :heh: A ked sme vytahovali kliestov, tak som kliestov davala k tomu privesku a veselo si to k nemu spacirovali... Tak to vo mne uz vobec doveru nevzbudilo. Iste je, ze som tomu dala asi 2 tyzdne a mnozstvo kliestov sa vobec neznizilo. Uz by som do toho peniaze neinvestovala.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť