Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Uto 17.04.2018 13:34

Obojok dnes nasadeny. Z dnesnej prechadzky si psy doniesli 13 kliestov. Klieste boli ale znacne dezorientovane. Dufam, ze ich nebudem musiet po kazdej prechadzke hladat a bat sa toho, ze mi budu liezt niekde po dome...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod AndreaT » Uto 17.04.2018 16:42

Noelle píše:Tu je jeden recept, používala som ho minulý rok a len tuším dva alebo tri lezúce liešte boli.
150 ml destilovaná alebo prevarená voda, 10 kvapiek EO rozmarín, 10 kvapiek EO eukalyptus (citrónový eukalyptus je najvhodnejší), 5 kvapiek EO citrón, asi 0,5 čajovej lyžičky jablčný ocot


K esenciálnym olejom: nepoužívajte žiadne oleje do vonnej lampy, to sú syntetické gebuziny, toxické pre zvieratá. Len 100% prírodné esenciálne oleje - na fľaštičke musí byť latinský názov rastliny, balené v tmavej modrej alebo hnedej fľaštičke, na stránke výrobcu treba pozrieť, či je uvedený spôsob získavania silice a miesto výskytu rastliny. Rozhodne nekupujte nejaké olejčeky v kvetinárstve alebo v nejakých darčekových predajniach, to je syntetika, nevhodná pre zviera a nevhodná pre človeka. Vonné olejčeky nepoužívajte ani v miestnosti kde je zviera ! Len 100% čisté EO, aj to len niektoré.


Otázka: kde v BA je predajňa s takýmito EO??? hľadala som a našla som len oleje do vodných lámp. Ď.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod lucik » Uto 17.04.2018 17:05

MisheliQ píše:Klieste boli ale znacne dezorientovane.

:heh: a ako vyzerajú dezorientované kliešte?

Ja po tom ako som z Tekvi dala dole zopár lezúcich, našla jedného nacucaného uschnutého odpadnutého a vybrala dvoch zakusnutých, som obom labroškám dnes kvapla Advantix. A ešte mám nejaké maďarské spreje, tak tie prsknem, keď pôjdeme do exponovaných oblastí.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Uto 17.04.2018 17:24

Tak, ze nevedia, ktorym smerom maju ist :D V lese sme boli 3 hodiny. Vytahovala som zo srsti lezucich kliestov, ani jeden nebol prisaty. Uplne nevedeli kde je sever. Ale teda nosit si lezuce klieste domov sa mi nechce
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Uto 17.04.2018 18:05

AndreaT píše:
Otázka: kde v BA je predajňa s takýmito EO??? hľadala som a našla som len oleje do vodných lámp. Ď.


napr. Hanus predávajú v lekárňach, väčšinou majú levanduľu a ostatné mi objednajú. Kupujem napr. v DNV v tom nákupnom centre dolu je lekáreň, alebo objednávam priamo na stránke hanus.sk, potom Dr. Max myslím že iba cez E-shop, v ich lekárňach nemajú EO, Iné značky EO majú v bio obchodíkch napr. v nákupných centrách (bory mall, avion), potom Slnečnica pri Dulovom nám.. Potom má veľa dobrých EO http://www.bioterra.sk, osobný odber v Petržalke.

Neviem, v akej časti BA sa pohybuješ, ale skús ten Hanus v lekárni.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Uto 17.04.2018 20:14

Cezarovi som dala dole obojok. Je apaticky a trasie ho. Vobec sa mi to nepaci.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod wer » Str 18.04.2018 7:10

toto je zaujimave - vyskyt nakazenych kliestov encefalitidou a boreliozou na SK
https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/Hygi ... e=fbINTERN
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Slausa » Str 18.04.2018 7:17

Mishel, mne toto isté spravil môj po scalibore.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Str 18.04.2018 7:36

Vyzeralo to hrozne. Bola to urcite reakcia na obojok. Dnes uz je znova ako predtym, hravy, zravy, culy. Paneboze, ze toto dokaze spravit jeden obojok, vsak ten pes vyzeral akoby umieral. Strasne som sa bala
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Str 18.04.2018 8:00

to si kúpila ten prírodný o ktorom si písala dve strany nazad ?
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Slausa » Str 18.04.2018 8:55

Grcal vodu, :kak: vodu, nevládal stáť na nohách, skončil na infúziách. Na druhý deň tiež všetko v pohode.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Str 18.04.2018 9:01

No ja pre Nelly napr. nemôžem používať tie chemické, síce nemá príznaky otravy, ale má strašnú kožnú reakciu - alergiu a vypadávanie srsti. Preto používame len esenciálne oleje. A na margo toho prírodného obojka, čo písala MisheliQ - pozeral som zloženie, klinček a škoricu by som rozhodne pre zvieratá nepoužívala, ale možno je tam toho málo, bohvie. Inak si dosť často všímam, že do produktov pre zvieratá výrobcovia dávajú kontroverzné zložky ako napr. pre mačky nimbový olej a pod.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Str 18.04.2018 10:03

Áno, ten Arava. Hľadala som aj na internete nejaký príbalový leták, ale márne. Ide o produkt z Izraela. Nevedela som ho nájsť ani v European Medicines Agency, som myslela, že tam bude evidované všetko.
Naposledy upravil MisheliQ dňa Str 18.04.2018 10:05, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod kellee » Str 18.04.2018 10:05

ja som roky pouzivala foresto, strasne som s nim bola spokojna, cele leto som mala pokoj, jemu perfektne zaberal a minuly rok v lete, po asi troch mesiacoch od zalozenia, krk totalne cerveny, pes sa nesiel doskrabat. tak som uz nechcela velmi riesit dalsi kupila som obojok menforsan. ale ani pri tom som mu nenasla ziadneho kliesta. teraz som objednala pipety, uvidime, ale dost sa bojim tej reakcie.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Str 18.04.2018 10:14

MisheliQ píše:Áno, ten Arava. Hľadala som aj na internete nejaký príbalový leták, ale márne. Ide o produkt z Izraela. Nevedela som ho nájsť ani v European Medicines Agency, som myslela, že tam bude evidované všetko.


tuším je to tento, aspoň si myslím
http://www.arava-psp.com/en/products/pr ... ample1-24-

EO škorica a klinček nesmú zvery, ktoré majú problém s krvotvorbou, zrážanlivosťou a pod., ale celkovo je to kontroverzná zložka (t.j. málo preskúmaná na zvery), mačky ju absolútne nesmú. Ale zase bohvie koľko tých prírodných zložiek je tam naozaj, či tak ako v niektorej kozmetike že 0,01 % a už to je prírodné ? Neverím ničomu, čo si sama nevyrobím a nepreskúmam :ua:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť