Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod ivana1 » Str 06.06.2018 12:52

Connie píše:. Na :kak: la som sa a kúpila Foresto...a aj tak na ňu lezú kliešte.
Kedy si ho dala? Lebo podľa mojich skúseností trvá aj dva týždne, kým zaberie...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Connie » Str 06.06.2018 14:29

To fakt? ma porazí...rátala som s tým, že to zaberie tak za deň, dva... a dostala ho pár dní nazad, ani nie týždeň.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Elis » Štv 07.06.2018 19:42

Connie píše: Dostala pipetu - Advocate, to jej spálilo srsť na chrbte.


ted jsi me nepotěšila.
Resim, ze Kaca ma asi reakci na permethrin. hotspot po kazde aplikaci asi uz nebude nahoda.
Tak jsem si rikala , ze zkusim advocate -ale uz jsem i na FB cetla, ze byla reakce.
fipronil asi zbyva jako jediny. a ten pry nefunguje :prd:

včera po stopach asi 15klistat jsme vyhazovali :pac:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod elfinka » Pia 15.06.2018 16:15

Ja som dala advantix, a na jednom z miest aplikácie to začalo mokvat :ua: skúsila som to vymyt, ale zatiaľ mám pocit, že neúspešne a pokračuje to ďalej.
Je šanca že to prežije bez vypadania chlpov? Úplne nemám chuť mu strihať dieru na chrbte kvôli slnku.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod pigie » Pia 15.06.2018 16:22

Vysoka. Len to musis pravidelne a ovela castejsie dobre cistit. Ja som velakrat Hugovi nic nestrihala, vypadalo co vypadalo, ale nestrihala som nic. Ked sa dalo, som to ogumickovala, aby do toho nesli chlpy.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Elis » Sob 16.06.2018 6:44

elfinka píše:Ja som dala advantix, a na jednom z miest aplikácie to začalo mokvat


taky? :oo: :ua:
si nepamatuju, ze by mi psi nejak reagovali na pipety cele roky.
a ted to ctu vsude
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod lucik » Ned 17.06.2018 10:29

Connie mala z Advantixu suchý pás srsti.. moje labrošky ani Rakyho hovawartky nič, v pohodke
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod kellee » Ned 17.06.2018 13:45

ja sa bojim uz aj nieco dat, uz im skoncil fypryst, ale totalne netusim co idem robit teraz.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod vavrena » Pon 18.06.2018 8:43

Ja mám zaujímavú skúsenosť :joint: . Psy - Yasku a Robina som nasprejovala a išla do prírody. Sprejujem boky psa a podvozok, hlavu nie, nech to nedýchajú, ale mením svoje zvyky odtééraz :ua: . Po prechádzke vždy kontrolujem psy, aj na druhý deň som našla nejakých bežných kliešťov v ušiach psov, neprisatých, odstránila som... No a tri dni po tejto prechádzke som si všimla na Yaskinej hlave, v oku a uchu maličkých nacucaných kliešťov, zjavne nedospelcov, ale boli nacucaní, rozpučiť išli aj prstami, znepokojilo ma to, tak že idem prezrieť psy lepšie. No a čo som našla? DESIATKY prisatých a už nacucaných aj nenacucaných ultra minipidi kliešťov, ktorí už odpadávali zo psov, na zemi to vyzeralo ako bodka malinká, kliešte som nemusela ani nijako trhať, normálne po silnejšom dotyku šli dole, odpadávali po zemi, liezli preč... boli najmä okolo papule a v učiach a na ušiach vzadu (vyzerali proste ako špinky, alebo karpinka v kútiku oka, a akurát tu majú psy čiernu srsť, a klieštiky čierne bruchá), psy som rýchlo našampónovala Orthosanom, nech mi nepadajú kliešte po dome a po záhrade, a teda ešte nikdy som doma nevysávala kliešte po zemi, oni po jednom prebehnutí psa po podlahe boli všade! V sprche tiež padali na zem, a po uschnutí psov som našla už len mŕtvych v srsti. Blbý zážitok, psy zjavne našli nejaké hniezdo, ale teda keby som si to nevšimla v poslednej chvíli, tak mi poodpadávajú doma :prd: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Pon 18.06.2018 13:52

No ty kokos, normálne kovbojka, som to čítala so zadržaným dychom. Bubulu kukám dosť detailne po každej vychádzke, ale tak takého niečo som si nikdy nevšimla. Musím pozrieť detailnejšie, či náááhodou. Zatiaľ len tuším dva lezúce odkedy striekame. Ale zato mávame mrte tých klošov/kuklorodka, na to neviem čo účinkuje, ale už mi lezú na nervy.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod kellee » Pon 18.06.2018 14:01

moji tiez len na hlave teraz maju, nikde inde, a to ochrana ziadna
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Uto 19.06.2018 7:25

Večer som sa snažila naozaj dôkladne pozrieť Nelly a nič som nenašla ani lezúce. A ráno ... bubulke pozerám ksichtík a do prdelééé, nad očkom, akokeby na viečku dva minipiďi kliešte, ako hovorila vavrena. Do kelu, také malé, že úplne nanájditeľné inde v srsti. Potom som našla ešte dvoch na plachte kde som spala :aaa: . Do frasa, celú cestu do roboty, v aute ma všetko svrbelo a pichalo, normálne mám z toho stihomam.No tak na hlavičke a pri očiach naozaj nemôžem používať môj sprej. To boli také bodky, len na svetle sa divne leskli (prvý znak, pri ktorom treba zbystriť pozornosť) a vyzerali ako špinky, keby som to nedala pod lupu, kde som videla nohy, tak si myslím, že nejaká smietka. Desivééééé. Neviete, či už aj tieto malé svine prenášajú nejaké choroby ? Idem to hľadať.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod pigie » Uto 19.06.2018 7:35

Ja tychto mikrokliestov taham Fryovi, z decka a so mna tento rok od zaciatku sezony :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Uto 19.06.2018 7:45

Tak aj tie vraj prenášajú kadečo.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Aris » Uto 19.06.2018 13:15

Aj my máme mikrokliešťov. :ua: Hlavne na hlave
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť