Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Slausa » Pon 03.12.2018 17:53

Neviem, či správna téma, ale: ešte do minulého roku spaval krpec do jesene vonku. V zime cez deň vonku a v noci dnu, resp. ako sam chcel. Vždy na jeseň nahodil pekný plyšový kožuch. Tento rok ale spí od operácie, teda od júla vnútri, cez deň bol v lete vonku. Pred cca mesiacom začal pĺznuť a zimnú podsadu toho roku už asi nespraví. Teraz už väčšinu dňa spí dnu a von chodí len cikať a prejsť sa. A tu nastáva otázka, obliekať či neobliekať, keď vybehne von cvrknúť? Je to len na dve minúty, ale predsa, teplotný rozdiel aj 20 a viac stupňov. Bojím, aby ho neofuklo, neprechladol alebo niečo. Predsa ma už 13.
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod wer » Pon 03.12.2018 18:13

Na 2 minuty? To som ani mojho invalida neobliekala. A ani ja sa neobliekam, ked idem von na tak kratko - si myslim, ze ked tam vyslovene nesedi, tak netreba, ved aspon trochu nech otuzuje.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Pon 03.12.2018 21:11

Mám kratkosrstu a neobliekam... jedine keby sme dlhšie niekde stali na mieste ale to sa nestáva
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pia 07.12.2018 15:23

Ja podla pocasia - ked je len zima, tak neriesim, vybehneme na cik na dvor na minutu a bezime dnu. Ak je hnusne (fuci, prsi, je -20), tak oblecem aj na tu minutu - jednak ma bolave klby a zima jej fakt nerobi dobre, dvak bez bundy len stoji a klepe sa a nevenci sa.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 07.12.2018 22:29

Obliekam aj na krátko. Nemám to nijako overené, podložené, ale nezdá sa mi ok vyjsť z 25 st. do -5 len tak. Ale tak ja mám dedka a nemá skoro žiadnu ochranu kĺbov a chrbta, samá kožička je.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Sob 08.12.2018 15:12

Lind, presne toto, že teplotný šok. Ja sa najviac bojím toho, aby neprechladol, lebo taký zapálený močák mi naozaj nechýba ku šťastiu. Zrovna zimný kabát nebudem, ale ma takú tenkú radoby mikinu zo starých teplákov.
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť