Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod Fraga » Pia 15.05.2009 14:00

Ako vobec nechapem čo riešiš. Máš psa resp. suku bez PP, tak nechapem prečo by si s nou mal ist k "frajerovi" nehovorim ak sa stane nechcene aj nam sa stalo, že sme neustrážili, ale ísť cielene? :ach: ak chceš štenata tak si krasne kup psa s PP, uchovni podla pravidiel a potom chovaj. Jediné kam odporúčam ísť je veterinár na injekciu proti počatiu, aby sa zase neplnili útulky ...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod Lena » Pia 15.05.2009 14:02

Fraga mi urvala každé slovo z úst... :jop:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod miro805 » Pia 15.05.2009 14:06

neriesim papiere, aj ked si si tu poznamku neoodpustil, asi by som s nou az taky problem nemal, keby som ju chcel uchovnit, ale kazdy svojho psa chvali :)
Ale pre mna je podstatna posledna tvoja informacia, toto som nevedel, ze existuje aj injekcia proti pocatiu, uz aj sa idem radit s veterinarom, ku ktoremu s nou chodim, vdaka.
Fajn, je to vyriesenie - tri injekcie, prva v utorok, atd...
Naposledy upravil miro805 dňa Pia 15.05.2009 14:14, celkovo upravené 1
miro805
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod Fraga » Pia 15.05.2009 14:08

Samozrejme že existuje ak sa pichne včas. Za málo :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod Liana » Pia 15.05.2009 14:16

nechapem preco ste nevybavovali papiere ked chces teraz steniatka? ten druhy psik o ktoreho sa staras pravdepodobne vznikol podobne. nechcem aby si sa urazil a dalej sa touto temou nezaoberal, ja sama som nedavno este nemala tusenie o sirsich suvislostiach. pozri si napriklad temu viewtopic.php?f=16&t=1923
alebo viewtopic.php?f=30&t=4808 . pochopis ze kazdy clovek k tomuto moze prispiet.

a k aktualnemu problemu, ako povedala fraga. je nepravdepodobne ze by ju nenakryl. zajdi k veterinarovi na injekciu proti pocatiu.

zelam vela stastia :jop:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod Liana » Pia 15.05.2009 14:17

sorry, som si nevsimla ze ste to medzicasom uz vyriesili :lol:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod skacenka » Pia 15.05.2009 14:46

miro805 píše:Mam fenku belgickeho ovciaka, ma rok a pol. Doteraz som ju nenechal nakryt, lebo som nemal vhodneho psa, ktory ma tiez overenych predkov.


Tak mňa trochu zarazilo toto..doteraz?veď to je mladá fena,predpokladám,že toto je len druhé háranie tak aké doteraz?To keby nájdeš vhodného psa tak by si ju nakryl už pri prvom háraní?
ale kedze je od mojho brata, nevybavovali sme papiere


Tiež nechápem,prečo keď je od brata,tak ste nevybavovali papiere..On má fenu aj krycieho psa s PP a uchovnených?Ak áno prečo šteniatka PP nemajú? :nwm:

asi by som s nou az taky problem nemal, keby som ju chcel uchovnit


ako by si ju chcel uchovniť,keď nemá PP?
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod Mackie » Pia 15.05.2009 15:33

komu niet rady..
problem vyriesil, nerobte flame, zamkneme..
Offtopic: chvalabohu ze sa tam priplietol ten orech, mozno do dalsieho harania stihne vziat dovolenku a precitat si forum
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod Ivanka.P » Pia 15.05.2009 16:13

miro805 píše:..................Fajn, je to vyriesenie - tri injekcie, prva v utorok, atd...


:yes: to je najjednoduchšie. Stáva sa.
Prečítaj si toto: viewtopic.php?f=16&t=1067&hilit=rozh%C3%A1ra


Ale týmto si fenke riadne rozhádzal hormóny, (aj keď asi lepčie ako aby porodila 8 potencionálnych bezdomovcov) cca do mesiaca bude asi zase hárať. Len ju nedávaj teraz nakryť. Ak si o tom presvedčený, že to chceš tak je to tvoje rozhodnutie. Hlavne hlavne to nerob tak skoro po tejto inekcii.

Offtopic: A poprosím moderátorky toto hodiť do témy o nežiaducom nakrytí, nech tu niesu dve také témy :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod MisheliQ » Pia 15.05.2009 22:17

Offtopic: prečo sú niektorí ľudia takí egoisti? :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod miro805 » Ned 17.05.2009 9:57

Ja a egoista? Chybu som urobil vtedy, ked som sa nad bezdomovcom Petom zlutoval, zobral som ho k sebe, ale nenazbieral som odvahu dat ho vykastrovat. Na ulicu ho nevyhodim, ale pretoze si chodi na vylety v noci sam a ziadna prekazka pre neho neexistuje, dospel som k rozhodnutiu, ze sa so svojou okrasou musi rozlucit :(
miro805
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod Eva K. » Pon 18.05.2009 12:58

Myslím, že to je dobré riešenie a bude po problémoch s fenkou.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod Mackie » Pon 18.05.2009 13:00

nebude, on ju potom da aj tak nakryt
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod Ivanka.P » Uto 19.05.2009 13:15

No ale zase ak sa mu Peťo často túla tak mohol po nociach nakryť vela feniek. Takto je to najjednoduchšie a najistejšie. Aj pre jeho fenku ale aj pre ostatných susedov.

Viem o čom hovorím, lebo v našom okolí sa túla susedov pes a všetky slabo zabezpečené feny pravidelne trtkáva :lol:
Tak sme mu dohovorili, že ak nechce aby mo psa niekto jedného dňa zakopal na vlasnej záhrade tak nech ho dá vykastrovať. A ono to pomohlo, a ak sa aj túla, tak sa bez ujmy zase dotúla ráno domov.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: nakrytie neziaducim psom

Poslaťod Sana » Uto 19.05.2009 13:23

Peto mne sa stala tiez takato nehoda, preto, ze som nieco nedomyslela a to, ze cez viac menej perfektne zabezpečený plot sa dostal jazvecik ako velky ako orech a laska bola na svete. Neriesme nas plot, pozemok nie je moj, mala s mojimi horznymi pocitmi musela ist na potrat, (injekcie) v mesiaci brezivosti, taky je standardny postup. Haranie za mesiac neprislo...preco by aj malo. No a teraz je uz vykastrovana...ale velmi som sa bala co jej ta injekcia s organizmom spravi, lenze tak isto som sa bala o zivot dalsich 6 steniat...
No a Peto, mas fakt dobre premyslené ze ju musis dat nakryt? nie je to zas pre nejyke ludske vymysli typu, fenka musi mat raz do roka mlade a inuo...? Je naozaj vela psikov " v obehu" porozmyslaj nad tym. Ak mas psikov rad.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť