Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Stráženie háravky :-)

Poslaťod Júlia » Str 02.04.2008 14:32

No ja som tiež hovorila že pes nebude mať problém, ale boli ludia čo neverili.... :hmm:
No a teraz je to na porazenie... hovoríš 4 týždne páááni :dancing: to mám čo robiť!!! Som totižto nato uplne sama.. a ked som doma tak ju mám samozrejem na dvore pustenú... ale to zasa ja stojím pri okne a pozerám či niekto neskočí !!! :ua: som z toho na nervy... to mi ver! :ach:
Ale dakujem za názor.. snád to bude ok....
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: Stráženie háravky :-)

Poslaťod Kača » Str 02.04.2008 16:26

juli: dá sa to zistiť aj inak... ale neviem, od koľkých týždňov...
Náš vetík vždy moju psicu najprv prehmatal-ak sa mu zdalo, že tam čosi je, šli sme na sono-a bolo-jeden prcek...
Ak nie, tak to hneď vedel určiť, že tam nič neni:)
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Stráženie háravky :-)

Poslaťod sybil » Str 02.04.2008 19:36

v prípade že nechceš chovať,asi by bolo vhodnejšie jej pichať antikoncepciu,ale k terajšej situácii-mala som sučku krytú aj 24.deň,takže nemáš istotu,že nebola nakrytá.a sonogaf,ten ti to povie až za pár týždňov,ak budeš mať šťastie,nakrytá nebola,ak nie, budú šteniatka,možno len jedno. :ach:sú aj potratové injekcie,ale nesú sebou riziká.už som ich použila,ale tŕpla som,aby to sučka neodniesla zdravotne.chvalabohu sa nič nestalo
inak,ked sa ten koterc ešte oboženie hustým pletivom,stačí 60 čísel vysokým,mal by byť bezpečný.inak ja mám koterce na 30cm nožičkách a tak je to technicky obťažné,aby nejaký pes nakryl sučku v ňom
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Stráženie háravky :-)

Poslaťod Poca » Štv 03.04.2008 7:43

Ešte priblížim tie potratové injekcie. Môžu sa pichnúť 3. 5. a 7. deň po pravdepodobnom nakrytí, ale nesú so sebou viac ako 50% riziko hnisavého zápalu maternice a rôzne iné riziká, takže pozor, nie každý veterinár na to upozorní.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Stráženie háravky :-)

Poslaťod bassetka » Pia 04.04.2008 19:36

Pri nechcenom kryti je vzdy tazke poradit,co robit.Ano,daju sa pichat injekcie na 3,5,alebo 5,7,9 den po nechcenom kryti.Fenku pri tom celkom hormonalne "otocite" a moze sa stat,ze sa zliazky v maternici "zblaznia",zacnu produkvat sekret,na ktory sa potom nachyta infekcia.Pri tejto scheme skoreho prerusenia gravidity vam zaroven hrozi utlm kostnej drene,ktore moze byt smrtelne.Vyhoda je,ze je lacnejsie,ale vlastne strielate "naslepo",lebo este neviete,ci by fenka zostala kotna.
Druha alternativa je prerusenie kotnosti v 3-4 tyzdnoch po nakryti na zaklade sonografickeho vysetrenia.Je to drahsie,ale nehrozi utlm kostnej drene a idete uz na istotu.bassetka





Príspevky: 265
Súkromná správa
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Stráženie háravky :-)

Poslaťod Kača » Pia 18.04.2008 21:50

bassetka: keď sme o tom kecali s vetíkom, tak vravel, že su teraz nejaké nové injekcie, ktoré sa možu dávať do 41. dňa... vraj. nwm :nwm:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Háranie..uno problemo.

Poslaťod NemesiS » Pia 24.10.2008 12:00

hm..tak začnem.
nakoľko chodím do školy v nedeľu a vraciam sa v pondelok, nemám možnosť 100% ustráčiť moju čerešňu pri háraní.
pred 2 týždňami som postrehol, že psy jej začínajú vylizovať moč....
minulý týždeň v stredu mi sestra volala, že už začala farbiť, t.j. plodné obdobie...
ak mám správne informácie, malo by to byť medzi 9 - 13 dňom.
v sobotu minulý týždeň sa mi to potvrdilo, na cvičáku po nej labík skákal ako divý, a panička iba elegantne odklopila chvost...
teraz som došiel domov, a čo nepočujem, v stredu sa k nám v noci prehrabal nejaký biely kríženec.
boli spolu celú noc, vyhnali ho z dvora až ráno.
otázka je, aká je šanca, že ju nakryl.
lebo ak počítam, je to týždeň od začiatku farbenia....čiže je to už 15 deň....a to si myslím že pes ju ešte cíti, no ona by sa už nemala dať nakryť...

nejaké rady?? :ua:

// Témy zlúčené
/ Bibiana
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Háranie..uno problemo.

Poslaťod Tatiana » Pia 24.10.2008 12:06

tak tot problemo,mohol-nemusel,ukaze iba cas,na sone to zistia az neskor,inak sa to da riesit iba injekciami,to vsak moc neodporucam,no uvidis,inak sa musis rozhodnut iba sam co dalej :nwm:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Háranie..uno problemo.

Poslaťod Ivanka.P » Pia 24.10.2008 13:05

NemesiS píše:.................
boli spolu celú noc, vyhnali ho z dvora až ráno.
otázka je, aká je šanca, že ju nakryl.


na 99,99% je nakrytá to je príroda, určite dala :ua:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Háranie..uno problemo.

Poslaťod meggie26 » Pia 24.10.2008 13:28

plny suhlas a v 15 dni total ideal... :ua:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Háranie..uno problemo.

Poslaťod Rauke » Pia 24.10.2008 13:42

to je neprijemne to ti teda nezavidim... no to ukaze len cas... uvidis ci sa jej po cca 30 dnoch zacne zvacsovat brucho no a o nieco skor sa to da potvrdit/vyvradit sonografom... takze len cakat.
a ak sa mozem spytat preco ste ju na noc nezatvorili do voliery? alebo z nej zdrhla?

nakoľko chodím do školy v nedeľu a vraciam sa v pondelok,

ty si v skole len jeden den...to ti zavidim... :haha:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: neziaduce nakrytie

Poslaťod Ivanka.P » Pia 24.10.2008 14:00

Pre NemesiS keď boli vtedy známi na sone a potvrdila sa gravidita tak veto povedal, že keby nebola chovná suka s PP ale napr. kríženec, tak by doporučiv v takom prípade kastráciu. Vyberie sa všetko - aj maternica s plodmi a do budúcnosti máš po probléme. To je tiež jedna z možností . . . Držím palce.

Hlavne že si aj toto čital že? Bola by som na svoju rodinu za toto nahnevaná.Zlyhal ludský faktor :fizel:
viewtopic.php?f=15&t=1383&hilit=h%C3%A1ravky
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Háranie..uno problemo.

Poslaťod NemesiS » Pia 24.10.2008 14:07

do čerta, myslel som piatok :pac:
hm...vravíte že ideálne krytie?
až do 15 dňa?
no riadne mi kleslo sebavedomie... :ua:
čerta tu...
ivanka, čo už mám robiť, už môžem ja kričať, už to nepomôže....vieš že nemám z toho dobrý pocit.
cez deň je v kotci, a v noci sa púšťa na stráženie.
vzhľadom na to, že sme v lete kompletne rekonštruovali oplotenie, a doteraz nepreliezlo ani sa neprehrabalo nič, tak som sa spoliehal práve na to oplotenie.
no ten čokel prekopal jamu k nej,.. :ach:

vďaka za pomoc ivanka, netušíš, čo by to stálo? ten zákrok?
lebo zadarmo to asi nebude...
a ako je to s hormónmi?
už nebude hárať?
a nejaké hormonálne zmeny nebudú, teda, neušškodí jej to?

ešte ľudia vychádzam z toho, že dnes už po nej ani náš druhý pes ani okom nemrkne...a minulý týždeň bol riadny gigolo..žeby za ten jeden deň od nakrytia(streda v noci) sa dala úplne do normálu?
lebo mne sa vidí, že to by sa malo ukľudňovať niekoľko dní nie?


mhhm...tak som volal vetovi, a bude to na injekciu.
5,7,9 deň a malo by to byť fajn...a 350 sk v ťahu ..ale kašlem na to, len nech to pomôže.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: neziaduce nakrytie

Poslaťod Ivanka.P » Pia 24.10.2008 14:26

čo stojí tá inekcia po sone po 25.dni od asi nakritia viem lebo som bola na tom s kamoškinou fenou cca 4.000,-
tá inekcia hneď po je ovela lacnejšia ale podla veterinárov aj rizikovejšia
a potom máš možnosť komplet kastrácie, čo by som ti ja doporučovala. Ja ak by som mala kríženku nakrytú iným krížencom tak asi neváham, lebo ak niesi stále doma, tak sa ti to môže stať aj pri neskorších háraniach ....
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Háranie..uno problemo.

Poslaťod NemesiS » Pia 24.10.2008 14:36

pozrel som....hovoril som aj s vetom a povedal, že by jej to nemalo uškodiť...áno, nemalo.
tak malo by to tak byť robené, aby to fene neuškodilo..
neskoršie hárania, :nie: už bude v koterci.
a šteňatá neplánujem.
zasa 4000 sk len tak nemám....
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť