Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Slausa » Uto 05.11.2019 23:31

Uhm, moj?
Ak hej, tan nie, nie je to aziat, je to 8 kilovy misung :lol:
Tiez byval onoho casu na dvore aj v zime, buda nejak nezateplena, len 2 vrstvy dosiek. Vzdy mal na spodku nejaky koberec a na tom molitan a stare vetrovky, do ktorych sa po nufak zahrabal + kus koberca na dvierkach budy. Ked bola velka zima, siel dnu. Teraz spi vnutri stale.
Psy pred nim boli cisto vonkajsie, "klasicke dedinske", tie chodili bud do chlieva kde bolo uskladnene seno alebo mali staru obrovsku drevenu bednu vystlanu senom/slamou.
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Tasikooo » Uto 05.11.2019 23:42

Slausa píše:Uhm, moj?
Ak hej, tan nie, nie je to aziat, je to 8 kilovy misung :lol:
Tiez byval onoho casu na dvore aj v zime, buda nejak nezateplena, len 2 vrstvy dosiek. Vzdy mal na spodku nejaky koberec a na tom molitan a stare vetrovky, do ktorych sa po nufak zahrabal + kus koberca na dvierkach budy. Ked bola velka zima, siel dnu. Teraz spi vnutri stale.
Psy pred nim boli cisto vonkajsie, "klasicke dedinske", tie chodili bud do chlieva kde bolo uskladnene seno alebo mali staru obrovsku drevenu bednu vystlanu senom/slamou.

Super,dakujem za reakciu,za sa mi tu zda ze furt dakujem ,ale som necakala vobec reakcie,takze super :jop: a vidim ze neuhasina dogforum :jop:
Ja poznam psiky zndediny,vyrastala som na nej a sama ako dieta na stavbe ked sme stavali.
Psy,co neboli cisto “biely”neboli “cistokrvni :pac: ” a vacsinou na pol metrovom lane pouziti len na stekot a ohlas a potom ak bol problem,surovo zabiti,takze viem... a to sme zo “stredu” nie z “vychodu”

Viem ze pes je stale len pes pes ale podmienky mu tvoria ini,hlavne ked ich “pripnu” alebo inak uputaju :hi: v dobrom,a hlavne tvoria ti,co ho maju ako clena :foto:

Dakujem za nazor a reakciu.verim,ze pre psicu robim to naj (dufam a ospravedlnujem sa zaroven za nejake spamy abo co :nwm: a snazim sa aj pre x_teho “utulkaca” :angel:
Psiky maju v sebe a pre nas nekonecnu lasku,oplacaju ju a miluju bez predsudkov :censored: a v okamihoch a sekundach,to caro nema ziaden iny tvor :hi: :hi: ani zaku ryychlu napravu a hlavne vieru... viem o com hovorim :angel:

Dakujem :jop:
Tasikooo
Okoloidúci

Poslaťod Nisus » Str 06.11.2019 0:00

Mne tak napadlo, že či keď Bobo by rozdriapal na franforce čokoľvek, čo by si na neho navliekla, tak či to neurobí aj s fešandiným krásnym kabátikom? :lol:
Za mňa, ak má byť vonku len cez deň, tak v pohode. Keď je slniečko, to pekne hreje, alebo sa prebehnú alebo sa zašije do búdy.
Ja by som psa s kabátikom na dvore samého nenechávala už len skrz to, že druhý pes jej to môže rozdriapať, ale ja som paranojik a bála by som sa, že sa niekde zachytí a udusí :pac: :lol:
Ja tomu môjmu keď odchádzam ešte aj hračky beriem, chudák pes :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tasikooo » Str 06.11.2019 0:09

Nisus píše:Mne tak napadlo, že či keď Bobo by rozdriapal na franforce čokoľvek, čo by si na neho navliekla, tak či to neurobí aj s fešandiným krásnym kabátikom? :lol:
Za mňa, ak má byť vonku len cez deň, tak v pohode. Keď je slniečko, to pekne hreje, alebo sa prebehnú alebo sa zašije do búdy.
Ja by som psa s kabátikom na dvore samého nenechávala už len skrz to, že druhý pes jej to môže rozdriapať, ale ja som paranojik a bála by som sa, že sa niekde zachytí a udusí :pac: :lol:
Ja tomu môjmu keď odchádzam ešte aj hračky beriem, chudák pes :heh:

Dakujem,chapem co myslis :lol:
Zoja je tu alfa,BoBo je mensi,ide jej skor “po nohach” a na krk len “kozmeticky.”
Rozdriapat by rozdriapal cokovlek,naucil nas mnoho “noveho” ... ozivili sme si drispanie vsetkeho... ako 7r stena co bolo na rezati :ua:
Hryzie,trha,kope jamy v zahrade... nevedel nic... postupne sa uci,ale Zoja ho uprace. Preto myslim,ze dobka oblek “udrzi” pokope na sebe,on je ten, co laha na chrbat :angel:
On by mal vacsi problem,a keby ju poziadal o napravu-to by nepovedala nie :pac:
Ale nakolko ju poznam ako svoju dlan,ked sa jedna o “jej ujmu”,da ho dole a teplo si necha... takze toto sa spolieham,ze nie je to len jednorazovy “pokus” :money:
Tasikooo
Okoloidúci

Poslaťod Vikiki22 » Str 06.11.2019 7:09

No... Akokoľvek svojej Zoji veríš, s oblečkom by som bola fakt opatrná. Také veci sa s druhým psom naozaj ľahko trhajú, aj keď náhodou.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť