Prechádzky so šteniatkom

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 06.09.2010 9:12

Yorki+Larry píše:Tatranská Afrika: normáálne v knižke o psíkoch.. :lol:

tak podľa takej knižky, kde sa píše, že by šteniatko nemalo do 5 mesiacov nikde ísť by som sa určite neriadila... :au:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Yorki+Larry » Pon 06.09.2010 17:15

Bad: ale šak taký malý psík ešte nemá očkovanie..to je blbost s ním niekde íst..či??
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod margot » Pon 06.09.2010 17:20

Yorki+Larry: šteniatko je kompletne zaočkované v troch mesiacoch, čiže potom už bez problému kamkoľvek :no:

A zase ja osobne by som sa tiež neriadila podľa tej knižky, keďže tvrdia, že najdôležitejšie obdobie pre vývoj psíka má prečkať doma... :ua: Pre citlivejšie plemená (napr. belgický ovčiak), ktoré má cez toto obdobie spoznať čo najviac by to asi nemalo najlepšie následky. Psíka kľudne môžeš nechať, nech sa spozná so psíkmi o ktorých vieš, že sú očkované, treba s ním pobehať mesto, vlak, autobus, auto,... všetko možné, čo ťa len napadne. Tak ako hovorí Bad. Zase netreba brať doslovne všetko, čo sa píše v knižkách. :no:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Yorki+Larry » Pon 06.09.2010 17:40

OKs :lol: ale napríklad v aute ho učíme už od malička...dám si ho na ruky dozadu na sedadlo alebo do kufra a prejdeme sním kúsok v aute :lol: aby si zvikol :lol: lebo náš prvý psík sa bál priblížit k aute aj na meter...pretože sme ho často brávali v aute k zverolekárovi :lol: takže sa snážíme aby nový psík jazdu autom bral ako výlet :lol:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Bad » Pon 06.09.2010 18:18

Dokončené očkování jedůležité zejména když chceš jít mezi větší množství psů a je dokončeno ve 3. měsíci, takže není žádný problém brát štěně v podstatě kamkoliv. A socializace je jenom jedna stránka - aby se štěně seznámilo s největším množstvím různorodých podmětů a zjistilo, že ho nesežerou. Druhá neméně důležitá, ale bohužel opomíjená věc je ono "navázání" štěněte na sebe. Je to základ, od kterého se odvíjí vaše soužití, takže je hrozná škoda na to nezapracovat.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod Yorki+Larry » Pon 06.09.2010 18:56

Tak sme sa rozhodli že sa pojdeme pozret v nedelu na jedno super cvičisko :lol: s naším 4 mesačným šteniatkom :lol:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod moncici » Pon 03.01.2011 17:38

a ako je to so steniatkom v zime? vonku je momentalne dost velka kosa a ja sa bojim aby mi nenachladla kedze ma len 9 tyzdnov a je to shi tzu.
moncici
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Kam so šteniatkom?

Poslaťod enzi55 » Uto 25.01.2011 9:49

Moncici vonku aj v zime. Otužovať, a čerstvý vzduch mu spraví dobre. Aspoň na tie dvojminútové cikpauzy vonku. Potom pozor, ak vieš že je nejaký chodník posypaný soľou proti ľadu, vyhni sa mu - psíky to bolí.
Plemená, čo nemajú podsadu, alebo podkožnú tukovú vrstvu (čivava) tým sa odporúča aj oblečenie - sveter alebo nepremokavá "vetrovka".
Nášho zázraka sme dostali v decembri, mal cca 7-8 týždňov a hneď sme ho vodili 4-5x vonku. Dnes, v 15 týždni zvláda dlhšie trasy po sídlisku, k jazeru. Orientujem sa podľa neho - keď začne spomaľovať, posedkávať a tváriť sa umučene, spýtam sa "Domov?" a otáčame :o)
Indy je kavalier španiel x yorkie. Vďačný, múdry dobrák, ktorého veľmi ľúbime
Jeho fotky: http://enzo5.blogspot.com/search/label/Indy
a videá: http://enzo5.blogspot.com/search/label/Videos
enzi55
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60

Re: Prechádzky so šteniatkom

Poslaťod olliviaa » Uto 31.05.2011 13:11

Ja mam 9 tyzdnove stena JRT a cakala som ze prechadzky ju budu bavit,ale ona maximalne vyjde pred bytovku, pobeha pri nej a uz chce ist spät, na nejake dlhe prechadzy sa jej vobec nechce, to ju taham ako hluchy dvere tak radsej sa vratim, dufam, ze to nebude neskor zneuzivat a urcovat trasu ona,ale raz ked nechce ist a laha si, tak nic nenarobim :ach:
olliviaa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Sabinov

Re: Prechádzky so šteniatkom

Poslaťod Bad » Str 01.06.2011 11:45

Štěně nepotřebuje dlouhé vycházky ale 2 zásadní věci :
1. "navázat se" na psovoda (mimo jiné hrou, v rámci které už štěně učíš základní poslušnost)
2. socializaci, kdy štěně seznamuješ s okolním světem

Můj pes jako štěně vyšel na konec paneláku a konečná :ha: ! Neboj, ono se to poddá.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Prechádzky so šteniatkom

Poslaťod janika66 » Ned 22.01.2012 14:50

Dneska na prechadzke skocil 5,5 mesacny NO do rybnika. :oo: Moze prechladnut?
janika66
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Prechádzky so šteniatkom

Poslaťod JANULIK2008 » Ned 15.04.2012 20:59

janika: asi v januári je voda ešte dosť studená takže asi áno. Ja to neviem. Ale myslím že áno, v januári sú kruté mrazy. :(
Ja mám 8 týždňového havina a niekedy sme vonku aj cez hodinu aj pol, len ona sa príšerne bojí štekania druhých psov. Akonáhle počuje štekať psa, tak sa rozuteká (dobre že je na vodítku). Aj tlieskam a hovorím že Tammi poď sme poď a ona dá dozadu uší a beží opačným smerom. Ak ju vezmem na ruky je to v pohode ale inak to je nemožné ...a ťahať ju veľmi nechcem.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť