Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Bibiana » Pia 28.03.2008 20:41

Ja ProMeris neviem u nás zohnať.. :nwm: A ani v žiadnom eshope..
Hovoril mi o ňom jeden známy, že ho mal od ďalšieho známeho a veľmi si ho pochvaloval.. :yes:
Teraz som vykutrala na nete- ProMeris Duo™ obsahuje metaflumizon, ktorý je novou ektoparazitickou látkou pre malé zvieratá v priebehu posledných 10 rokov s odlišným spôsobom účinku- čiže háveď by ete nemala byť rezistentná voči tejto látke..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Lucifer » Pia 28.03.2008 21:00

Tak ja som dnes Izaakovi kupila obojok Scalibor, Arthurovi dame pipetu Advantix (nakolko ho Izaak v kuse kmase za krk) a nechcem, aby sa priotravil olizovanim obojku + som im kupila spray Frontline, keby sme isli do "postihnutych" oblasti...tak im to strekneme pred prechadzkou :jop:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Priscilla » Pia 28.03.2008 21:29

Bibiana píše:Ja ProMeris neviem u nás zohnať.. :nwm: A ani v žiadnom eshope..

Ono by to mali predávať výhradne veterinári, tuším. Skúšala si sa spýtať tam?
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Bibiana » Pia 28.03.2008 21:34

Priscilla píše:
Bibiana píše:Ja ProMeris neviem u nás zohnať.. :nwm: A ani v žiadnom eshope..

Ono by to mali predávať výhradne veterinári, tuším. Skúšala si sa spýtať tam?


Priscil áno.. Lenže tu (ako v mojej časti kde bývam) keď som si Drontal pýtala tak sa na mňa usmial spôsobom, že kde to žiješ dievča a povedal, že tu by som to kupovala možno tak ja.. Takže toto je beznádejný prípad.. Budem musieť zbehnúť do mesta.. A inak, dobré vedieť, že len u veťov by mali byť, pretože ja zvyknem kupovať tieto veci v lekárni.. Tak aspoň viem, že tam nemusím zbytočne chodiť :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Van » Pia 28.03.2008 22:11

Bibiana píše:Ja ProMeris neviem u nás zohnať.. :nwm: A ani v žiadnom eshope..
Hovoril mi o ňom jeden známy, že ho mal od ďalšieho známeho a veľmi si ho pochvaloval.. :yes:
Teraz som vykutrala na nete- ProMeris Duo™ obsahuje metaflumizon, ktorý je novou ektoparazitickou látkou pre malé zvieratá v priebehu posledných 10 rokov s odlišným spôsobom účinku- čiže háveď by ete nemala byť rezistentná voči tejto látke..

Bib, ak budes v BA, skoc do Bajvetu, tam ho maju...ale nam ho neodporucil vzhladom na to ako Ron reaguje, prave kvoli tej reakcii nan u niektorych jedincov.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Bibiana » Pia 28.03.2008 22:14

Van píše:Bib, ak budes v BA, skoc do Bajvetu, tam ho maju...ale nam ho neodporucil vzhladom na to ako Ron reaguje, prave kvoli tej reakcii nan u niektorych jedincov.


Uff, to je až také "divné" s tým ProMerisom? Skúsim popýtať veta, že čo myslí... Aaa Bajvet je tá vetka na Bajzovej, že hej? :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Van » Pia 28.03.2008 22:19

Bibiana píše:
Van píše:Bib, ak budes v BA, skoc do Bajvetu, tam ho maju...ale nam ho neodporucil vzhladom na to ako Ron reaguje, prave kvoli tej reakcii nan u niektorych jedincov.


Uff, to je až také "divné" s tým ProMerisom? Skúsim popýtať veta, že čo myslí... Aaa Bajvet je tá vetka na Bajzovej, že hej? :smile:

jj na Bajzovej...ale ak chces cosi "rozoberat" a nie len kupovat, pytaj si chlapov na diskusiu...su tam dvaja a jedna pani/slecna no ta tam nebyva sama, vzdy je s nou niekto z tych dvoch panov (aspon cez tyzden) :smile:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Bibiana » Pia 28.03.2008 22:20

Skôr sa porozprávam s vetom, ktorí má Falcov chorobopis v malíčku.. :smile: Ale dankešn :aplause:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod yuyacho » Pia 28.03.2008 23:32

cenovy rozdiel je tam ale dost dobry, pipety su vacsinou na 1 mesiac proti kliestom a stoja okolo 250,-Sk, cize od aprila do oktobra je to minimalne 5 x 250,-Sk = 1.500,-Sk a obojky su od 400-700,-Sk na 5-7 mesiacov....
yuyacho
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Jack » Sob 29.03.2008 22:26

Ja som mal ten ProMeris DUO . Obyčajný ProMeris je pre mačky .. Ale ak ja by som ho už druhý krát neodporúčal. Moje psy boli po aplikovaní ako nafetované . Štuchol som do nich prstom a oni sa zvalili na zem. Ale vyspali sa z toho. Bolo to napísané aj na obale že vedľajšie účinky je malátnosť . Proti kliešťom to vydržalo asi 3 týždne.
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Silwuska » Str 02.04.2008 9:23

Posiiim ceraj som nejaka nervozna vytahovala klieste a ostala aj malemu hlava vnutry aj macovi...mam to uz nechat tak, alebo mame ist neskaj na veterinu?? co by mu tam robili?? iba vyskrabovali?? bo sak to mozme aj mi ne?? no nevim, mate niekto skusenost?? :ua:

No a ted babo rad...na veterine vceraj povedali ze ak dam pipetku a krpcovi aspon dva dni nedovolit maca hryzkat na krku :nwm: jak ich mam preboha oddelit??? obojok asik dam a schovam ho macovi pod velky obojok...to by mohlo byt v pohode...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Silwuska » Str 02.04.2008 11:27

Priscilla píše:
yuyacho píše:ahojte, my sme uz tiez chytili kliesta, vetoska nam dala pipetu : Promeris Duo, poznate to niekto? lebo mne sa zdala fenka potom uplne jeden den ako omamena, advantix jej nechceli dat, -ked poculi ze matka je border kolia, ze je prilis silny...ked bola stenuch mala pipetu fronline, bola ok, ale vetoska povedala ze u nas uz nezabera.

Ja som s Promerisom zatiaľ spokojná. (Klop, klop.) Phoebe to už mala aj minulý rok a mala len dvoch kliešťov za celé leto-jeseň (jeden malinký sa len prisal a zakrátko odpadol a skapal, a druhého už keď to nemalo pôsobiť). Takže som to obom dala aj tento rok, uvidíme... :smile:
O tom omámení po tejto pipete som inak počula od viacerých ľudí. Moje ale boli v pohode, žiadne nepriaznivé reakcie.


Prosimta Pris a nesmrdel ten promeris nejak ??? lebo vetko ma vcera upozornoval ze to dost pachne take dva dni... :nwm: tak som to ani nezobrala ze ci to je pravda alebo je on citlivka...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Lucifer » Str 02.04.2008 12:54

Silwuska píše:obojok asik dam a schovam ho macovi pod velky obojok...to by mohlo byt v pohode...


Ano, tak toto som chcela urobit aj ja :no: , ale zevraj potom ten protiparazitarny obojok nema ucinok...Lebo sa z neho ta aroma nevie uvolnovat v takej miere, ako by mala :nwm:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod Silwuska » Str 02.04.2008 13:37

Hm...sakra...tak co stul?? a lucifukajda ty jak to robis?? kedze mas dvoch pesakov?? davas spot on?? a krpec(vekom :lol: ) sa ti nevesa na krk labruskovi?? alebo ich oddelujes?
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod yuyacho » Str 02.04.2008 14:01

Silwus, promeris smrdi dva -tri dni a priserne - mne, cloveku, psovi musi nenormalne, preto su asi take "sfetovane" tie psiky, ja ho uz nedam urcite, mne sa ta reakcia nepacila ani trosku.
yuyacho
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť