Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod katkariinka » Pia 20.03.2015 9:40

Teraz nestresuj, chodte za 3tyzdne na sono a uvidis.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod Margita » Pia 20.03.2015 9:42

vzdy lepsia velka suka a maly pes ako mala suka a velky pes :heh: inak dost "bezna"kombinacia je No a jazvecik ,alebo RTW a jazvecik :heh:
akurat sa mi suka hara,asi druhy den,zatial je to pohodka,sa "tesim" na druhy tyzden :lol: ale psicek vyfasuje taky ten protiznackovaci pas,pre istotu,aby polohrube steniatka neuzreli svetlo sveta

presne ako Katka pise,ziadne stresy,o 3tyzdne na sono a uvidis,10ty den,to je este fakt dost skoro
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod Ivanka.P » Pia 20.03.2015 14:24

ak je pes šikovný je to možné :aaa:
kuknite sem https://www.google.sk/search?q=big+%26+ ... CAYQ_AUoAQ
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod Margita » Pia 20.03.2015 14:28

kokos :lol:
inak,okrem toho ze je to nechutne :heh: toto je uz aj dost nebezpecne
https://retrieverman.files.wordpress.co ... bition.jpg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod katkariinka » Pia 20.03.2015 14:29

Ivanka, you made my day!
Najma to medzidruhove parenie je bohovske.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod nahnevany_zajacik » Pia 20.03.2015 15:37

srandičky, srandičky ale ja nechcem žiadne neplánované rodičovstvo :nie: teda ani plánované nechcem, snáď má na danú vec rovnaký názor aj tá potvora doma a bude len provokovať, ale nedá nikomu. :plac:
nahnevany_zajacik
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod meraja » Pia 20.03.2015 18:44

ja som videla na vlastne oči ako york nakryval fenu NO...normalne visel vo vzduchu nožičkami ale pracoval.
Neviem či si fena k nemu lahla alebo on jej vyskočil na chrbat ale jej sa to očividne páčilo :heh:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod katkariinka » Pia 20.03.2015 20:13

Bohuzial, psy su vynaliezave tvory, ked vola priroda. Raz davno pradavno sa nasa krizenka NO harala, boli sme na chate a bol tam aj jazvecik. Boli sme v poho, vsak nedociahne. Len zrazu cumime, ze ona pod schodom, chvost nabok a pes zvysky sa chystal na akciu :D
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod aNeMiC » Pia 20.03.2015 20:55

Keď sme mi raz boli na prechádzke ešte minulý rok a fenka sa mi začínala ešte len hárať, tak pri prehchádzke dedinou nás následoval taký york a skákal na ňu... musela som ho skopávať (obrazne). Kto by povedal, že je toľko elánu a sily v yorkovi? :ach: :lol:
Alebo tá vytrvalosť psov, keď sa fena hára. Keď sa naša fena hára je izolovaná v nejakej miestnosti, aby sa to nemalo ako stať. Keď sa naposledy hárala, psy rozhrýzli nový plot z pletiva (pozinkovaného) :ha: tento rok sme sa dohodli, že necháme brány dokorán - nech po dvore behajú, hlavne nech neničia susedovi plot, lebo tým sa moc nelepšia susedské vzťahy :pac:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod janajka » Pia 20.03.2015 21:17

My sme raz nacapali našu haravku so psom, bohvie ako dlho spolu boli, a nebolo z toho nastastie nič. Dufaj, že k ničomu este nedoslo, ked ano chceme vidieť ako vyzera kríženec civacy a NO. [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod aNeMiC » Sob 21.03.2015 9:00

Este má napadlo... Kto videl, ako pes nakryva fenu cez plot :ha: ja nie, ale naozaj sa to u nás v dedine stalo ... Predsravte si ako vyzeral asi pes? :ha:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod nahnevany_zajacik » Sob 21.03.2015 9:47

super, veľmi mi pomáhate :jupi: :plac: ja by som predýchal aj keby ju nejaký nabúcha, lebo stane sa, ale keby sa aspoň zaujímali, kde im psy behajú a snažili sa ich mať doma. keby náhodou utiekol, keby povedali prepáč ale keď spomeniem, že čivava a NO, tak pozerajú na mňa ako na blázna, ako ten pes na ňu vylezie a veľmi dobre viem, že sú schopné všetkého. mne to veterinár vysvetľoval, jeho žena asi podvádzala, tak mi hovoril, že keď fena chce, tak aj cez plot, aj cez koterec, že to sa nedá ustrážiť. odvtedy som bol pozorný (moja prvá fena), ale táto čivava mi pije krv už druhý rok :plac: btw. keby chcem šteniatká čistokrvné, tak by som nemal problém ich umiestniť, lebo ľudia sa chodia pýtať, kedy budú a či ich potom predám, akurát by boli bez PP (nie je chovná) a keďže poznám všetkých, viem že tie psy by boli celý život na reťazi a dostávali by žrať presne to čo prasatá, tak stále každého odbijem, že ešte neplánujem šteňatá, že nemám vhodného psa a pod.
nahnevany_zajacik
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod nahnevany_zajacik » Sob 21.03.2015 12:20

takže čivava má u nás prechodný pobyt, stále sa nejako podhrabe ale našťastie (asi) nič nebolo, lebo moje zlaté, najkrajšie, najmilšie, najposlušnejšie si nečupne, ani neľahne a len dvihne chvost a to malé na ňu lezie ako 130 kg predavačka po rebríku v potravinách a stále bezúspešne. vždy si to všimne a čivavu prehodíme cez plot, ale vráti sa späť ako bumerang po pár hodinách. keby mám toľko trpezlivosti s babami ako tá čivava, tak už som mohol byť ženatý :pac:
nahnevany_zajacik
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod aNeMiC » Sob 21.03.2015 16:15

nahnevany-zajacik, chytila som sa toho, čo si napísal o šteňatách. Keď som raz v nadávala na to, že k nám chodí jeden pes, všetci sa hneď ozvali "však Carmen je šikovná, šteniatka by boli pekné" ... musím to predychávať ,lebo by ich asi neobišla prednáška o množení bPP psov... :lol:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod nahnevany_zajacik » Ned 22.03.2015 18:52

s tým množením si pohnevám veľa ľudí, ale názor nezmením a napíšem ho tu. presne s tým sa stretávam stále. je nádherná, aká je poslušná, aká je ostrá a zároveň aká je milá, keď si pri nej a už neublíži. prečo nechcete šteniatka, my by sme od vás kúpili. veď v tom dvore je pes, ten má vlčiaka a pod. no nechcem, lebo by som nevedel umiestniť šteniatka tak, aby sa mali dobre, aby neboli celé dni na reťazi priviazané, aby sa im niekto venoval, aby im dával žrať čo majú a pod. každý by to priviazal na reťaz, dával žrať to čo prasatám a koniec. samozrejme nikomu toto nepoviem, vyhovorím sa nejako. ale v princípe by som sa nebránil šteniatkám, keby mám vhodného psa s PP a urobeným rtg. kde by som si bol istý povahou psa, teda predpokladal by som určitú povahu šteniatok, vyslovene ako rodinný spoločníci, lebo moja fenka napr. má záujem o aport, ale je to nemehlo a ešte nikdy nedoniesla loptičku. ona ju stratí, odkopne ju ešte, zabudne. no nemehlo neskutočné, ale zlatá. lenže so šteniatkami sú problémy. nemám ani náhodou vhodného psa široko ďaleko, nemám ani vhodných záujemcov o šteniatka, pri ktorých by som si bol istý, že sa budú psíkovi venovať. finančne sa to tiež neoplatí, lebo by som musel cestovať za krytím, potom granule pre šteniatká, odčervenie, očkovania a pod. teda keď to má byť všetko ako má byť. o.i. sám by som nechcel NO bez PP, takže nie som ani mentálne kompatibilný s tým, že ja by som také predával, aj keď so svedomím, že je to to najlepšie čo viem ľuďom poskytnúť. množitelia sú rôzni, ja idem v princípe proti všetkým, lebo volám množiteľmi aj tých, ktorí predávajú psov s PP, ale majú desiatky chovných fén a psov a "robia" stovky šteniat ročne. aj keď s PP, ale príde mi to také... neviem no. na druhej strane aspoň u NO sú ceny šteniatok s PP tak nízke (keď nejde o skutočne výnimočné krytie), že sa neoplatí ani kupovať bez PP, lebo kto chce šetriť na kúpe par desiatok eur, tak nebude mať peniaze na veterinárnu starostlivosť pre psa, ani na aspoň trochu kvalitnú stravu či základný výcvik. koniec, vylial som so srdce :D
nahnevany_zajacik
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť