Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Str 18.04.2018 10:55

To je veľmi málo informácii. No age / size limit, ale čo gravidné / kojace sučky? Čo v prípade nežiaducich účinkov? Čo mačky a iné zvieratá? Čo tehotné ženy? V akom množstve sú tam účinné látky? Píšu, že sú certifikované FDA, testované MSDS, ale ani tam sa nedá info dohľadať (alebo len ja neviem).
Tak napr. info o Bravecte, takto by to malo vyzerať :lol:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Sunny » Str 18.04.2018 11:11

Hm, no ja osobne by som asi na psa nedala niečo o čom si neviem prečítať ani len základné info o zložení :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Str 18.04.2018 11:31

MisheliQ píše:To je veľmi málo informácii. No age / size limit, ale čo gravidné / kojace sučky? Čo v prípade nežiaducich účinkov? Čo mačky a iné zvieratá? Čo tehotné ženy? V akom množstve sú tam účinné látky? Píšu, že sú certifikované FDA, testované MSDS, ale ani tam sa nedá info dohľadať (alebo len ja neviem).
Tak napr. info o Bravecte, takto by to malo vyzerať :lol:


Mačky určite nie. Pre mačky sú 4 EO teoreticky bezpečné: rozmarín, levanduľa (nie lavandin), cédrové drevo a geránium. Mačky nevedia spracovať látky obsiahnuté vo väčšine EO (chýba im enzým v pečeni, ktorý je dôležitý pri metabolizme niektorých látok). Mačky nesmú EO s vysokým obsahom fenolov, ketónov a d-limonénu (bazalka, breza, škorica, klinček, fenikel, bergamot, kôpru, grapefruit, citrón, limetka, pomaranč, mandarínka.... a véééľa ďalších).

Gravidné, staršie a mláďatá, úplne iné dávkovanie, niektoré EO nesmú vôbec.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Str 18.04.2018 11:56

Pockat info o zlozeni mas, nie je ale info o mnozstve na stranke, na obale to vsak je (zdroj amazon)
A386BF62-4012-4849-80F0-37231C9C0E78.jpeg

Vidis Noelle a niektori to davaju aj mackam, sam vyrobca to pisal. A obojok je vhodny pre stenata a psy rozneho veku a velkosti. Staci prevysujuci kusok odstrihnut
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Str 18.04.2018 12:37

môj predošlý príspevok som zmazala, lebo som si zväčšila obrázok a uvedomila som si, že je tam uvedený polyetylén - plast a nie polyetylénglykol. Ten plast obojka je polyetylén a nie že obojok obsahuje polyetylengylkol, sorry, som to narýchlo čítala, lebo došiel zákazník :hi: .

tak ale koho zaujímal ten príspevok, lebo vo veľa prípravkoch pre zvieratá je polyetylénglykol tak ho sem znovu dávam:
http://www.dogsnaturallymagazine.com/po ... -your-dog/
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Slausa » Štv 19.04.2018 5:54

Ja sa už naňho aj bojím niečo dať. Scalibor zle, kiltix zle, foresto ani kupovať nebudem. Nám zaberal bio obojok od beapharu, len ten vydrží tak mesiac a pol. Zatiaľ len striekam arpalitom.
Ale ten prírodný sprej vyzerá fajnovo, len zohnať tie oleje.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Štv 19.04.2018 7:28

Upravujem pondelnajsi udaj, psy mali 16 kliestov. V utorok 1 kliesta (Aron). A vcera 1 lezuceho kliesta, ktory si to na dlazke smeroval ku mne. Cezar obojok nema, dnes rano po nom liezol 1 kliest, a to sa znova vencime okolo domov a bytoviek. :ua: Planujem Fergie a Arona vziat do lesa, tak som zvedava, co to bude.

Slausa to ti verim. Tiez premyslam, co ine dat Cezarovi.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod kellee » Štv 19.04.2018 7:37

konecne dnes pridu pipety, nikdy som u psa za 8 rokov co ho mam nemala tolko kliestov co zbieram z Alexa, po kazdej vychadzke ho vycesem a aj tak? toto je sialene
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod AndreaT » Štv 19.04.2018 11:26

Včera ďalší kliešť v brade :nie: Ako zvyšok tela OK, aj keď sem tam objavím lezúceho kliešťa. Denne mu x krát prezerám bradu, bohužiaľ v jednom kuse papula na zemi a ňuchá.

Ináč sme sa tak s viacerými bavili, čo chodíme na lúku, že či náhodou nepredávajú obojky po záruke alebo čo. Minulý rok nebolo toľko prichytených kliešťov, keď mali psy obojky. :nwm:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Štv 19.04.2018 13:31

Baby, kde venčíte, mi sme nemali zatiaľ ani jedného, od kedy sprejujem. Len niekedy v januári tuším som zhrozená jedného našla lezúceho a teraz tuším od apríla striekame, zatiaľ ništ, asi u nás ešte nie sú - záhorie od Lozorna po Sološnicu venčíme. Ma obchádzajú mdloby, keď píšete o takom nájazde klieštov. Nelly spáva pri mne, tak mám z toho traumu keď počujem kliešť :aaa:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 20.04.2018 22:39

My sme tento rok nemali nič, malý má Beaphar obojok za 3,60, ale možno nechodíme na tie správne miesta. A to som ho hlavne dávala ako prevenciu proti blchám, človek nikdy nevie, ako sa kto stará o svojich psov.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 23.04.2018 17:03

Uhm. Dnes prvý klieští záškodník. Obojok o chvíľu dovŕši štyri mesiace služby. Dumám, či ho už vymeniť.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Slausa » Pon 23.04.2018 17:50

Beaphar čierny ani bio nevydrží dlhšie. Bio dokonca len asi 2,5
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod clupko » Štv 26.04.2018 6:09

... mam nejak riesit, ked ten pes zozral nacucaneho kliesta? :pac:
vcera som mu nasla prveho tento rok, na papuli. vybrala som ho hacikom, a nez som stihla polozit hacik, CHLAMST, a ten blbecek ho normalne zozral...
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod elfinka » Štv 26.04.2018 6:27

Asi by som rýchlo zháňala niečo na zastavenie grcania. Svojho :blee:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť