Prechádzky so šteniatkom

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 03.09.2010 22:35

Yorki+Larry píše:Tak ja nwm ale čítala som že psík by nemal do 4-5 mesiacov íst do niakeho iného prostredia...ako je jeho domov..

kde si to čítala? naopak, šteniatko si má čo najskôr vyskúšať rôzne prostredia - mesto, les, MHD, stretnutie s inými psíkami, chodiť na rôzne návštevy, aby bolo socializované....
Zdenulka, to sa nedá paušalizovať, záleží aj od plemena a od toho, ako je trénované, zo začiatku je lepšie chodiť častejšie možno jeden kilometer viackrát denne a postupne pridávať, na šteniatku poznáš sama, či sa mu ešte chce behať, alebo už začína zaostávať a len tak sa vlečie a sadá si...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Yorki+Larry » Pia 03.09.2010 22:55

ehm...ukludni sa....a ja sa nemiešam...som si myslela že mne...ked som pred tvojím príspevkom písala že mám 4 mesačného hava.. :hmm:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Yorki+Larry » Pia 03.09.2010 22:57

Tatranská Afrika: normáálne v knižke o psíkoch.. :lol:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Yorki+Larry » Pia 03.09.2010 23:01

Katush: ved to mi je jasnéé...nemožem ostat zavretýý doma...ale zasa sa to nemá prehánat.. :smile:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Liana » Pia 03.09.2010 23:10

naozaj je to individualne, moja ked mala styri mesiace lietala jak dabel a nedala sa zastavit. zavisi od temperamentu. my sme chodili uplne v pohode, hocikolko, prechadzky ale neboli schopne ju unavit. popritom v pohode aj hodku denne aportovala (a to nech si nikto nepredstavuje ze prinasala z 3 metrov, to je blazon, musela som kupit vrhac lopticiek lebo by som prisla o rameno). najprv som sa bala a cudovala ako taky krpec tolko vladze, no ale :nwm:
takze vsetko individualne, zalezi samozrejme aj od velkosti (u velkych plemien treba aktivity opatrnejsie davkovat), ale u westika problemy s klbami myslim nehrozia. ako povedali baby, dodrzat pitny rezim a respektovat ked bude male unavene.

ZdenulkaM zavidim takeho spachtosa, toho som sa zatial nedozila :lol:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod vevericka7x7 » Pia 03.09.2010 23:36

To čo všetci..keď jej nič nie je, a nedáva najavo že nechce, prečo nie? Môj Beny do pol roka možno viac videl vodítko tak zaliezol do búdy... :ach: takže samozrejme som ho neťahala na dlhé prechádzky ( asi aj preto že neviem kto by ho niesol domov :P) :ha:
vevericka7x7
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod KatuSh_3 » Sob 04.09.2010 10:33

Yorki+Larry - príspevky za sebou môžu byť len dva :no: .. Jasné to mi je jasné že sa to nemá prehánať ,ako tu už písali iný záleží od psíka ked sa mu chce a má chuť tak prečo nie ? :smile: .. my sme chodili ako 4 mesačný už všelikde prejsť sa cez lesík ale taktiež aj k potôčiku čo je cca 1km sú tam krásne lavičky a malý si aj namočil packy ked bolo moc teplo :smile: ..je už od mala naučený teraz má skoro rok a pol a stále by len po vonku chodil :lol: :pac:

Offtopic: Aj vy máte takých havkáčov ktorý by chodili po vonku stále ?

Zdenulka - takže ak tvoje šteniatko vládze tak prečo nie prebehnuť sa sním možeš ísť kludne aby spoznalo nové prostredie a tak ..
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Yorki+Larry » Sob 04.09.2010 14:52

KatuSh3: ved som hovorili že 4 mesačný už može...ale skor by sa velmi nemalo :lol: ja som to len číítala..
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod KatuSh_3 » Sob 04.09.2010 18:49

Nepametám že si to písala spomínam si len na takéto niečo :no:
Yorki+Larry píše:Tak ja nwm ale čítala som že psík by nemal do 4-5 mesiacov íst do niakeho iného
prostredia...


Offtopic: Tento príspevok ma tiež dosť dostal
Yorki+Larry píše:to máám zkade vediet?? :ach:

Ale nebudem to tu riešiť :ahoj:

renqa ako zo šteniatkom ? :smile:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Yorki+Larry » Sob 04.09.2010 19:00

KatuSh_3 píše:Nepametám že si to písala spomínam si len na takéto niečo :no:
Yorki+Larry píše:Tak ja nwm ale čítala som že psík by nemal do 4-5 mesiacov íst do niakeho iného
prostredia...


Offtopic: Tento príspevok ma tiež dosť dostal
Yorki+Larry píše:to máám zkade vediet?? :ach:

Ale nebudem to tu riešiť :ahoj:

renqa ako zo šteniatkom ? :smile:


To..to mám z kade vediet som napísala ZdenulkeM a čo nerozumieš na tom že 4 mesačný psík už može íst von?? on by nemal íst von do 4 až 5 mesiaca...som tam písala
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Nika92 » Sob 04.09.2010 19:30

dnes sme boli na prechádzke v prírode (asi prvý raz) tak sem idem opísať zážitky, boli sme v poli potom ako popršalo. Gumáky som mala po pol lítok celé špinavé, Fany sa chvíľami brodila, chvíľami išla (chvíľami asi aj plávala xD ), vyňuchala pár myších dier a celkovo to bol fajn zážitok. Učila sa na privolávanie aby som ju neskôr mohla pustiť bez stopovačky a všetko bolo fajn.
Prišli sme domov, osušila som ju (bola mokrá až na chrbáte :heh: ) a bola som úplne mŕtva, iba tá moja opica mala stále dosť energie.
Tak horsa všetci aj zo šteniatkami na výlety do prírody :jop: nám sa to veľmi páčilo a to máme 13. a pol týždňa, vôbec som ju nemusela brať na ruky, pekne to zvládala.
Zajtra chceme vymeniť terén za les, tak nám držte palce nech sa nestratíme :hi:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J. R. Ackerley
Nika92
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: okolie Senice

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Lenkaa » Sob 04.09.2010 19:46

Nika92 pekný zážitok :no: :jop:
My máme 14 a pól týždňa a malá tiež pekne zvláda takéto prechádzky, chodievame aj do lesa aj na hrádze a najlepšie jej je, keď je pustená a môže si ísť svojím tempom a ňúrať kde sa len dá a keď je pustená ide pekne a čaká ma, škoda len, že tu u nás je málo miest kde môže byť takto na volno :ua: Už by mohlo prestať pršať a vysušiť sa to, lebo mi behá do každej mláky a blata :pac:
Lenkaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 396

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod KatuSh_3 » Ned 05.09.2010 19:49

Yorki+Larry píše:Tak ja nwm ale čítala som že psík by nemal do 4-5 mesiacov íst do niakeho iného
prostredia...


Yorki+Larry píše:čo nerozumieš na tom že 4 mesačný psík už može íst von?? on by nemal íst von do 4 až 5 mesiaca...som tam písala

Offtopic: Dosť si protirečíš takže zjavne kto tomu nerozumie niesom ja ale ty :no: :ahoj:

edit : Jéj Nika tak to ste mali super výlet :jop: .. spomínam ako som ja so svojím vtedy ešte šteniatkom objavovala "svet" tak si to užite :no: potom napíš ešte ako bolo dneska a tak .. potešíme sa
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Yorki+Larry » Ned 05.09.2010 21:50

Tak ja už nwm čo na tom necháápeš...a ja si neprotirečíím...ale šak nechajme tak..ja sa háádat nechcem...
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Bad » Pon 06.09.2010 7:32

S malým štěnětem se od počátku musí chodit do různých prostředí, jak do lesa tak třeba do nákupního centra, kvůli socializaci.
Za velmi důležité považuji procházky na volno, bez vodítka (samozřejmě kde nehrozí, že vletí pod auto), kdy se "navazuje" na psovoda - přirozeně ho následuje, psovod se mu může občas schovat, tak, aby se pes naučil hlídat si svého psovoda. Báječně se přitom učí přivolání. A musí se střídat prostředí, aby bylo štěně v cizím a nejlépe o samotě, pak se lépe fixuje. Je škoda prošvihnout tu nejlepší dobu k tomu, aby se z psovoda stal ten nejbáječnější tvor na světě, se kterým je sranda a který dává psovi bezpečí a jistotu.
Takže nejsou důležité kilometry, ale to, co venku se štěnětem děláš.
Se svým psem jsme chodili minimálně 5x denně, procházky krátké, aby se příliš neunavil (ale mám velké plemeno, malí asi vydrží víc).
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť