Aromaterapia

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Aromaterapia

Poslaťod MisheliQ » Ned 30.12.2007 13:36

Počuli ste už niekto o tom? Skúšali ste to? Pomohlo to?
ja som našla niečo o tom, len čírou náhodou:

Co je Aromaterapie?
Aromaterapie je přírodní léčebná metoda využívaná od starověku v lidské medicíně. Počátky moderní aromaterapie se datují od 20. let minulého století. V současné době je aromaterapie využívána především v lidské alternativní medicíně.

Základem aromaterapie jsou vonné látky extrahované z rostlin. Tyto látky se nazývají esenciální neboli éterické, jsou 100%-ně přírodního původu a získávají se z různých částí (květy, semena, kůra, dřevo, lísty ……) rostlin. Tyto přírodní extrakty jsou u lidí míchány do mastí, masážních olejů, inhalací, obkladů nebo koupelí. Pozitivně ovlivňují jak fyzickou tak psychickou kondici.

Využití aromaterapie u zvířat je složité z důvodu vhodné aplikace. U zvířat nelze použít výše jmenované formy aplikace jako u lidí. Jediným způsobem je možnost inhalací. Aby byla zajištěna trvalá možnost inhalace vonných olejů, jsou tyto látky vpraveny do nosiče, ze kterého se stále pozvolna odpařují cca 4 týdny po vyjmutí z obalu. Jako nosič se používají plastové známky, které se psovi připnou na obojek. Známky se pro dosažení odpovídajícího účinku musí nosit nepřetržitě.

V současné době je jediným aromaterapeutickým produktem pro psy a kočky na českém trhu britský výrobek AromaPetTM, osvědčený mezi chovateli v řadě evropských zemí.
zdroj: http://tagisky.cz/coJeAromaterapie.asp

http://tagisky.cz/vypis.asp?menuId=15
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 30.12.2007 14:24

používam to, ale nie na psa. Ale môžem na silvestra skúsiť levandulu.
Díki, že si mi to pripomenula :ahoj:
jaj a áno, funguje to.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

aroma

Poslaťod Tatiana » Ned 30.12.2007 15:15

ja nechavam ususit supy z pomarancov a mandarinok,ked sa potrusi na to klincek alebo skorica pekne to vonia len to treba castejsie menit
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 30.12.2007 15:23

oleje z citrusov sú veľmi dobré pri ochorení dýchacích ciest. Mám odskúšané, že ak človek používa v interiéry tieto esencie, je výrazne menej chrľavý z nachladenia. Citrusové esencie pôsobia dezinfekčne.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Aromaterapia

Poslaťod energitc » Pia 15.08.2008 17:44

ahojte,
ano poznam tagisky.cz aj lenku capovu ktora je vyhradnym predajcom v cr na aromapeta mozem ju len odporucit,zlata to stvora..su to super vecicky,prijemne to vonia.ja sojm skusila tie modre relaxacne a zatial to ma pes priatelovych rodicov dva tyzdne a sice mu nezmizli tie zle navyky v spravani ale zistili sme s priatelom ze je to spravanim jeho mamy resp.predoslej majitelky,jeho sestry a to sa bohuzial neda zmenit,jedine ze by pes bol u nas.
avsak po noseni tychto znamok je havo rozhodne pokojnejsi,neda sa tak lahko vyviest z rovnovahy a tak,je kludnejsi.a tak pekne to voni ze i ja by som to dakedy potrebovala strcit pod nos v praci :heh:
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Aromaterapia

Poslaťod Bona » Pia 15.08.2008 18:04

my sme skúšali aromaterapiu formou tabletiek od DR.Bacha.Sú to tabletky ktoré obsahujú Cherry Plum atd.sú to také protistresové bonbóniky.Volá sa to S.O.S Animal Bonobns Nám to pomohlo 100 percetne
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Aromaterapia

Poslaťod rybicka » Uto 09.09.2008 7:19

Ja som vyskusala Bachovu terapiu a celkom to pomohlo. http://www.bachovaterapie.cz/ tu si vyberies podla problemu esenciu. Mojej to trosku pomahalo.
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Aromaterapia

Poslaťod AliSet » Ned 12.10.2008 7:58

Skusilo som si objednať tie aromaterapické tagisky, ale pri vyplňovaní objednávkového formuláru som zistila, že sa tam nedá nahrať Slovensko. Máte s tým už niekto skúsenosti? :oo: Ako ste si objednávali? :ahoj:
AliSet
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 329
Bydlisko: Trnava

Re: Aromaterapia

Poslaťod Lucifer » Ned 12.10.2008 20:25

Hello,
no ja napriklad s tym mam bohate skusenosti. :lol: Pani Capova o tom vie, ze im tam chyba Slovensko. Proste len napis do poznamky, ze dodacia adresa je na Slovensku a je to...Ja som to urobila uz zoparkrat takto, ked som od nich objednavala a vzdy to prislo :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Aromaterapia

Poslaťod AliSet » Str 15.10.2008 11:28

Dík za radu. :jop: Fakt to funguje. Pani je veľmi milá a ústretová. Teraz už len čakám, kedy mi príde balíček. :ahoj:
AliSet
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 329
Bydlisko: Trnava

Re: Aromaterapia

Poslaťod jolly » Sob 31.03.2012 15:23

Pomohla niekomu z vás aj bachova terapia pri problémoch v povahe? Napríklad kamarátka má veľmi bojazlivého psíka z útulku...
A tu je ešte jeden link na bachovu terapiu- http://umarkety.cz/index.php
jolly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229

Re: Aromaterapia

Poslaťod hruska » Sob 31.03.2012 15:36

podla mna toto moc pomoct nemoze. Verim v silu byliniek, ale odtial potial, skor by som skusila najst cloveka, co ma skusenosti so strachovymi reakciami u psikov. Drzim palce, nech je psica v pohode, je jedno akym sposobom.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379


Späť na Starostlivosť