Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod straka17 » Sob 12.12.2020 18:02

Poradíte nejaký dobrý šampón cena/kvalita?
Mamka je alergik, kúpe labradora každý druhý týždeň inak by ho nezniesla, tak nech ho nekúpe v barsjakom šmejde :)
straka17
Junior
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Tiaali » Sob 12.12.2020 21:22

Mne sa osobne v salóne osvedčil Yuup, liter vychádza určite do 20€ (ten základný aj menej), na prírodnej báze a vhodný aj na častejšie používanie.
Tiaali
Junior

Poslaťod Nisus » Ned 13.12.2020 0:32

Skus pozrieť aj Menforsan, majú hocijaké druhy a taktiež je vhodný na časté používanie :smile:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Ned 13.12.2020 0:53

Na Menforsan som pozerala, používala si ho? Lebo teda oni tam píšu, že treba ešte aj kondicionér. Ak je to tak jak u ľudí tak ostane otvorená kutikula a v podstate to ten chlp poškodí. Či už to beriem moc vážne? :lol: Doteraz sa psi okúpali dvakrát za rok prvým šmejdom, čo došiel pod ruku
straka17
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Ned 13.12.2020 5:50

Pouzivate niekto Mane'n Tail kozmetiku? Ja som to dostala ako tip na Lya. Rozcesavac pouzivam stale, ten je super, k samponu som sa ale nedostala este :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Ned 13.12.2020 9:37

Mala som na kone a na seba... V zivotr sme lepsiu srst nemali, ale to ti asi nepomoze :D Urcite to bolo hodne tych penazi
straka17
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nisus » Ned 13.12.2020 14:33

straka17 píše:Na Menforsan som pozerala, používala si ho? Lebo teda oni tam píšu, že treba ešte aj kondicionér. Ak je to tak jak u ľudí tak ostane otvorená kutikula a v podstate to ten chlp poškodí. Či už to beriem moc vážne? :lol: Doteraz sa psi okúpali dvakrát za rok prvým šmejdom, čo došiel pod ruku

Netuším, čo je kutikula :lol: , ale ja vždy používam po umytí psa šampónom aj kondicionér :nwm: . Tak jak u seba :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Ned 07.03.2021 13:32

Existuje sposob ako zmiernit nicenie srsti postrojom? Chodi v nom denne a hore na krku, ako ma tu srst najdlhsiu jej to ten postroj nadvihuje a kadejako lame, uz jej tam tie chlpy tak cudne odstavaju. :ua: Nenosit postroj neni riesenie, mat ju na obojku na stopovacke tak by som ju asi do tyzdna stala.
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pon 08.03.2021 10:44

iny typ postroja, ina latka na podsivke, lepsie polstrovanie. inak tomu nepomozes.
napriklad taka ta sietovina, co ma hurtta dazzle (ci adventure) na vnutornej strane hrudnej casti, dost ponicila Averymu srst na hrudniku. ma tam teraz ovela drsnejsiu, taku akoby pocuchanu srst, a to uz ten postroj nemal na sebe viac nez rok.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Pon 08.03.2021 12:01

Mam nonstop, ale jej to nerobi ani ta podsivka ale skor hrana postroja, ze jej tu srst nadvihuje a tym lame/nici. A tam je ta podsivka fakt uplne hladka. Robi jej to aj obojok ale ovela menej. Tam by asi pomohla retiazka alebo nejaky uplne uzky, len to ona prave cim sirsi tym lepsi na tan jej dlhocizny krk a uzku hlavu
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pon 08.03.2021 12:05

aha, rozumiem. no tak to potom asi jedine skusat ine postroje, mozno iny strih tomu pomoze. ale asi ked je ta srst takto nachylna, ze ten okraj vadi, tak neviem ci sa najde nejaky, co bude sediet. mozno nejaky majitel dlhosrsteho psa by vedel.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť