Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Elis » Uto 21.05.2019 16:24

Bisonek tu muze byt do 15ti klidne.
A kastrace kolem osmeho roku veku je velmi casta.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Vikiki22 » Uto 21.05.2019 17:14

Určite by som sa neriadila vekom, ale kondíciou a zdravotným stavom. Ak sú časté falošky a robí to problém, určite by som zvolila sterlizáciu. Navyše, predídete tým aj prípadnej pyometre vo vyššom veku.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Banshee » Uto 21.05.2019 18:01

Aktualne mam skoro 16 rocnu fenku 5 tyzdnov po kastracii, resp. operacii zapalu maternice. Ashley mala velmi zle oblickove hodnoty, s tym suvisiacu anemiu a navyse selest na srdci, preto to veterinari mesiac skusali len liecit. Chvilu to vyzeralo, ze to pomaha, ale zial nie, operacii sme sa nevyhli. Bolo to bud alebo, ale Ashley mala velku chut zit a teda mi prislo samozrejme dat jej sancu, aj ked vysledok bol viac ako neisty, poplakala som si a lucila sa s nou :plac: Po operacii na tom bola velmi zle, tyzden sme jej doma prakticky non-stop davali infuzie. Ale ona to zvladla, nasa terierska bojovnicka. :love: Teraz sa ma dobre, dokedy, to nik nevie, ale som rada ze sme to skusili. Je vesela, beha, cucha, skace, chuti jej jest a dokonca sa jej vratil sluch, neviem ako to je mozne ale naozaj zrazu pocuje, predtym bola uplne hlucha. Teriery su neuveritelne psiky.

Ludia kastrujte svoje fenky, nie je to nic hrozne, nezmenia sa a vo vyssom veku predidete takymto narocnym situaciam, ako sme zazili teraz s Ashley. Existuje aj laparoskopicka kastracia, 3 moje fenky uz boli a chysta sa este posledna. Po nej ani nevedia ze im nieco robili. Fenky su po katsracii konecne hormonalne vyrovnane, nemaju tie blbe obdobia "pred haranim, haranie, faloska", kedy sa dokazu chovat naozaj hrozne.
Banshee
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod lj909 » Str 22.05.2019 16:54

Dakujem za rady. Som viacej tomu odhodlany :) O tej laparoskopickej som nevedel. Vyzera zaujimavo. Vedeli by ste mi este odporucit spolahlivych veterinarov na sterilizaciu bud v BA alebo v okoli NM? Vdaka
lj909
Nováčik

Poslaťod Aris » Str 22.05.2019 19:30

Čo sa týka NM, ja som svoju dala sterilizovať vo Felikane a 100% spokojnosť :smile: Mala asi dva štichy, platila som dokopy okolo 200€, ale mala tam aj predoperačné vyšetrenia (EKG + biochémia, tie boli cca 50€) a pred sterilizáciou robili ešte rtg (bedrá + chrbtica, cca 30€) a, samozrejme, inhalačná anestéza.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť