Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod Margita » Ned 22.03.2015 17:55

zajo :jop:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod kellee » Pon 23.03.2015 8:26

odnes toho cokla do utulku :ua: je u teba prisiel k tebe takze asi bude tulavy no nie?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod janajka » Pon 23.03.2015 10:18

Offtopic: to je hrozne to povedomie na dedinach. Ja to vidim aj v robote. Kolegyna ma psov rada, teda lubi ich, hladka a v zivote by ich nezbila. Ale. To nie je vsetko. Chudaci psi. Kupila ovciaka detom (na hranie), chvilu bolo veselo ale potom pes skoncil v smradlavom koterci s granulami z tesca. Susedia mali stenata po ovciakovi opat a teda, deti zase chceli steniatko. Tak, sak jedno vezmime. Stareho psa (asi sest rocneho) utratili, vsak nebudu zivit dvoch psov a mali deti znova stena. Stena vyrastlo a dopadlo rovnako. Boze, jak sa mi strasne tesil, ked som ho isla pozriet. Skakal take svoje kolecko v mini koterci. Koterec, pletivo, zem, koterec, pletivo, zem. Potom zase, kdesi na trhu v polsku deti opat videli dake stena. Jasne, vsak im ho zoberme. Tak priniesli stena. Chvilu u nich pobudlo, potom ktovi kde skoncilo. S tym sa mi nastastie nechvali. Teraz maju zase jorksiraka, uz vo vnutri. A ta ich fena NO chuda, bez zaujmu, stale v koterci, jak kralik
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod Margita » Pon 23.03.2015 10:26

Offtopic: niekde v tej genetickej informacii cloveka musi byt nieco zdegenerovane
ved o hospodarske zvierata sa ludia starali vzdy lepsie,sliepky si behali kadetade,od rana do vecera si nahanali dazdovky,kravy sa kazde den vypustili na pasu a chodili si kadetade...ale pes nejako zostal niekde ako skodna
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod nahnevany_zajacik » Pon 23.03.2015 11:58

Offtopic: z hospodárskych zvierat mali úžitok, tak preto sa k nim tak správali, ale pes bol niečo, čo nemalo vôbec žiadnu hodnotu a slúžilo len na štekanie a ochranu majetku, bolo to priviazané celý život na reťazi a tým to skončilo. oni si v podstate ani neuvedomujú, že niečo je zlé, že pes na reťazi nemá byť, že nemá žrať to čo ošípané, dokonca si myslia že sa vzorne starajú a všetci tí, ktorí sa správajú ináč, tak sú pre nich divní exoti.
nahnevany_zajacik
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod Elska » Pon 23.03.2015 13:36

nahnevany_zajacik píše: no nechcem, lebo by som nevedel umiestniť šteniatka tak, aby sa mali dobre, aby neboli celé dni na reťazi priviazané, aby sa im niekto venoval, aby im dával žrať čo majú a pod. každý by to priviazal na reťaz, dával žrať to čo prasatám a koniec. samozrejme nikomu toto nepoviem, vyhovorím sa nejako...


preco to nepovies tak ako to je? aj kvôli nízkemu povedomiu to treba hovorit prave ludom, co o tom malo vedia. Ludia na dedine neboli zvyknuti vencit psov, pes bol na dvore ale mal casto vybeh na pole alebo do lesa. Dnes ten vybeh vacsinou chyba a casto je pes aj na retazi. Treba to hovorit poriadne nahlas, urcite sa niektori chytia a zacnu o tom aspon rozmyslat...
Elska
Šteniatko
 
Príspevky: 90

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod Margita » Pon 23.03.2015 14:14

pochybujem ja osobne ze by zacali rozmyslat,kto nema aspon zdravy sedliacky rozum tomu nevysvetlis,ak ludia nepovazuju nic zle na tom,ze ked sa im zunuje mlady zdravy pes ze ho pojdu dat zabit ,alebo sa im narodia macata,kazdy rok 4x a topia ich vo vedre,a nepovazuju to za nieco zle,a ani nezacnu uvazovat ,ako tomu zabranit,..
ludia su divni a zdegenerovani
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod nahnevany_zajacik » Pon 23.03.2015 15:09

Elska píše:
nahnevany_zajacik píše: no nechcem, lebo by som nevedel umiestniť šteniatka tak, aby sa mali dobre, aby neboli celé dni na reťazi priviazané, aby sa im niekto venoval, aby im dával žrať čo majú a pod. každý by to priviazal na reťaz, dával žrať to čo prasatám a koniec. samozrejme nikomu toto nepoviem, vyhovorím sa nejako...


preco to nepovies tak ako to je? aj kvôli nízkemu povedomiu to treba hovorit prave ludom, co o tom malo vedia. Ludia na dedine neboli zvyknuti vencit psov, pes bol na dvore ale mal casto vybeh na pole alebo do lesa. Dnes ten vybeh vacsinou chyba a casto je pes aj na retazi. Treba to hovorit poriadne nahlas, urcite sa niektori chytia a zacnu o tom aspon rozmyslat...

lebo tým ľuďom to nevysvetlíš. oni skutočne žijú v tom, že čo robia je správne, lebo nič iné nepoznajú. keď sú u nás na návšteve a príde dnu bambula, tak zrazu krik, že ju treba dať preč, lebo pohryzie a psovi sa nedá veriť. môžem vysvetľovať, že ona nič nerobí, nehryzie a nešteká. psovi sa nedá veriť a hotovo. lebo celý život v tom žijú. potom vyskočí na gauč, ten obrovský vlčiak a zaspí a zase nechápu, lebo pes patrí na dvor. veď keď pracuješ, tak si zober dovolenku a choď to ľuďom vysvetľovať a keď chodíš do školy, tak prázdniny a tiež. ja ti budem fandiť veľmi, akurát ja nemám na to síl.
nahnevany_zajacik
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod Elska » Uto 24.03.2015 10:23

nahnevany_zajacik píše: môžem vysvetľovať, že ona nič nerobí, nehryzie a nešteká ...


tak toto prave hovorit netreba, na to su nepsickari alergicki. "Psovi sa neda verit" - to ked povie nepsickar, tak vôbec nekomentuje, len poviem, ze casto ani ludom. Lebo nakoniec je to pravda, nemozes za nikoho dat ruku do ohna, ani za psa. Casto ani za seba... :ha:

Ale skor myslim to vencenie vonku, nemat psa stale na retazi. Ja to hovorim stale, ak to niekde vidim a je prilezitost, ze s tymi ludmi rozpravam. Tak som uz ovplyvnila susedu, ze uz mi obcas hovori, ze konecne psa niekde zobrali na prechadzku, alebo aj o potrebe kastrovat nechovných psov, suky, ktore chúdence maju steniakta kazdy rok a koncia v potoku ci o krmive. Ak nas bude viac, co hovoríme, ze veci su inak, tak sa to casom zmeni a z tej sucasnej nevzdelanej vacsiny bude mensina. Ak sa ozve jeden, potom vyzera, ze divny je on. Taky nevzdelanec ma najvacsiu obavu, ze bude iny ako dav. Ak budeme ticho, nic sa nezmeni...

PS: a drzim palce s tou civavou... :smile:
Elska
Šteniatko
 
Príspevky: 90

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod lila.claire » Uto 24.03.2015 15:16

Elska ľudia robia osvetu, ver tomu. ale ide to veeeeľmi ťažko. povedia že si moc múdra, povyšuješ sa lebo nesúhlasíš s tým že tak je to správne ako to oni robia. a fakt na to treba pevné nervy, lebo už miliónty človek keď mi povie že pes je po surovom mäse agresívny a trvá na svojom, a budem za sprostú aj keď som ozaj slušná a vysvetľujem jak debilovi. malému decku vysvetlíš ľahšie, lebo ono sa chce učiť, na rozdiel od mnohých dospelých. mňa sa ľudia pýtali či nedám nakryť moju číňanku, a to aj ľudia vzdelaní, o ktorých si ozaj nemyslím že sú hlúpi, a keď som pekne vysvetlila že ona je plachá a nemyslím si že je vhodné posúvať takú povahu do chovu, šteniatka by to zdedili atď, odpoveď- a) suka MUSÍ aspoň raz rodiť b)veď to predáš, nestaraj sa c) možno to nezdedia. ak by som ďalej argumentovala prečo nie, tak sa nahnevajú lebo hovorím niečo iné ako to v čo veria. ja som naozaj šťastná za každého jedného človeka čo sa chce vzdelávať.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod nahnevany_zajacik » Uto 24.03.2015 19:27

Offtopic: my máme na plote tabuľku "pozor, zlý pes a gazda ešte horší" a väčšina ľudí sa pýta na mňa. :haha:
nahnevany_zajacik
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod Elska » Uto 24.03.2015 22:02

jednoduche to nie je, ale toho druhého to trosku nahloda... :ha: Ja sa v ziadnom pripade nehadam, len si poviem svoje, alebo uvediem nejaky priklad. Aj s barfom mam podobne skusenosti, ze agresia alebo podobne nezmysly, ale ja v taky cas nepresviedcam, len poviem, ze v prirode by jedli surove a ako skodlive su niektore granule a kazdy nech si robi nazor sam. Zase, aj ti ludia s inym názorom maju narok mat nazor opacny, tak ako ja, ci ty...

zajo, a sa cudujes, ked mas taku tabulu? ja by som tiez bola zvedava :lol:
Elska
Šteniatko
 
Príspevky: 90

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod lila.claire » Str 25.03.2015 1:22

Offtopic: ako som povedala, som šťastná za každého človeka čo nemá problém rozmýšľať a má nejaký cit voči zvieraťu. netreba presviedčať. človek sa presvedčí sám, keď chce. častejšie nechce ako chce, ale nestrácajme nádej :lol: a nemyslím tým, že já já jenom jáááá mám pravdu. nie. ale sú názory opodstatnené, podložené faktami, a potom sú bludy. a blud je preto blud, lebo je nevyvrátiteľný. dajako mi ten optimizmus nejde :ha:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Poslaťod Elska » Str 25.03.2015 21:10

Offtopic: chapeme sa :yes:
Elska
Šteniatko
 
Príspevky: 90

Nakrytie fenky

Poslaťod Tina_Beny » Str 06.01.2016 19:27

Dobrý deň, mám 2 psov. Fenku Tinu a psa Benyho. Obaja sú to čistokrvný labradori. Tina má 11 mesiacov a Beny má 10 mesiacov. Teraz u fenky prebieha prvé háranie, ktoré prešlo už do tej fázy, kedy ona sama sa nastavovala psovi. Keďže máme 2 veľké koterce, tak sme ich oddelili, ale kedže naše psíky málokedy sú zavreté v koterci, tak to bola katastrofa. Sú veľmi na seba naviazaní.. všetko robia spolu. On veľmi kňučal, brechal a keďže bolo neskoro večer, tak sme ich pustili, ale žiaľ, bola to chyba. Na druhý deň, keď som bola v práci, mi volala svokra, že psy sa spojili a majú omotané chvosty a preto si myslíme, že fenka bola určite nakrytá. (naša chyba). Máme veľmi radi naše psy, priam ich zbožňujeme, venujeme sa im, tak sa bojíme o fenku- Tinu :( Môže sa jej niečo stať? Za odpovede a rady by som Vám bola veľmi vďačná.
Tina_Beny
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť