Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Čo na kliešťov?

Poslaťod Margita » Uto 28.05.2019 11:26

Co vsetkp si pouzil?vsetky dostupne spot ony,bravecto aj spreje na báze permethrinu?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo na kliešťov?

Poslaťod vavrena » Uto 28.05.2019 12:24

kalipaca, ak chceš niečo, čo kliešte odpudí zvonka, potrebuješ repelent - odpudzovač. tie prírodné sú vhodné aj na každodenné použitie, ale nie sú smrteľné, a nezaberajú na 100%. Ale psovi neublížia. Chemické repelenty sú naozaj účinné, tie na báze permethrinu aj reálne usmrtia kliešťa, ak sa odváži prichytiť sa na čivave. Len teda cíti ich aj pes. Ja na malé psy používam len spreje, žijem v silno zaklieštenej oblasti, takže pred vstupom do lesa sprejujem packy a podvozok. Z lúky či ihriska si kliešťov dovezieme, ale nie po desiatkach ako z lesa, tak neprežívam to nejak.
Všetky ostatné prípravky sa zakladajú na princípe, že kliešte najprv vylezú na psa, a väčšinou až po prisatí ich to usmrtí. Ešte obojok by mohol kliešte odpudzovať, ale nezabráni im prichytiť sa napríklad na chvost, čiže je možné, že sa potom kliešť pustí až v byte, lebo si nenájde vhodné miesto.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo na kliešťov?

Poslaťod Margita » Uto 28.05.2019 16:48

my celkom uspesne fungujeme na arpalit pene,striekam pred tym nez ideme von a aj ked sa vratime,hlavne malu,kliestov tu tiez mame po milu Jarmilu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo na kliešťov?

Poslaťod kalipaca » Pia 31.05.2019 10:24

Tak veterinár nám poradil nejakú tabletku za 30€ a zatial 2 dni klud.Má s nou niekto skúsenosti?
kalipaca
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Čo na kliešťov?

Poslaťod Margita » Pia 31.05.2019 10:51

Myslis Bravecto?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo na kliešťov?

Poslaťod vavrena » Pia 31.05.2019 10:57

No tak zrovna tabletka problémy malého psa neporieši, kliešte na neho polezú presne tak isto. Skapú, až keď sa prisajú.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo na kliešťov?

Poslaťod moschino » Pia 31.05.2019 11:58

Ja mam male psy a pochvalujem si advantix pipety. Mali par kliestov za zivot (Frapec 4, ale este pred mesiacom yo boli len 2 za cely zivot, teraz ma 5 rokov). Akurat ta pipeta stoji okolo 8e a proti kliestom ucinkuje len 3 tyzdne. Takze potom treba opakovat a su s tym naklady. Ja davam 2 pipety na jar a potom na jesen. V zime v lete nemaju nic. Ked ne strasne teplo, ani klieste nelezu.
Ked uz konci ucinnost pipety (ze uz ju ma tie 3 tyzdne), striekam Predator sprejom. Smrdi strasne, ale ucinkuje. Arpalit pena je fajn menej smrdi ale aj menej ucinkuje
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo na kliešťov?

Poslaťod kalipaca » Uto 04.06.2019 19:20

Áno tabletka sa volá Bravecto.No problémy s klieštami stále pretrvávajú :pac: :pac: :pac:
kalipaca
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Čo na kliešťov?

Poslaťod Margita » Uto 04.06.2019 19:43

Este si neprezradil co všetko si skusil
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo na kliešťov?

Poslaťod martin_s » Uto 04.06.2019 23:45

Ja som daval advantix a bol som spokojny, dokonca to vydrzalo dlhsie nez 30 dni ako pisu... Teraz som na obmenenie dal Vectra 3D a zatial pokoj... Oba pripravky maju aj repelentny ucinok...

kalipaca píše:Áno tabletka sa volá Bravecto.No problémy s klieštami stále pretrvávajú :pac: :pac: :pac:

Citas o ti odpovedaju? Pozri vyssie a najdes preco aj napriek tomu ze si dal tbl ti na psa lezu klieste...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo na kliešťov?

Poslaťod kellee » Str 05.06.2019 8:36

k bravectu- som celkom ostala v soku, fena rok a pol po tabletke a klieste na nej stale kapu.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo na kliešťov?

Poslaťod clupko » Str 05.06.2019 9:08

preco sa to tu vobec riesi, vsak je tu o tom cela tema s takmer 180 stranami komentarov.... :ach: viewtopic.php?f=15&t=1184
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Uto 06.08.2019 15:48

Sú tento rok na Záhorí kliešte alebo nie sú ? Vôbec nemáme kliešte, nie že by ma to mrzelo, len je mi to divné. Síce používame protikliešťák, ale prírodný, tak preto mi to je divné. Inej hávede je plno, po dome nám lezie všeličo, aj vonku všeličo a denne chodíme medzi zarastenou vysokou trávou, medzi danielčou zverou. Len žiadne kliešte nevidím, tento rok sme mali len dva lezúce hneď z jari a odvtedy ništ .
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod wer » Uto 06.08.2019 15:51

teraz nenachadzam a nic nema pes na sebe ani...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod pigie » Uto 06.08.2019 18:03

U nas boli tiez len na jar, teraz ani nepamatam kedy som videla naposledy.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť