Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Slausa » Pia 11.10.2019 19:50

A zapatlat nahrubo ciernou mastou? Ta vytiahne z hlboka vselijaky bordel
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Pia 11.10.2019 20:01

Uprimne neviem ako mu napatlat mast na hrudnik, aby vsetko nebolo od masti :heh: a mam pocit, ze to sa pouziva do smeru posunu osiny. Cize ked je dierka, tak sa to dava na druhu stranu, aby to rychlejsie prehnisalo. Mast na to neodporucal davat, len to vyplachovat betadinou, co som predtym teda nerobila, som to potierala len zvrchu, bo som dufala, ze ked sa to konecne vylial ten hnis, tak sa to uz uzavrie. Ono sa to sice uzavrelo ale len preto aby to o par dni zas napuchlo :ua:
A teda este skonstatoval, ze po mesiaci tam muselo vymacerovat uz vsetko, co tam bolo. Sa proste liecilo nieco ine, nez skutocne bolo treba. Ale bohuzial to vypadalo hodne podobne :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Pia 11.10.2019 20:12

Aha. Nevsimla som si ze hrudnik. Nu, ak osina tak vela stastia :ua: . Nam ju nasli az pri druhej operacii.
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 11.10.2019 20:13

Tak pax to mal, asi na 3 miestach sa mu to robievalo. Sa mu to objavovalo raz za cas a jedno mal faaakt obrovske. Nerobilo to daku sarapatu, povazovala som to skor za "kozmeticku" vadu, neriesila som.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 11.10.2019 20:15

Tak ja to nepovazujem za kozmeticku vadu, ked z toho neustale nieco vyteka :ua: Ale je fakt, ze pes neriesi, ani vytlacanie, ani hrabanie sa v tom peanmi, nepride mi, zeby ho to bolelo, len si to teda ocuchava, ked to doosetrujem. Ale mne to pride ako normalny zapal, aj ten hnis s primesou krvi a viem, ze sa to posuva. Zapal zlazy nebyva na tom istom mieste?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 11.10.2019 20:29

Tak jemu z toho nic nevytekalo (pokial som sa v tom nerypala), len taky ten maz, ked to "dozrelo" ... to som uz vedela, kedy je v tom stadiu, tak som to vytlacila. Krater vydenzifikovala a bolo.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 11.10.2019 20:37

Aha, toto je hnis, tekutina :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 11.10.2019 20:40

Nemas foto?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 11.10.2019 20:42

Nemam... mne pride aj divne ze su dve tak 3cm od seba tie loziska. Su blizko seba.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 11.10.2019 20:51

Asi to bude cosi ine..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 15.10.2019 7:09

Urcite to bude nieco ine, ja si myslim, ze je to proste nejaky kus travy, co sa mu dostal dnu. V piatok sme boli teda u veta, vet to vycistil, dohodli sme sa, ze to otvori buduci tyzden, ked spravi test na podkozne dirofilarie a ten bude negativny. V nedelu vecer som mu to praskla znova, bo to mal uz velkych rozmerov zas, vytiekol z toho sajrajt ako u veta, tak som bola v tom, ze proste zajtra ideme na to cistenie (narkoza). Som mu to v nedelu vecer proste poriadne vycistila a nechala tak. No a zatial dobre, ta jedna hrca vypada, ze sa zhojila, co praskal on v piatok a ja v nedelu. Je to hladke, ma to chrastu, nic z toho nevyteka, ziadna hrcka sa zatial netvori... Len si drzim palce aby to tak ostalo. Druha, co je vedla, z tej furt vytekalo nieco po celu dobu, takze ta sa nedala vycistit dobre, ten otvor bol malinky, ale asi ako som osetrovala jednu, tak sa mi cez vikend podarilo ju uzavriet a ta sa zberala do dnesneho rana, tak dnes som ju praskla, vyletelo odtial teda mrte hnisu s krvou (a mam pocit, ze na to, ze je o polovicu mensia, tak 2x viac :ua: ona sa doslova otvorila cela, to slo z viacerych porov von),ale nie je po zasahu taka plocha ako ta vedla, ale tak uvidim. Som celu proceduru odlozila este, lebo vacsiu starost mi robila ta vacsia, co sa furt zberala a praskala, ak sa bola schopna zhojit ta, tak verim, ze dokazem zhojit aj tuto. Este nekricim hop, ale konecne aspon ta jedna vypada dobre. Pes inak ani nevie, kedze je to v podkozi, ze tam nieco ma, pre neho je to asi ako bedar mam pocit. Len mi cucha a olizuje ruky, ked mu to prasknem, inak si ani osetrovania nevsima.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 16.10.2019 7:52

Sa zda, ze aj druha dierka sa hoji :jupi:
Ma napadlo, ze som to najskor mala napisat na DF a az ked to nezafunguje ist k vetovi :haha: Zjavne to hocikomu ukazat, ze sa to nehoji by stacilo, aby sa to najust zhojilo :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Pon 11.11.2019 8:04

Ahoj, poradíte kefu na Austrálskeho dobytkárskeho?
Priateľ opustí priateľa už vo vetre, pes svojho pána neopustí ani vo víchrici
straka17
Junior
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť